רשות ני"ע השיקה מערכת לניתוח נתוני חברות הדירוג

המערכת תרכז את נתוני הדירוג של חברות הדירוג לאג"ח הנסחרות בישראל ותבצע בהם חיתוכים שונים, כמו שם חברת הדירוג והדירוג שנקבע - ותאפשר להנגיש את המידע בצורה קלה ופשוטה

אסא ששון
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ענת גואטה, יו"ר רשות ניירות ערך
ענת גואטהצילום: ענבל מרמרי
אסא ששון
אסא ששון

רשות ניירות ערך השיקה היום (א') מערכת לניתוח נתוני הדירוג שניתנו לחברות שהנפיקו איגרות חוב לציבור ככלי לקבלת החלטות השקעה והצגת דיווחי חברות הדירוג. המערכת מרכזת ומנגישה את המידע בצורה קלה ופשוטה במקום אחד.

המערכת כוללת מידע מתוך הדיווחים של חברות הדירוג, שדווחו ופורסמו על ידן באופן פומבי במערכת המגנ"א. החל בתחילת נובמבר 2019 המערכת מרכזת את הנתונים העיקריים מתוך דיווחי הדירוג שכוללים בעיקר את שם החברה המדורגת, שם חברת הדירוג, הדירוג שנקבע, תאריך הדירוג, תיאור קצר של פעולת הדירוג, הפניה לדו"ח הדירוג ועוד.

כמו כן, המערכת מאפשרת חיפוש מידע לפי הפרמטרים הבאים: חברת דירוג, סולם דירוג, מהות ההודעה, ותאריך הדירוג. בעתיד יורחבו אפשרויות החיפוש, כך שיכללו פרמטרים נוספים. המאגר מתעדכן באופן מיידי בעת פרסום דו"ח דירוג על ידי חברות הדירוג.

המערכת הוקמה כחלק מארגז הכלים לצורך קבלת החלטות השקעה. בהתאם לכך, יו"ר הרשות, ענת גואטה, קיימה בשבוע שעבר שולחן עגול בנושא הסטנדרט הרצוי בתחום הדירוג בשוק החוב בישראל. הדיון התקיים לאור הצורך לשכלל ולחדד את הכלים הקיימים בקרב משקיעים ובייחוד משקיעים מהציבור שרוכש אגרות חוב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית