יוטרון זכתה בחוזה להקמת חניון רובוטי בדנבר תמורת 3.3 מיליון דולר

מניית החברה, שמפתחת ומקימה חניונים רובוטיים ומחסנים אוטומטיים, קופצת ב-5% ■ יוטרון נסחרת בשווי של 78 מיליון שקל לאחר שהשלימה ירידה של 58% מתחילת השנה ו-70% מאז שפוצלה מהחברה האם יוניטרוניקס והחלה להיסחר בבורסה ב-2019

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חברת יוניטרוניקס
חברת יוניטרוניקס
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת יוטרון, שמפתחת ומקימה חניונים רובוטיים ומחסנים אוטומטיים, חתמה על הסכם להקמת חניון רובוטי ראשון במטרופולין דנבר קולורדו שבארה"ב תמורת 3.3 מיליון דולר. בעקבות הזכייה בחוזה, קופצת מניית יוטרון ב-5% בתחילת המסחר.

יוטרון, שבשליטת קרן פימי (43%) והמנכ"ל חיים שני (19%), מעריכה שתשלים את הקמת החניון ב-2021. הסכם זה מצטרף לצבר ההזמנות של החברה, שהסתכם ב-220 מיליון שקל בסוף מארס. יוטרון מציינת שהתשלום יבוצע בהתאם להתקדמות אבני דרך בביצוע הפרויקט, וההכרה בהכנסות ממנו תיעשה על פי שיטת התשומות.

מניית יוטרון

יוטרון השלימה ומסרה עד כה שבעה חניונים רובוטיים בצפון אמריקה ו-12 חניונים נוספים נמצאים בשלבי ביצוע שונים - בהם הפרויקט הנוכחי - בניו יורק, לוס אנג'לס, בוסטון, יוסטון, סן פרנסיסקו וקולורדו. יוטרון עוסקת בשיווק והתקנה של החניונים הרובוטיים בארה"ב באמצעות החברה הנכדה Utron Systems, ובכוונתה להרחיב את ייצוא מערכות החנייה ליעדים נוספים בעולם באמצעות התקשרות עם גורמים מקומיים מובילים.

כחלק מאסטרטגיה זו, חתמה יוטרון ביוני 2019 על הסכם עם קבוצת אלקטרה, שלפיו אלקטרה תשווק, תמכור ותרכיב מערכות חניונים אוטונומיים של החברה ללקוחותיה. החברה תמכור את מערכות החניונים האוטומטים לאלקטרה והאחריות של יוטרון תהיה מוגבלת לאלקטרה בלבד ולא ללקוחותיה.

יוטרון, שפוצלה מהחברה האם יוניטרוניקס במארס 2019, נסחרת בשווי של 78 מיליון שקל לאחר שהשלימה ירידה של 58% מתחילת השנה ו-70% מאז החלה להיסחר בבורסה, בעקבות התוצאות הכספיות המאכזבות שפירסמה בשנה שעברה.

החברה הפסידה 26 מיליון שקל במחזור של 57 מיליון שקל ב-2019, בהשוואה להפסד של 1.6 מיליון שקל במחזור של 67 מיליון שקל ב-2018. ההפסד נבע מעלייה בעלות חומרי הגלם ובתשלומים לקבלני משנה, וכן מירידה בהכנסות כתוצאה מעיכוב בביצוע פרויקטים ומהתחזקות השקל כלפי הדולר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר

CLIMATE-UN/COAL

בשוק דובי, ההזדמנויות הכי גדולות מתחבאות דווקא במניות שכולם שונאים