התארכות משבר הקורונה פוגעת שוב בדירוג קבוצת המלונאות פתאל

דירוג הקבוצה, שלה חוב של 1.1 מיליארד שקל, ירד ל-Baa1 ■ בעקבות זאת נאלצה פתאל לעדכן את הריבית שתשולם למחזיקי איגרות החוב

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מלון לאונרדו פלאזה בנתניה של רשת פתאל
מלון לאונרדו פלאזה של רשת פתאל בנתניהצילום: איה בן עזרי
שלי אפלברג
שלי אפלברג

שיתוק ענף התיירות והעלייה בתחלואת הקורונה, הובילה את חברת מידרוג למסקנה שהדירוג הנוכחי של פתאל, A3, כבר אינו מתאים למציאות. ציפיות הפעילים בענף המלונאות להתאוששות אטית, כך שלא יחזור להציג את נתוני הפעילות טרום הקורונה לפני שנת 2024, הובילו את האנליסטים של מידרוג למסקנה שיש להוריד את הדירוג לחוב בהיקף של 1.1 מיליארד שקל הנסחר בסדרות ב ו-ג' ל-Baa1, עם אופק שלילי.

רק במאי האחרון הורידה מידרוג את דירוג החוב של פתאל מ-A1 בבחינת השלכות שליליות לדירוג A3 עם השלכות שליליות. עדכון הדירוג מטה כעת אילץ את הקבוצה לעדכן מעלה את שיעורי הריבית לסדרות ב' וג' בהתאם להתחייבות בתשקיף.

בהודעת הורדת הדירוג כתבו האנליסטים של מידרוג: "בהתאם להתפתחויות ולהערכות מחודשות של גורמים מקצועיים בענף המלונאות, מידרוג עידכנה את תרחיש הבסיס ואת תרחיש הרגישות לפעילות החברה בשנים 2022-2020, כך שתרחיש הבסיס המעודכן מניח פעילות חלקית בלבד בחציון השני של 2020 והתאוששות אטית יותר של ענף המלונאות במהלך 2022-2021, עם חזרה לנתוני פעילות טרום קורונה לא לפני 2024 בחלק מאזורי הפעילות.

"תחת תרחיש הבסיס מידרוג מעריכה כי שיעורי המינוף יגיע ל-90%, אולם היקף ה-FFO השנתי לשנים 2022-2020 ייפגע משמעותית גם בהשוואה לתרחיש הבסיס שנבחן במאי, וכנגזר, בשנים הקרובות החברה צפויה להציג יחסי כיסוי חלשים".

מידרוג מעריכה כי ב-2020 תציג קבוצת פתאל FFO שלילי, וב-2022-2021 הוא יגדל להיקף של 290 ו-530 מיליון שקל, וב-2022 - להיקף של 820 מיליון שקל.

הנהלת פתאל כבר נקטה ביולי האחרון כמה צעדים לצבירת יתרות מזומן לצורך חיזוק מבנה ההון, וכן השלימה הנפקת זכויות בהיקף של כ-100 מיליון שקל. הקבוצה אף מימשה נכסים וחכרה אותם במקום זאת, צימצמה השקעות בנכסים בהקמה, חסכה בהוצאות השוטפות ובהוצאות המטה ודאגה לקבל תמריצים שניתנים ממדינות שונות ברחבי העולם, ואל סוף המחצית הראשונה של 2020 היא הגיעה עם יתרת מזומנים של 700 מיליון שקל בקופתה. החוב של פתאל פרוס כיום, כך שב-2020 תידרש הקבוצה לפרוע תשלום של 71 מיליון שקל, ב-2021 תידרש להחזיר 167 מיליון שקל וב- 2022 תידרש לשאת בתשלומים של 162 מיליון שקל. ב-2023 תידרש פתאל להחזיר תשלום נוסף של 156 מיליון שקל, וב-2024 תידרש להשיב תשלום של 151 מיליון שקל.

"משבר הקורונה, בהיותו 'אירוע מתגלגל', מגביר את חוסר היציבות והוודאות הכרוכה בפעילות פתאל", נכתב בהערכת מידרוג, "וככל שתימשך הפגיעה בפעילות עשויה להיות לכך השלכה על הדירוג".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי