אשטרום נכסים תימחק מחר מהמסחר בתל אביב

קבוצת אשטרום הצליחה לשכנע יותר מ-45% מבעלי מניות הציבור למכור לה את מניותיה ולקבל בתמורה מניות של קבוצת אשטרום לפי יחס המרה של 0.45% - שיפור של 30% לעומת ההצעה הראשונית

שלי אפלברג
שלי אפלברג
מנהלי ובעלי השליטה בקבוצת אשטרום בבורסה
מנהלי ובעלי השליטה בקבוצת אשטרום בבורסהצילום: ישראל מלובני
שלי אפלברג
שלי אפלברג

קבוצת אשטרום, בעלת השליטה באשטרום נכסים הצליחה לשכנע את המשקיעים להיענות להצעת הרכש המלאה ולמכור לה את 39.6 מיליון המניות שבידיהם, המהוות 45.6% מהון החברה, כך שמניית אשטרום נכסים תימחק מהמסחר כבר מחר.

קבוצת אשטרום הציעה לבעלי מניות המיעוט, המחזיקים ב- 39.5 מיליון מניות המהוות כ-45.66% ממניות אשטרום נכסים, לקבל לידיהם במקום את מניות החברה האם ,קבוצת אשטרום, לפי יחס המרה של 0.45% - שיפור של 30% לעומת הצעתה הראשונית.

להצעה נענו בחיוב בעלי המניות מהציבור המחזיקים ב-35.6 מיליון מניות, המהוות כ-41% מההון של החברה. ליתרת המניות תבצע החברה רכישה כפויה.

במטרה להפוך את החברה לפרטית, משפחות נוסבאום וגירון - בעלות השליטה באשטרום - עשויות לשקול בעתיד מהלך נוסף שבו יוחלף החוב של אשטרום נכסים בחוב של החברה האם.

משבר הקורונה פגע קשה באשטרום נכסים, הפועלת בתחום הנדל"ן המניב בישראל, בגרמניה ובבריטניה. בשעה שמניות חברות הנדל"ן המתחרות הנסחרות בבורסה הצליחו להתאושש ממחירי השפל שאליהם הגיעו במארס, מניית אשטרום נכסים המשיכה להיסחר סביב מחירי שפל של כ- 11 שקל עד סוף יוני.

ירון רוקמן, מנכ"ל אשטרום נכסיםצילום: אייל טואג

בעקבות הצעת הרכש זינקה מניית אשטרום נכסים ב כ-30% בחודש, ושווי החברה - המחזיקה בנכסי משרדים ומסחר בהקיף של 549 אלף מ"ר - עלה ל-1.67 מיליארד שקל.

את הרבעון השני של 2020 סגרה החברהעם רווח של 25.8 מיליון שקל, כ-18% פחות מהתקופה המקבילה. החברה נאלצה לבצע הפחתה בסך 18.5 מיליון שקל בשווי נכסיה, בשל הערכתה שהיא צפויה לחוות ירידה בהכנסות הצפויות משכר דירה בתחום הנדל"ן המניב והמסחרי.

בעלת השליטה, קבוצת אשטרום, מנצלת כעת את המשבר, והצליחה לאחר סבב שיחות לשכנע את המוסדיים, ובינהם כלל, הראל ומנורה, להחליף את מניותיהם במניותיה .

לאחר מחיקת המניה מחר מהבורסה, החברה תיוותר כגוף מדווח בשל חוב בהיקף של כ-2 מיליארד שקל הנסחר בשש הסדרות של החברה.

בניגוד ל-2018, אז נדרשה להוציא מכיסה כ-160 מיליון שקל למחיקת אשדר מהמסחר, הפעם הקבוצה החליטה לא לבצע את הרכישה במזומן, אלא בדרך של החלפת מניות.

קופת המזומנים הדשנה של קבוצת אשטרום, שבסוף הרבעון השני של 2020 הסתכמה ב-1.3 מיליארד שקל, תוכל לשמש את מנהליה לחפש הזדמנויות בשוק, להרחיב את הפעילות ולתמוך בנכסים טובים שנפגעו בעת משבר הקורונה לצלוח את התקופה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?