ביו מילק שמפתחת טכנולוגיה לייצור חלב במעבדה - נכנסת לבורסה בדלת האחורית

פנטזי נטוורק תרכוש את הבעלות המלאה בחברה ביו מילק - שמפתחת טכנולוגיה לייצור חלב אם ובקר מתורבת במעבדה

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נורית ארגוב־ארגמן. "השאיפה היא לעשות את מה שעשינו במעבדה, בקנה מידה תעשייתי"
נורית ארגוב־ארגמן. "השאיפה היא לעשות את מה שעשינו במעבדה, בקנה מידה תעשייתי"
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת פנטזי נטוורק מצטרפת למגמת ההנפקה של חברת פוד-טק לבורסה. החברה - שפעילה כיום בתחום תחנות הדלק והקנאביס - חתמה על הסכם לרכישת הבעלות המלאה בחברת הפוד-טק, ביו מילק - תמורת הקצאה של 75%-65% ממניותיה לבעלי מניותיה של ביו מילק.

ביו מילק היא חברה ישראלית שמפתחת טכנולוגיה לייצור חלב בקר מתורבת במעבדה, שמופק מתאי חלב ללא צורק בחליבת הבקר, וכן היא מפתחת טכנולוגיה לייצור חלב אם מתורבת, ולייצור HMO שהם אוליגוסכרידים במעבדה, באמצעות מיקרואורגניזמים מהונדסים.

מניית פנטזי נטוורק

אוליגוסכרידים הן פחמימות מורכבות שקיימות בחלב אם. פחמימות אלה מציעות יתרונות חיסוניים ותומכות במערכת החיסון המתפתחת של ילודים כבר מתחילת חייהם.

ביו מילק, שמנוהלת על ידי תומר אייזן, מחזיקה בזכויות השימוש בקניין הרוחני מחברת יישום - שהיא זרוע המסחור של האוניברסיטה העברית. הטכנולוגיה של ביו-מילק מבוססת על מחקר של 10 שנים שבוצע ע"י ד"ר נורית ארגוב-ארגמן, מהמחלקה למדעי בעלי חיים מהאוניברסיטה העברית, שהיא אחת ממייסדות ביו מילק ומכהנת כסמנכ"לית הטכנולוגיה הראשית של החברה.

פרות ברפת בדרום אמריקה. החברה מפתחת טכנולוגיה לייצור חלב בקר מתורבת במעבדהצילום: ANDRES STAPFF/רויטרס

כחלק מהסכם הרישוי בין ביו מילק לבין האוניברסיטה העברית, קיבלה ביו מילק את הזכויות לפיתוח רכיב ה-HMO בפרויקט מחקרי של פרופסור מגי לוי, שגם היא אחת ממייסדי ביו מילק ומשמשת כחוקרת בכירה ויועצת בחברה.

ביו מילק הגישה בקשה לרישום פטנט על פיתוחיה, שבמסגרתו היא מבקשת לייצר טכנולוגיה תעשייתית לייצור מוצרי חלב ללא פגיעה בחיות, וכן חלב אם שישמשו כחלופה למוצרים הקיימים היום בשוק החלב.

ביו מילק גייסה בספטמבר 2020 סכום של 12 מיליון שקל ממשקיעים פרטיים. כחלק מההסכם - התחייבה פנטזי נטוורק להעביר את כל פעילותה בתחום תחנות הדלק באמצעות חברת אופריין, וכן את אחזקותיה בחברת קנאדורף ובחברת תראפין - לידי נאמן שיפעל למכירתם, כאשר התמורה מהמכירה בניכוי מס והוצאות תחולק כדיווידנד לבעלי מניותיה של פנטזי נטוורק - למעט 7 מיליון שקל שהחברה התחייבה לשמור בקופתה.

בניין האוניברסיטה העברית בירושליםצילום: אמיל סלמן

שיעור האחזקה הסופי של בעלי ביו מילק בחברת פנטזי נטוורק כפוף לעמידתה של ביו מילק באבני דרך בתוך חמש שנים לכל היותר מהשלמת העסקה. בעליה של ביו מילק יקבלו זכות ל- 5% נוספים ממניותיה של פנטזי נטוורק, כאשר ביו מילק תשלים ייצור של חלב מעבדה, שכולל שלושה רכיבים: שומן חלבון ולקטוז.

5% נוספים ממניותיה של פנטזי נטוורק יוקצו לבעליה של ביו מילק - אם מניותיה של פנטזי נטווורק ייסחרו 21 ימי מסחר רצופים במחיר של 4.5 שקלים ובמחזור מסחר של 500 אלף שקל לפחות.

אם ביו מילק או פנטזי נטווורק יונפקו בבורסה זרה - יהיו בעלי מניותיה של ביו מילק זכאים להקצאה מידית של מלוא תוספת המניות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"