קרן פימי רכשה 50% מחברת התשתיות אליקים בן ארי ב-135 מיליון שקל

אליקים בן ארי, שפעילה בסלילת כבישים והנחת מסילות, מחזיקה במחצבות ומפעלי אספלט בישראל וברומניה ■ מחזור ההכנסות של החברה הוא 500 מיליון שקל בשנה

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנכ"ל פימי, ישי דוידי
מנכ"ל פימי, ישי דוידיצילום: אילן אסייג
יורם גביזון
יורם גביזון

קרן פימי, שמנהל ישי דוידי, רכשה 50% ממניותיה של חברת אליקים בן ארי תמורת 135 מיליון שקל. המניות נרכשו בחלקים שווים מדני בן ארי, המייסד והבעלים של חברת אליקים בן ארי ומחברת תומר קוקו, שבבעלות איש העסקים קוקו עובדיה. בן ארי ועובדיה יוסיפו להחזיק כל אחד ב-25% ממניותיה של החברה.

לילך טופילסקי, שותפה בכירה ולשעבר מנכ"לית בנק דיסקונט, תמונה ליו"ר אליקים בן ארי החברה עוסקת בהנדסה אזרחית, כולל סלילת כבישים, ויש לה חוזה בלעדי עם רכבת ישראל להנחת מסילות. בנוסף, היא מבצעת ריתוכים חשמליים ותרמיים.

אליקים בן ארי מחזיקה בשלוש מחצבות (אדורה, הר שחר ומישור רותם) והיא מפעילה שני מפעלי אספלט. בן ארי מחזיקה גם במחצבת בזלת ברומניה עבור מפעלי אספלט, הרכבת וקבלני תשתיות באזור הבירה בוקרשט ועיר הנמל קונסטנצה.

מסילות רכבת ישראלצילום: דוברות רכבת ישראל

תחום הפעילות השלישי של אליקים בן ארי הוא איכות הסביבה. החברה היא בעלת זיכיון להפעלת תחנת מעבר באתר חיריה עבור איגוד ערים דן ובאתר אשדוד ומובילה פסולות מתחנות מעבר אלה למטמנות הפסולת באפעה ובדודאים שבנגב.

מחזור ההכנסות של אליקים בן ארי הוא 500 מיליון שקל וצבר העבודות שלה הוא מיליארד שקל. החברה צמחה בקצב דו ספרתי בשנים האחרונות. אליקים בן ארי עוסקת גם באמצעות צי משאיות בשינוע מטענים, כולל שינוע חומרי גלם מהמחצבות שבבעלותה, חומרים מסוכנים, פסולת וחומרים בתפזורת. החברה מחזיקה בחוזה לשינוע מטענים עם רכבת ישראל, באמצעות רכבת של חומרים והקמה והפעלה של מסופי רכבת פרטיים.

אליקים בן ארי אף מחזיקה בעשרות יחידות של ציוד מכני הנדסי כבד, שמשמש לעבודה במחצבות ובפרויקטים הנדסיים; במוסכי שירות למשאיות; ציוד מכני הנדסי כבד, שמשמש לעבודה במחצבות ובפרויקטים הנדסיים; ובמוסכי שירות למשאיות וציוד מכני הנדסי כבד, שנמצאים על קרקע בבעלות החברה באזור התעשייה באשדוד.

לילך טופילסקיצילום: עופר וקנין

קרן פימי השקיעה באליקים בן ארי על בסיס ההערכה שישראל היתה בפיגור בתשתיות תחבורתיות עוד לפני משבר הקורונה, ועל כן תוכננו השקעות של 100 מיליארד שקל בשנים הקרובות בפרויקטים גדולם - כמו מערכות תחבורת המונים בגוש דן, כולל הרכבת הקלה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב