אופנהיימר ממליץ על מניית אורמת טכנולוגיות בפרמיה של 28%

בבנק ההשקעות סבורים כי המניה נסחרת בחסר, ומעריכים שרמת הסיכון של ההשקעה בחברה ירדה ■ הנהלת החברה צופה גידול שנתי של 90-80 מגה וואט בכושר הייצור עד 2023

יורם גביזון
יורם גביזון
תחנת הכוח של אורמת בפלטנרס, הונדורס
תחנת הכוח של אורמת בפלטנרס, הונדורס
יורם גביזון
יורם גביזון

מניית אורמת טכנולוגיות מציגה חולשה מתמשכת: מאז שהגיעה לשיא בפברואר היא הספיקה לרדת ב-36%, וכעת היא נמצאת בשפל של שנה וחצי. עם זאת, בבנק ההשקעות אופנהיימר סבורים שהמחיר הנוכחי הוא הזדמנות - וקובעים למניה המלצת תשואת יתר ומחיר יעד של 70 דולר, שגבוה ב-28% ממחירה עם סיום המסחר בנאסד"ק אמש.

אורמת מפתחת ומייצרת טורבינות לתחנות כוח גיאותרמיות, מקימה, מפעילה ומוכרת חשמל מתחנות כוח גיאותרמיות שבבעלותה, ומספקת שירותי אגירת אנרגיה וניהול צריכת אנרגיה. נואה קיי, אנליסט באופנהיימר, מציין כי החברה נסחרת בחסר, במחיר שמשקף מכפיל נמוך מ-10 על הרווח התפעולי התזרימי של החברה ב-12 החודשים הקרובים.

זאת בין היתר בשל הירידה בסיכון כתוצאה מקבלת תשלום של 20 מיליון דולר מחברת החשמל הלאומית של הונדורס, שפיגרה בפירעון חוב, וחידוש פעילות הקידוח במאגר המקומי – שמחזיק בפוטנציאל של 20 מגה וואט; וכן בשל תחזיות של ההנהלה שתחנת הכוח הגיאותרמית בפונה, הוואי תחזור בקרוב לפעילות בהספק של 29 מגה וואט, לאחר שפעילותה הופסקה בעקבות התפרצות הר געש.

קיי - שערך באחרונה פגישה עם סמנכ"ל הכספים של אורמת, אסי גינזבורג, וסמנ"כלית קשרי משקיעים, סמדר לביא - מציין שהנהלת החברה מעריכה שתוכל להגיע לגידול שנתי של 90-80 מגה וואט בכושר הייצור של החברה עד 2023. הצמיחה בכושר הייצור תושג בעיקר בפרויקטים בארה"ב, שזכאים לזיכוי במס לכל קילו וואט שעה שמיוצר מאנרגיה מתחדשת בכפוף להשלמתם עד 2024. מנוע צמיחה אחר עשוי להיות עסקות של מיזוגים ורכישות.

תחנת הכוח של אורמת בהוואי, בעת התפרצות הר הגעשצילום: L.E. Baskow/אי־פי

לדבריו, הנהלת החברה שואפת להגדיל את הרווח התפעולי התזרימי (EBITDA) שלה ב-25% בתוך כמה שנים. כמו כן, ההנהלה מביעה אופטימיות בנוגע לסיכויי השיפור בפעילות בקניה - השוק הגדול ביותר של החברה מחוץ לארה"ב - בעקבות התאוששות בביקוש והסדר של חשיפת המס שלה במדינה.

קיי מציין גם כי להערכת הנהלת אורמת, שריפות היער בקליפורניה אינן מסכנות את תחנות הכוח הגיאותרמיות של החברה במקום, שכן השריפה הקרובה ביותר ממוקמת במרחק של 40-30 ק"מ מתחנת הכוח הגיאותרמית של החברה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן