ברקת: סוכני ביטוח יחויבו לדווח על ניגודי העניינים שלהם

סוכן הביטוח יחויב ליידע את המבוטח אם הוא בעל זיקה לחברות ביטוח מסוימות, וכי הביטוחים שיוצעו לו מאותו הסוכן יהיו מאותן החברות עמן הוא עובד ולא מכלל החברות ■ בנוסף, חל איסור על סוכני ביטוח לגבות דמי ביטול ממבוטחים שהחליטו לעבור לחברת ביטוח אחרת או לסוכן אחר

אסא ששון
אסא ששון
משה ברקת
משה ברקתצילום: אוליבייה פיטוסי
אסא ששון
אסא ששון

אחת המשימות שקבע לעצמו המפקח על הביטוח, משה ברקת, היא הפיכת סוכני הביטוח לסוכנים אובייקטיביים. כלומר כאלה שלא יהיו מוטים לאף חברת ביטוח, ואם הם מוטים - אז המבוטח ידע מכך.

הבוקר (רביעי) הוציא ברקת שני חוזרים שדנים בנושא זה. ההוראה הראשונה קובעת כי בעת תהליך הצירוף של הלקוח לביטוח, חייב סוכן הביטוח ליידע את המבוטח אם הוא בעל זיקה לחברות ביטוח מסוימות, וכי הביטוחים שיוצעו לו מאותו הסוכן יהיו מאותן החברות עמן הוא עובד ולא מכלל החברות - דבר הגורע מהתאמת הפוליסות למבוטח באופן המיטבי עבורו.

על פי נתוני רשות שוק ההון, כ-85% מסוכני הביטוח עובדים עם שתי חברות ביטוח באופן בלעדי, ובכך מונעים מהמבוטחים לקבל הצעה מיטבית מכל חברות הביטוח. בתחומי הביטוח הכללי, למשל, פועלות כ-15 חברות ביטוח המציעות מגוון מוצרים במחירים תחרותיים. ברקת מעריך כי כך תגדל התחרות על המבוטח והוא יהנה מהפחתה משמעותית בפרמיות שהוא משלם.

ההוראה השנייה שפורסמה בחוזר עתידה להגביר את התחרות בשוק הביטוח, ותאסור על סוכני ביטוח לגבות דמי ביטול ממבוטחים שהחליטו לעבור לחברת ביטוח אחרת או לסוכן אחר. עמלת דמי הביטול מייצרת חסם לתחרותיות ומונעת ממבוטחים לעזוב פוליסה קיימת גם כשמוצעת להם הצעה טובה יותר, מכיוון שעמלת הביטול הופכת הליך זה ללא משתלם למבוטח, לכאורה.

כך, בביטוח רכב אם המבוטח רוצה לעבור חברה באמצע השנה, הוא נדרש לתשלום עמלת הסוכן, כך למעשה המעבר הופך ללא כדאי והמבוטח צריך להמתין עד תום הפוליסה - ורק אז לעבור, בניגוד לענפים אחרים, שבהם ניתן לעבור למתחרה בקלות.

ברקת הסביר כי "תהליך מכירה אובייקטיבי הוא אינטרס משותף לכלל הצדדים העוסקים בדבר - לחברות הביטוח, לסוכני הביטוח ובראש ובראשונה לציבור המבוטחים. הרשות מפרסמת היום צעד נוסף בדרך לרפורמת הסוכן האובייקטיבי, במטרה להגביר את מודעות המבוטחים לזכויותיהם ולסייע להם לקבל החלטות חופשיות ומושכלת התואמות לצרכיהם. רשות שוק ההון תמשיך לשים דגש לקידום הוגנות ותחרות בשוק הביטוח ולשמור על ביטחון ציבור המבוטחים“.

בישראל פועלים כיום כ-13 אלף סוכני ביטוח וכ-1,500 סוכנויות ביטוח בעלות רישיון פעיל בתחומי הפנסיה והביטוח הכללי, כשסך העמלות שלהם ל-2019 הסתכמו בכ-9.4 מיליארד שקל, וכל שקל שישי בהוצאה המשפחתית מופנה לטובת ביטוח.

מהלכים כאלה אמורים להכניס את השוק לתחרות ולהקל על יוקר המחיה. עכשיו נותר לראות אם לשכת סוכני הביטוח תנסה לטרפד את המהלך הזה, כפי שעשתה בעבר למהלכים תחרותיים בתחום תוך שימוש בכוחה הפוליטי - או שתפעל לטובת הציבור.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?