מבסס את מעמדו כבנק השלישי במערכת: המזרחי על סף השלמת המיזוג עם אגוד

התקבלה הצעת הרכש של מזרחי לבעלי המניות באגוד, ולפיה התמורה לבעלי מניות אגוד מקרב הציבור תוגדל ב-24 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
סניף של בנק אגוד
סניף של בנק אגוד. שיחת שימור אגרסיביתצילום: שי אפשטיין
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

לאחר סאגה שנמשכה שלוש שנים, בנק מזרחי טפחות צפוי להשלים בקרוב את עסקת רכישת מלוא הבעלות על בנק אגוד (100%), ומיזוגו לתוכו. זאת לאחר שהבנק, כפי שמסתמן, הצליח להשיג את הרוב הנדרש בקרב בעלי מניות המיעוט באגוד להשלמת הצעת הרכש שפירסם עבורם לפני כחודש.

בעלי המניות באגוד הם שלמה אליהו (27.1%); משפחת לנדאו (24.77%); משפחת מנור (11.43%); יעל אלמוג זכאי (11.43%), והציבור (כ-25%). בקרב הציבור, בעלי המניות הגדולים הם גופים מוסדיים כמו הראל, פסגות, מיטב דש ואיילון. כדי להשלים את הצעת הרכש, מזרחי היה זקוק להיענות של 20% מבעלי מניות אגוד בקרב הציבור.

עסקת המיזוג עומדת על כ-1.4 מיליארד שקל, והיא תתבצע באמצעות הקצאה של כ-20 מיליון מניות חדשות של מזרחי לבעלי המניות הנוכחיים של אגוד - כ-7.8% מהון המניות של מזרחי - שיהיו חסומות עבורם לתקופה של חצי שנה.

הנהלת מזרחי ובעלי השליטה באגוד בנו מנגנון שמיטיב עם בעלי מניות המיעוט, שלפי ההצעה המעודכנת יקבלו פיצוי כספי נוסף של כ-24 מיליון שקל (תוספת של 8%). כשני שליש מהתוספת לבעלי המניות באגוד - שהיו אמורים לקבל מניות של מזרחי בשווי של כ-340 מיליון שקל – תגיע ממזרחי, ושליש נוסף יגיע מבעלי שליטה הנוכחיים באגוד.

סניף של מזרחי טפחותצילום: אייל טואג

התוספת מגיעה לאחר משא ומתן שהתנהל בשבועות האחרונים בין הנהלת מזרחי למוסדיים המחזיקים במניות מיעוט באגוד - והיא אמורה לפצות על כך שבאגוד יש נכסים ששוויים הכלכלי גבוה מזה שלפיו הם רשומים במאזן הבנק. מדובר בעיקר באחזקה של 15% בחברת חוף התכלת, שמחזיקה קרקעות ונכסים מניבים באזורי יוקרה בהרצליה־תל אביב; וכן באחזקה בבניין מטה בנק אגוד ברחוב אחוזת בית בתל אביב. מזרחי ובעלי השליטה באגוד יוצגו במסגרת הליכי הצעת רכש על ידי לידר שוקי הון.

למזרחי הייתה את האפשרות לרכוש את המניות המוחזקות על ידי בעלי שליטה באגוד (75%), ורק לאחר מכן לפעול לרכישת מניות המיעוט ומחיקת המניה מהמסחר בבורסה. בבנק, עם זאת, לא היו מוכנים לקחת את הסיכון – ולכן, כדי ליהנות מהרווח החשבונאי הגבוה שמגולם בעסקה, ולבצע מהלכי סינרגיה והתייעלות מקיפים באגוד, כשימוזג - הם שילמו את התוספת בעלי המניות. בבנק גילו למעשה שבעלי שליטה האמיתיים באגוד הם בעלי מניות המיעוט, ולא בעלי השליטה עצמם, שמייחלים כבר שנים להיפרד מאחזקתם בבנק, ולשם כך מוכנים גם להתפשר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי