"רמי לוי של ענף התעופה": מה מחפש איש העסקים בישראייר?

בי.ג'י.איי שבשליטת רמי לוי הציעה לרכוש את הבעלות המלאה בישראייר תמורת 25 מיליון דולר ■ בעלי האג"ח טוענים שההצעה נמוכה מדי, ואין בה רכיב של השתתפות בהשבחת החברה

רמי לוי
רמי לויצילום: אמיל סלמן

תהליך המכירה של חברת ישראייר, אחד מנכסיה של חברת אי.די.בי פיתוח, יצא היום (א') לדרך, כשחברת בי.ג'י.איי - שבשליטת רמי לוי והאחים שלום ודרור חיים - הגישה הצעה לרכישת הבעלות המלאה בישראייר מידי המפרק של אי.די.בי פיתוח. זאת תמורת 70 מיליון שקל והסבת הלוואה של 5 מיליון דולר (17.2 מיליון שקל) שאי.די.בי פיתוח קיבלה מישראייר לבי.ג'י.איי.

מימון הרכישה ייעשה באמצעות הזרמה של 26 מיליון שקל לבי.ג'י.איי בידי חברת שי אודם, בעלת השליטה בחברה, במחיר של 1.07 שקלים למניה - כך שבעקבות ההשקעה תגדל אחזקתה של שי אודם בבי.ג'י.איי ל-80%. מחיר ההקצאה נמוך ב-14.3% ממחיר הפתיחה של המניה בבורסה היום, וההקצאה טעונה אישור של האסיפה הכללית של בעלי המניות.

שי אודם גם תעמיד לבי.ג'י.איי, שבקופתה היו 28 מיליון שקל בסוף יוני, הלוואה, או שבי.ג'י.איי תיקח הלוואה בנקאית, כך שתוכל לרכוש את הבעלות המלאה בישראייר.

על פי הערכות ראשוניות, בעלי האג"ח של אי.די.בי פיתוח דוחים את ההצעה - הן משום שההצעה בשווי כולל של 25 מיליון דולר נמוכה, והן משום שההצעה אינה כוללת כל אופציה להשתתפות בעליית ערכה של ישראייר, למשל, בעקבות התאוששות בעסקי התעופה והתיירות אם משבר הקורונה ידעך. סביר להניח שבי.ג'י.איי תגיש הצעה משופרת שתכלול אג"ח להמרה, או שתעלה את מחיר ההצעה.

העניין של רמי לוי בישראייר נובע מהסינרגיה השיווקית בין שתי החברות, שכבר שיתפו פעולה בעבר במבצעי מכירות, למשל, בהשקת קווי התעופה לבאקו ולטיראנה; מקהל היעד הדומה; ומה-DNA הדומה של חברות בעלות רמת מחירים נמוכה ומטה קטן ורזה. ישראייר הגדירה את עצמה כ"רמי לוי של ענף התעופה".

רמי לוי יוכל לשתף, בכפוף לאישור עסקות בעלי עניין, את ישראייר בכרטיס האשראי של הקבוצה, בדומה לשילוב אל על בכרטיס האשראי פליי קארד. זאת כחלק מהמגמה של רמי לוי לספק לצרכניה מגוון שירותים, כולל שירותים פיננסיים: אשראי, חברת סלולר וחברת פארמים (גוד פארם) - ולהפוך את ישראייר לזרוע התיירות של הקבוצה.

הצעה רכישה באמצעות דולפין

אי.די.בי, שהיתה בשליטת אדוארדו אלשטיין, הועברה לפירוק בידי הנאמן עו"ד אופיר נאור בשבוע שעבר. אלשטיין הגיש באמצעות חברת דולפין הצעה לפדות את מניות דסק"ש (70.2%) שמשועבדות לבעלי אג"ח י"ד, שלהם חייבת אי.די.בי 890 מיליון שקל, תמורת 770 מיליון שקל במזומן ותשלום נוסף של 138 מיליון שקל שישולם בעוד שנה ללא ביטחונות כלשהם.

נכס אחר שעומד למכירה הוא אחזקת אי.די.בי ב-5% ממניות כלל ביטוח, שמשועבדות לבעלי אג"ח ט"ו, שלהם חייבת אי.די.בי 239 מיליון שקל. בעלי אג"ח ט', שהחוב כלפיהם הוא 911 מיליון שקל ושאינם מובטחים בשעבוד כלשהו, ישתתפו ביתרת נכסיה של החברה שייוותרו לבעלי החוב הלא מובטח - לאחר מימוש הנכסים המשועבדים לבעלי האג"ח המובטחים.

מטוס של חברת ישראיירצילום: מוני שפיר

ישראייר עומדת למכירה זה חודשים רבים, וההצעה המשמעותית האחרונה שקיבלה היתה מקרן פורטיסימו בסכום של 45 מיליון דולר בינואר 2020, לפני שמגפת הקורונה פרצה ופגעה אנושות בענף התעופה והתיירות. הצעות אחרות היו מקובי ברוט, לשעבר יו"ר טייסי ישראייר, שהגיש הצעה ביוני 2020 לרכוש את הבעלות המלאה בישראייר תמורת 90 מיליון שקל במזומן וללא בדיקת נאותות. הצעה נוספת היתה מחברת ארקיע שבשליטת האחים נקש (70%), שהציעו למזג בין ארקיע לישראייר.

ישראייר ספגה הפסד של 50 מיליון דולר במחצית הראשונה של 2020, בין היתר, כתוצאה מהפרשה של 20 מיליון דולר לירידת ערך מטוסיה ומהפרשה של 2 מיליון דולר לירידת ערך השקעתה בחברת דיזנהויז תיירות נכנסת. ואולם, בניגוד לחברת אל על ולארקיע, ישראייר פעלה בכל תקופת הסגר, כולל הפעלת 100 טיסות חילוץ, 150 טיסות מטען, טיסות מיוחדות והפעלת הקו לאילת בתדירות של שתיים־שבע טיסות ביום. היא אף חידשה באוגוסט את טיסותיה למדינות ירוקות, כמו קרואטיה, בולגריה ויוון.

החברה, שמנוהלת בידי אורי סירקיס, פרעה התחייבויות פיננסיות בסכום נטו של 11 מיליון שקל במחצית הראשונה של 2020, וקיבלה ללא קשיים יוצאי דופן ערבות מדינה ל-75% מאשראי בסכום של 136 מיליון שקל. ישראייר מעסיקה 414 עובדים, לאחר שהוציאה 200 לחופשה ללא תשלום. החברה מחזיקה בשלושה מטוסי ATR 72, שמשמשים את החברה בטיסות לאילת ובארבעה מטוסי איירבוס A 320.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"