העליות התחזקו בסיום יום המסחר בת"א, דלק שוב זינקה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדכונים

העליות התחזקו בסיום יום המסחר בת"א, דלק שוב זינקה

המסחר בבורסת תל אביב ננעל הערב (חמישי) בעליות שערים חדות – בדומה למגמה במרבית ימי המסחר האחרונים.

מדד ת"א 35 עלה ב-1.3%. בכך סיכם קפיצה של 11.5% מתחילת החודש. ת"א 125 התחזק בכ-1.2%, וסיכם עלייה של 11.7% החודש. מדובר בעליות זהות לאלו שנרשמו במדדים המובילים בארה"ב, אך נמוכות מהעליות בשווקים באירופה. ת"א 90 הוסיף 1.2%, הבנקים עלה ב-0.7%, ומדד הגז והנפט התחזק ב-1.3%. גם מדד SME60 עלה ב-0.4%, והנדל"ן ב-1.4%. מחזור המסחר היומי הסתכם בכ-2.7 מיליארד שקל.

מניית קבוצת דלק בלטה עם עלייה של 10.4% לאחר פרסום הדו"חות הכספיים. דלק עברה לרווח של 150 מיליון שקל ברבעון השלישי. דלק רכב עלתה ב-10%, ואיסתא קפצה ב-5% על רקע הכוונה להנפיק את החברה הבת, ריטיילורס, לפי 1.5 מיליארד שקל. מנגד, פייטון ירדה ב-16%, נייר חדרה איבדה 3.7%, ומגדל נחלשה ב-2.3% לאחר הדו"חות.

בעקבות המשך הייסוף בשקל, בנק ישראל התערב בשוק המט"ח ורכש מאות מיליוני דולרים. בשעות הבוקר נסחר הדולר ב-3.31 שקלים. גם לאחר הרכישות, הדולר המשיך להיחלש – ואיבד 0.15% . שערו היציג נקבע על 3.32 שקלים. בששת החודשים האחרונים צנח הדולר בכ-6% מול השקל.

היורו נסחר ביציבות יחסית, ושערו היציג נקבע על 3.95 שקלים. מתחילת השנה נרשם ייסוף חד בשקל - והוא כעת בשיא. ערכו של סל המטבעות – הכולל את שותפויות הסחר המרכזיות של ישראל – נשחק השנה בכ-3.5% מול השקל.

במהלך המסחר היתה תקלה באחת מהמערכות של הבורסה. מהבורסה נמסר: "בשל תקלה טכנית, התנתקה בשעה 15:36 מערכת הפצת המידע של הרצף ("ספיידר"). המערכת התחברה מחדש לאחר כמה דקות. מערכות המסחר המשיכו לפעול כל העת כרגיל וההתנתקות לא השפיעה עליהן. למיטב הבנתנו, בשלב החיבור מחדש של הספיידר, חלק מחברי הבורסה פרסמו שוב נתוני מסחר מתחילת היום במערכות הפצת המידע שלהם. מדובר בתקלה הקשורה רק למערכות הפצת המידע ולא למערכות המסחר".

החיסון מתקרב – והבורסה נוסקת: ת"א 35 זינק החודש ב-11%

תל אביב סוגרת בימים אלה חלק מפערי התמחור מול בורסות העולם, וזאת לאחר שבחודשים האחרונים היא הציגה ביצועי חסר עמוקים, בעקבות ההתפרצות החזקה של מגפת הקורונה בישראל. בדומה למגמה בבורסות העולם, תל אביב רשמה מתחילת החודש עליות חדות – בעיקר בשל ההצלחה בניסויים לחיסון לקורונה. למגמה תרמה גם השליטה על המגפה בישראל בעקבות הסגר השני. כעת, יותר משקיעים שישבו על הגדר תקופה ממושכת – נכנסים אל הבורסה.

המסחר בבורסת תל אביב מתנהל היום (ה') בעליות – בדומה למגמה במרבית ימי המסחר האחרונים. מדד ת"א 35 עולה ב-0.8%. בכך מסכם המדד קפיצה של 11% מתחילת החודש. מדד ת"א 125 מתחזק בכ-0.75%, ומסכם עלייה של 11.2% החודש. מדובר בעליות זהות לאלו שנרשמו במדדים המובילים בארה"ב, אך נמוכות מהעליות בשווקים באירופה.

מדד ת"א 90 מוסיף 0.8%, מדד הבנקים קופץ ב-2%, ומדד הגז והנפט מוסיף 1%. מדד SME60 עולה ב-0.6%, ומדד הנדל"ן נסחר בעלייה של 1%. בבורסות וול סטריט לא יתקיים הערב מסחר, בשל חופשת חג ההודיה.

מניית קבוצת דלק בולטת במסחר, עם עלייה של 9% לאחר פרסום הדו"חות הכספיים. דלק עברה לרווח של 150 מיליון שקל ברבעון השלישי. דלק רכב עולה ב-8%, ופוקס קופצת ב-5%, על רקע הכוונה להנפיק את החברה הבת ריטיילורס בבורסה לפי שווי של 1.5 מיליארד שקל. מנגד, פייטון יורדת ב-13%, מגדל מאבדת 5% לאחר הדו"חות, וסלקום נחלשת ב-2.3%.

בעקבות המשך הייסוף בשקל, בנק ישראל מתערב בשוק המט"ח ורוכש מאות מיליוני דולרים. גם לאחר הרכישות, הדולר ממשיך להיחלש – ומאבד 0.2% לשער של 3.32 שקלים. זאת, לאחר שבשעות הבוקר נסחר הדולר ב-3.31 שקלים. בששת החודשים האחרונים צנח הדולר בכ-6% מול השקל.

במקביל, היורו מאבד 0.25% ונסחר לפי 3.95 שקלים. מתחילת השנה נרשם ייסוף חד בשקל – והוא כעת בשיא. ערכו של סל המטבעות – הכולל את שותפויות הסחר המרכזיות של ישראל – נשחק השנה בכ-3.5% מול השקל.

חדש בבורסה: החברה שתדפיס לכם המבורגר הנפיקה לפי 210 מיליון שקל

הסטרט-אפ שמדפיס המבורגרים במדפסת תלת ממד הצטרף אתמול (ד') לבורסה בתל אביב, לפי שווי של 212 מיליון שקל. במסגרת ההנפקה הראשונית גייסה חברת סבוריט (SavorEat) סכום של 42.5 מיליון שקל מגופים מוסדיים, ובהם קופות הגמל של מור ושל מיטב דש, שקיבלו את האופציה להשקיע בחברה בעת הצטרפותם לשותפות מילניום פוד-טק ביולי השנה.

סבוריט היא חברת הפורטפוליו הראשונה בה השקיעה השותפות מילניום פוד-טק - שותפות מוגבלת שהחלה להיסחר בבורסת תל אביב מוקדם יותר השנה והמתמחה בהשקעה והשבחה של חברות מתחומי הפוד-טק. עם ההנפקה, עלה שווי אחזקותיה של מילניום בסבוריט מ-8.6 מיליון שקל ל-30.3 מיליון שקל.

לכתבה המלאה

ישראייר סיימה עוד רבעון של קורונה ברווח תפעולי תזרימי של 2.7 מיליון דולר

חמישה ימים לפני המועד האחרון להגשת הצעות מחייבות לרכישתה, מפרסמת חברת ישראייר תוצאות כספיות שמצביעות על עמידות והתאמה מהירה למשבר הקורונה.

ישראייר, שמנוהלת על ידי אורי סירקיס, הפסידה 3.6 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2020, בהשוואה לרווח של 11.4 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2019. הכנסותיה של ישראייר ירדו ב-84% ברבעון השלישי של 2020 בהשוואה למקביל לו ב-2019, אבל גדלו ב-71% בהשוואה לרבעון השני של 2020 - והסתכמו ב-20 מיליון דולר. הירידה בהכנסות בהשוואה לרבעון המקביל ב-2019 נובעת ממשבר הקורונה, והצמיחה ברבעון השלישי לעומת הרבעון השני של 2020 נובעת מטיסות ליעדים ירוקים כמו יוון, סרביה וקרואטיה.

לכתבה המלאה

עליות בפתיחת המסחר בבורסה: ת"א 35 מתחזק ב-1.2%

המסחר בבורסת תל אביב נפתח הבוקר (ה') בעליות. מדד ת"א 35 עולה ב-1.2%, ומדד ת"א 125 מתחזק בכ-0.75%. מדד ת"א 90 יורד ב-0.2%, ומדד הבנקים קופץ ב-2%. מדד הגז והנפט מוסיף 0.3%, מדד SME60 עולה ב-0.4%, ומדד הנדל"ן נסחר ביציבות. בבורסות וול סטריט לא יתקיים הערב מסחר, בשל חופשת חג ההודיה.

בשוק המט"ח, הדולר יורד ב-0.5% ונסחר לפי 3.32 שקלים. היורו מאבד 0.25% ונסחר לפי 3.95 שקלים. מתחילת השנה נשחק ערכו של סל המטבעות – הכולל את שותפויות הסחר המרכזיות של ישראל – בכ-3% מול השקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר