נעילה בת"א: מדד הנפט והגז קפץ ב-3%; רציו זינקה ב-11%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדכונים

נעילה בת"א: מדד הנפט והגז קפץ ב-3%; רציו זינקה ב-11%

המסחר בבורסה של תל אביב ננעל במגמות מעורבות. מדד ת"א 35 איבד 0.12% ואילו מדד ת"א 125 טיפס ב-0.15%. מדד הבנקים איבד 0.4%, ואילו מדד הנפט והגז זינק ב-3%.

רציו זינקה ב-11% לאור הצלחתו המסתמנת של המימון מחדש בלווייתן, וכך גם דלק קידוחים שטיפסה ב-5%. פתאל החזקות עלתה ב-9.5%. נורסטאר וגזית גלוב עלו אחרי תקופה ארוכה של חולשה.

המניות הגרועות של היום: אופקו עם ירידה של 7.2%, פריגו שאיבדה 6% ואיסתא עם צניחה של 5.6%.

מתמתנות העליות בבורסה; ת"א 35 נסחר סביב האפס

מדד ת"א 35

מתמתנות העליות בבורסה. מדד ת"א 35 נסחר סביב האפס, ומדד הבנקים מאבד 0.1%.

המדדים של המניות הקטנות יותר נסחרים בעליות קלות. מדד ת"א 125 עולה ב-0.3%, מדד ת"א 90 מטפס ב-0.8% ומדד הצמיחה עולה ב-1.5%. המדד המוביל הוא מדד הנפט והגז עם זינוק של 5.5%, על רקע המימון מחדש של מאגר לווייתן.

אחרי הירידה של יוני: בחודש יולי שבו קופות הגמל וקרנות ההשתלמות לעלות

אחרי שביוני רשמו קרנות ההשתלמות וקופות הגמל ירידה בעיקר בשל הירידות החדות בשוק המניות הישראלי, בחודש יולי הן שבו לעלות. לפי תחזית התשואות של בית ההשקעות מיטב דש, הניבו המסלולים הכלליים בקופות הגמל וקרנות ההשתלמות תשואה ממוצעת של 2.2%, בטווח שבין 1.8%-2.6%.

קופות הגמל המנייתיות השיגו תשואה של כ-5.3% בממוצע, בטווח שבין 3.5% -6.5%. הקופות המדדיות הניבו תשואה ממוצעת של כ-0.6%, בטווח שבין 0.3% -0.9%. קופות הגמל השקליות הניבו תשואה של 0.5%, בטווח שבין 0.2% -0.8%. בקרנות הפנסיה, המסלולים עד גיל 50 השיגו תשואה ממוצעת של כ-2.7%; המסלולים לבני 60-50 השיגו תשואה ממוצעת של כ-2.5% והמסלולים לבני 60+ השיגו תשואה של כ-1.8% בממוצע.

לכתבה המלאה

השותפות בלווייתן מזנקות: ביקושים של יותר מ-3.2 מיליארד דולר בהנפקת אג"ח

אסדת הגז לווייתןצילום: מארק ישראל סלם

מניות השותפות בלווייתן מזנקות בעקבות ביקושים גבוהים בהנפקת האג"ח של דלק קידוחים, בשליטתו העקיפה של יצחק תשובה, למיחזור החוב הפרויקטאלי של מאגר לווייתן. מניית רציו מזנקת ב-11.5% ומניית דלק קידוחים עולה ב-11%. זאת לאחר ששתי המניות השלימו בחודש יולי זינוק של 32% ו-55% בהתאמה.

הנפקת האג"ח - לווייתן בונד - זוכה לביקושים גבוהים בקרב משקיעים זרים. לפי גורם מקורב לדלק קידוחים, עד כה סך הביקושים מסתכמים ב-3.25 מיליארד דולר, לעומת כוונה לגייס 2.25 מיליארד דולר. ההערכה היא כי סך הביקושים ימשיכו לעלות עד נעילת ההנפקה ביום שלישי הקרוב. הביקושים הגבוהים עשויים לתרום להפחתת הריבית בהנפקה, שעשויה להסתכם ב-5.8%-7.2%, בהתאם למשך החיים של כל סדרה.

לכתבה המלאה

אל על לאלי רוזנברג: "לא ניפגש איתך עד שנבין מי המשקיע המיועד האמיתי בחברה"

מטוס אל על בנתב"גצילום: מגד גוזני

ההתנצחות בין דירקטוריון חברת אל על לבין המשקיע אלי רוזנברג נמשכת. עורך הדין של אל על, ד"ר אביגדור קלגסבלד, שלח הבוקר (ראשון) מכתב לעו"ד עדי זלצמן, שמייצג את רוזנברג, שבו הוא מתנה את קיומה של פגישה בין רוזנברג לבין דירקטוריון אל על בהבהרות שיקבל הדירקטוריון בנוגע לזהותו של המשקיע האמיתי המיועד באל על.

קלגסבלד מתייחס לידיעות בעיתונות, שלפיהן אלי רוזנברג אינו המשקיע האמיתי באל על אלא אביו, קני רוזנברג, שהוא אזרח אמריקאי. מהידיעות בעיתונות עולה שאלי רוזנברג, שהוא אזרח ישראלי, מתפקד כחזית עבור אביו, שכאזרח אמריקאי לא יכול לקבל היתר שליטה מרשות החברות הממשלתיות.

לכתבה המלאה

שבוע המסחר נפתח בעליות

שבוע המסחר בבורסה שפותח גם את אוגוסט נפתח בעליות של 0.5%. מדד ת"א 35 עולה ב-0.45%, ואילו מדד ת"א 125 מוסיף 0.5%.

מדד הנפט והגז מזנק ב-3.5%, בהובלת רציו, שמזנקת ב-15%; דלק קידוחים, שמוסיפה 12%; וקבוצת דלק עם עלייה של 8%. עוד מניה שסבלה קשות מהמשבר היא פתאל, שמוסיפה הבוקר 5%.

מניית אופקו נחתכת ב-8%, אחרי שצנחה במסחר בארה"ב בעקבות הדו"חות הכספיים שפירסמה. אופקו עלתה בתקופה האחרונה בעוצמה והגיעה לשווי שיא של 12 מיליארד שקל על רקע בדיקות הקורונה שהיא מייצרת.

מניות נוספות שנחלשות הבוקר - איסתא, שמאבדת 7%; וכן פריגו ובאטמ, שתי מניות שהיו מכוכבות הקורונה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש

אם אחת הסיבות לתוספות השכר המתכוננות למגזר הציבורי היא העלייה החדה בשכר בהיי־טק, הגיע הרגע להכניס להסכמי השכר במגזר הציבורי עוד אלמנטים היי־טקיים

העובדים שהמשכורות שלהם זינקו - ומה אפשר ללמוד מהסכמי השכר בהיי-טק

סופיה, בירת בולגריה. לגור באחת הערים העתיקות באירופה עבור 3,200 שקל בחודש

עשר ערים בעולם שאפשר לחיות בהן בפחות מ-4,000 שקל בחודש – כולל שכר דירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אישה בטלפון

מטעינים את הטלפון כשהסוללה כמעט גמורה? תשכחו מהלוואה

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות