אפולו פאואר נוסקת ב-7% בעקבות התקדמות בשיתוף הפעולה עם אאודי

החברה הצהירה כי קיבלה הודעה מחברת אאודי על המשך שיתוף הפעולה בין החברות בתחום שילוב היריעות הסולאריות של אפולו בכלי רכב של היצרן הגרמני

יורם גביזון
יורם גביזון
עודד רוזנברג, מנכ"ל אפולו פאוור
עודד רוזנברג, מנכ"ל אפולו פאוורצילום: גיין מדיה
יורם גביזון
יורם גביזון

מניית אפולו פאואר עולה היום (א') ב-7%, ומשלימה עלייה של 1,407% ב-12 החודשים האחרונים לשווי של 1.1 מיליארד שקל, לאחר שהחברה שמפתחת יריעות סולאריות מתקדמת צעד נוסף בשיתוף הפעולה עם ענקית הרכב הגרמנית פולקסווגן. אפולו פאואר קיבלה מאאודי הודעה על המשך העבודה המשותפת ליתרת התקופה של בחינה ראשונית של שיתוף הפעולה ביניהן עד ליולי 2021.

מניית אפולו פאואר

אפולו פאואר חתמה ביולי 2020 על מזכר הבנות עם אאודי, ולפיו טכנולוגיית היריעה הסולארית של אפולו תשולב בחלקי רכב של אאודי או של חברה אחרת מקבוצת פולקסווגן. על פי מזכר ההבנות, שיתוף הפעולה יכלול שלושה שלבים: בחינה ראשונית של הטכנולוגיה לתקופה של עד 12 חודשים, שלב הפיתוח על פי הסכם פיתוח שיכלול אבני דרך, ושלב הייצור הסדרתי של כלי רכב שבהם תוטמע טכנולוגיית היריעה הסולארית של אפולו.

על פי ההודעה שקיבלה אפולו מאאודי, תכלול העבודה המשותפת המשך בחינה של היבטים שונים בהתאמת הקונספט הטכנולוגי למסחורו, שיטות שילוח, בדיקות טכניות וחשמליות, עבודה עיצובית, בחינת ההתאמה החשמלית לרכב, תחשיב עלויות, תחשיב הפחתת פליטות פחמן ובחינת אופנים עתידיים לשרשרת האספקה.

פועלת מרכיבה מנוע במפעל של אאודי בגרמניהצילום: Bloomberg

האישור להמשך העבודה התקבל בעקבות שביעות הרצון של אאודי מתוצאות הבחינות שבוצעו עד כה, הן במפעלה של אפולו והן במפעלה של אאודי, שכללו בעיקר ייצור של עשרות דגמים בגדלים שונים ושילובם בחומרים שונים. היריעה הסולארית הגמישה של אפולו פאואר משמשת תחליף לפאנלים סולאריים כבדים ושבירים, שלהפעלתם נדרש שטח רב.

היריעות מבוססות על צבע סולארי שממיר אנרגיית שמש לחשמל ביעילות של 13.7% - כלומר, 137 וואט למ"ר של יריעה סולארית בשעת קרינה. היריעות הגמישות מיועדות להפוך כל משטח לכזה שיכול לייצר חשמל. אפולו פאואר מעריכה כי שילוב היריעות הסולאריות בכלי רכב חשמליים והיברידיים יסייע להורדת פליטות גזים מזהמים, באמצעות הארכת טווח הנסיעה של כלי הרכב והפחתת צריכת האנרגיה שלו.

בפברואר 2020, לפני מזכר ההבנות עם קבוצת פולקסווגן, חתמה אפולו פאואר על הסכם עם מעבדת החדשנות של קבוצת רנו-ניסאן-מיצובישי לבחינת האפשרות לשלב את היריעות הסולאריות במכונית החשמלית של רנו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"