אורמת טכנולוגיות רוכשת נכסים גיאותרמיים בנוואדה תמורת 377 מיליון דולר

הנכסים כוללים שתי תחנות כוח גיאותרמיות שהספקן המצרפי הוא 67 מגה ואט ■ תחנות הכוח צפויות לייצר הכנסה של 55 מיליון דולר ורווח תפעולי תזרימי של 37 מיליון דולר ב-2022

יורם גביזון
יורם גביזון
מתקן של אורמת בנוואדה, ארה"ב
מתקן של אורמת בנוואדה, ארה"בצילום: אורמת
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת אורמת טכנולוגיות ממשיכה להרחיב את פעילותה בשוק האנרגיה הגיאותרמית האמריקאי באמצעות רכישות. אורמת טכנולוגיות, שמנוהלת על ידי דורון בלשר, חתמה על הסכם עם חברת Terra-Gen לרכישת נכסים גיאותרמיים בנוואדה תמורת סכום כולל של 377 מיליון דולר - 111 מיליון דולר במניות ועוד 206 מיליון דולר בחוב שאורמת טכנולוגיות תיקח על עצמה. כחלק מההסכם תרכוש אורמת טכנולוגיות שתי תחנות כוח גיאותרמיות בנוואדה שהספקן המצרפי הוא 67 מגה ואט.

אורמת תרכוש את תחנת הכוח Dixie Valley שהספקה הוא 56 מגה ואט, אחת מתחנות הכוח הגיאותרמיות הגדולות בנוואדה. התחנה מוכרת את החשמל שהיא מייצרת לחברת החשמל הקליפורנית Southern California Energy (SCE) לפי חוזה שתוקפו עד 2038. אורמת תרכוש גם את תחנת הכוח הגיאותרמית Beowawe שהספקה 11 מגה ואט. התחנה מוכרת את החשמל שהיא מייצרת לחברת החשמל NV Power מנוואדה, לפי חוזה שתוקפו עד דצמבר 2025. בעקבות הרכישה יגדל תיק הנכסים הגיאותרמיים של אורמת טכנולוגיות בארה"ב ומחוצה לה ל-1 גיגה ואט.

מניית אורמת טכנולוגיות

אורמת תרכוש גם את הזכויות לנכס Coyote Canyon, נכס גיאותרמי בפיתוח הצמוד לתחנת הכוח Dixie Valley, שלהערכת אורמת טכנולוגיות הוא מאגר גיאותרמי בעל פוטנציאל רב. כחלק מהעסקה, אורמת תרכוש גם קו הולכה במתח של 230 קילו וולט שמנוצל בצורה חלקית ומסוגל להוליך בין 300 ל-400 מגה ואט, ומחבר בין Dixie Valley בנוואדה לקליפורניה.

שתי תחנות הכוח צפויות להניב ב-2022 הכנסות של 55 מיליון דולר ורווח תפעולי תזרימי (Ebitda) של 37 מיליון דולר, כך שהעסקה משקפת מכפיל שווי פעילות לרווח תפעולי תזרימי (Ev/ebitda) של 10. ואולם, להערכת אורמת, יש לעסקה פוטנציאל של יצירת ערך עתידי. החברה מעריכה שתוכל למקסם את היעילות וכושר הייצור של התחנות בארבע השנים הקרובות, ולהגדיל את הכנסותיה והרווח התפעולי התזרימי שמייצרות תחנות הכוח הגיאותרמיות ב-20%. בנוסף, ניתן יהיה להגדיל את כושר הייצור של הנכסים באמצעות ניצול זכויות פיתוח בשטחים הסמוכים להם.

דורון בלשר, מנכ"ל אורמתצילום: ניר סלקמן

עוד מעריכה אורמת כי לעסקה יש פוטנציאל של סינרגיות וחיסכון בעלויות, הודות לקרבתן של תחנות הכוח הגיאותרמיות הנרכשות לתחנות של החברה בנוואדה, וכי היא יכולה לשפר את מבנה החוב של התחנות באמצעות מימון מחדש של החוב שמימן את הקמת התחנות. אורמת מעריכה גם שרכישת קו הההולכה בין נוואדה לקליפורניה עשויה לאפשר לה בעתיד להגדיל את יכולתה לספק קיבולת נוספת מנוואדה לשוק האנרגיה של קליפורניה.

העסקה הנוכחית באה בהמשך לרכישת חברת האנרגיה הגיאותרמית U.S Geothermal, שהחזיקה בשלוש תחנות כוח גיאותרמיות שהפסקן המצרפי היה 38 מגה ואט תמורת 110 מיליון דולר בינואר 2018. אורמת טכנולוגיות רכשה בינואר 2017 את פעילותה של חברת Veridity האמריקאית בתחום אגירת האנרגיה וניהול הביקושים לחשמל תמורת 35 מיליון דולר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"