נטפים זכתה בחוזה לאספקת מערכות השקיה בהודו ב-85 מיליון דולר

החברה, שמספקת מערכות השקיה בטפטוף, תקים מערכות השקיה אזוריות ל-35 אלף חקלאים על שטח של 500 אלף דונם ■ נטפים צופה שהמעבר להשקיה מדייקת בטפטוף יכפיל את היבולים ותביא לחיסכון של 40% בצריכת המים והדשנים

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פרויקטים של נטפים בהודו
פרויקטים של נטפים בהודוצילום: באדיבות נטפים
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת נטפים, שבשליטת אורביה וקיבוץ חצרים, זכתה בשלושה מיזמי ענק להקמת מערכות השקיה אזוריות בהודו בסך של 85 מיליון דולר. שלושת הפרויקטים החדשים כוללים ששה כפרים ו-35 אלף חקלאים על שטח של 500 אלף דונם במדינת Karnataka - שעליהם יגודלו בצל, צ'ילי, תירס, בוטנים, חמניות וגידולים נוספים.

הקמת שלושת הפרויקטים תתפרש על שנתיים ולאחר מכן נטפים תעניק תמיכה טכנית ואגרונומית לחמש שנים נוספות. החברה תבצע את הפרויקט במלואו תוך הכשרת החקלאים להפעלת המערכות המתקדמות.

פרויקטים אלה הם המשך של פרויקט ההשקיה הקהילתי Ramthal שבמדינת קרנטקה שהושלם ב-2017, וארבעה פרויקטים במדינות קרנטקה ואנדרה פרדש שבהם נטפים זכתה ב-2018 ומבוצעים בימים אלה. החברה מבצעת את כל הפרויקטים עם חברת התשתיות ההודית MEIL.

גבי מיודובניקצילום: נטפים

בנטפים, שמנוהלת על ידי גבי מיודובניק, מציינים כי הודות ליכולת לאגד את החקלאים לקהילות השקיה, נוצרה היתכנות כלכלית לביצוע פרויקטים גדולים. כך ניתן לספק לכל חקלאי מערכת השקיה שמתאימה לצרכיו ומבוססת על הטכנולוגיות המתקדמות ביותר, מצב שלא היה מתאפשר אם כל חקלאי היה צריך לדאוג לעצמו.

שיטת ההשקיה הקהילתית הוצגה בראשונה בהודו על ידי נטפים כניסיון לייצר מודל בו חקלאים קטנים מקבלים מערכות השקיה בטפטוף שיעזרו להם לגדל יבולים טובים יותר ולהבטיח ייצור תוצרת חקלאית שמושפעת פחות משינויי האקלים. כך מובטחת היציבות והצמיחה הכלכלית של כל חקלאי וכן ברמה האזורית.

נטפים מספקת בכל פרויקט את מערכות ההשקיה ממקור המים ועד לחלקות של החקלאים, בנוסף למערכת החקלאות הדיגיטלית המתקדמת, NetBeatTM, לשליטה, ניתוח ובקרה לכל חקלאי בפרויקט. מעבר לכך נטפים תספק במשך חמש שנים שירותים של הפעלת המערכות והדרכת החקלאים בכל ההיבטים של מעבר להשקיה בטפטוף כולל שינוי שיטות העיבוד המסורתיות וכל ההיבטים האגרונומים הכרוכים בכך.

המעבר להשקיה מדייקת בטפטוף צפוי להכפיל את התפוקה החקלאית, לשפר את איכותה ולהביא לחסכון של כ-40% בצריכת המים והדשנים. בסה"כ במסגרת כל מיזמי ההשקיה האזוריים שבהם זכתה עד כה, נטפים פועלת ב-202 כפרים בהודו, משפיעה על 97 אלף חקלאים ועל שטח של המתפרש על יותר ממיליון דונם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?