מתקרב המיזוג בין אגוד למזרחי-טפחות: פנינסולה רוכשת את תיק היהלומים

פנינסולה חתמה על הסכם לרכישת תיק היהלומים של אגוד ב-91 מיליון דולר, סכום המשקף הנחה של 45%-30% ■ מכירת התיק היא אחד החסמים האחרונים לקראת מיזוג של הבנקים מזרחי טפחות ואגוד

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנכ"ל פנינסולה מיכה אבני
מנכ"ל פנינסולה מיכה אבני
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

המיזוג בין בנק אגוד למזרחי טפחות עובר משוכה נוספת. זאת לאחר שחברת האשראי החוץ בנקאי פנינסולה חתמה על הסכם לרכישת תיק היהלומים של אגוד ב-91 מיליון דולר, סכום המשקף הנחה של 45%-30%. התיק כולל גם מסגרות אשראי של 250 מיליון דולר. פנינסולה, הנמצאת בשליטת מיטב דש ומנוהלת על ידי מיכה אבני, לא נרתעה מהמצב הקשה של ענף יהלומים ותממן את העסקה ממקורותיה העצמיים ובאמצעות אשראי ממוסדות פיננסיים

מכירת תיק היהלומים של אגוד נקבעה על ידי הממונה על התחרות, מיכל הלפרין, כתנאי הכרחי להשלמת המיזוג בין הבנקים. ברשות התחרות קבעו כי מכיוון שמזרחי־אגוד הממוזג היה מחזיק בכ-40% מהאשראי לענף היהלומים, הדבר היה פוגע בתחרות וכי על הבנקים המתמזגים לדאוג למכירת תיק זה. רשות התחרות דרשה כי המכירה תתבצע לגוף שיתחייב להמשיך לפעול בתחום היהלומים - וכן שיתקשר עם בנק מתפעל שיתפעל את האשראי ליהלומנים.

התקשו למצוא רוכש לתיק היהלומים

התפשטות נגיף הקורונה הביאה לפגיעה קשה בפעילות היהלומנים - שהכנסותיהם נפגעו בכ-80%. זאת, לצד חוסר התלהבות של הבנקים מהרחבת הפעילות בענף היהלומים, והסטת משאבים לעניינים אחרים - הביאו לכך שאגוד ומזרחי טפחות התקשו למצוא רוכשים לתיק זה, גם במחיר המגלם הנחה של עשרות אחוזים לעומת השווי החשבונאי של התיק בספרי אגוד.

העיכוב במציאת רוכש לתיק היהלומים אילץ את מזרחי טפחות ואת בעלי השליטה באגוד להגיש לפני כחודשיים ערר לבית הדין להגבלים. הערר הוגש כדי שיאפשרו להם להשלים את המיזוג עוד לפני השלמת מכירת תיק האשראי, צעד שרשות התחרות מתנגדת לו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון