וואן רוכשת 70% ממניות יוביטק סולושנס ב-14 מיליון שקל

יוביטק סולושנס עוסקת במכירה, יישום והטמעה של שירותי מחשוב ענן למערכות בסביבת מיקרוסופט ■ מנכ"ל וואן טכנולוגיות, עדי אייל: "תחום שירותי הענן הוא התחום עם הצמיחה המשמעותי ביותר"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מנכ"ל וואן טכנולוגיות עדי אייל
מנכ"ל וואן טכנולוגיות, עדי איילצילום: Regev Art Photography
שלי אפלברג
שלי אפלברג

משבר הקורונה לא מפריע לענקיות ה-IT להמשיך את תוכנית המיזוגים והרכישות. וואן טכנולוגיות הודיעה על עסקה בהיקף של 14 מיליון שקל לרכישת יוביטק סולושנס, הפועלת בתחום הענן.

מוקדם יותר הבוקר הודיעה חברת IT נוספת, מטריקס, על רכישת חברת גסטטנרטק תמורת 50 מיליון שקל.

"התהליך התבשל במהלך החודשיים האחרונים. רכשנו 70% מהמניות עם אופציה לרכישת 30% מהמניות בעוד שלוש שנים," אמר עדי אייל, מנכ"ל וואן טכנולוגיות.

יוביטק סולושנס עוסקת במכירה, יישום והטמעה של שירותי מחשוב ענן למערכות בסביבת מיקרוסופט, בדגש על AZURE, M365 ו-Cyber Security. בין שאר הסמכותיה יש לחברה הסמכת AZURE Expert MSP.

ליוביטק יותר מ-500 לקוחות, והיא מעסיקה כ-75 עובדים. מחזור ההכנסות של החברה, נכון לינואר-אפריל 2020, הצטבר לכ-41 מיליון שקל, והרווח התפעולי הסתכם בכ-2.1 מיליון שקל. את 2019 סיימה יוביטק עם מחזור הכנסות של כ-70 מיליון שקל, ורווח תפעולי של כ-671 אלף שקל.

" אפשר לראות את קצב הצמיחה המהותי של החברה. לפני שנתיים היו 40 מיליון שקל הכנסות בשנה, כעת הם עשו את זה בארבעה חודשים. תחום שירותי הענן הוא התחום עם הצמיחה המשמעותית ביותר. גרטנר צופה שהשוק יצמח ב-30% בשנה". אמר אייל.

לדבריו, "הסתכלנו תקופה ארוכה על הזדמנות מתאימה, ואנו שמחים שמצאנו את מה שרצינו. תקופת הקורונה היתה אחת מהתקופות הטובות שלהם. וירוס קורונה הוא זרז מהותי בתחום מחשובי הענן. הבעלים מצאו את עצמם מתחרים מול חברות גדולות עם כיסים עמוקים, ורצו לממש את פוטנציאל הצמיחה הגדול שיאפשר להם באמצעות חבירה לגוף מהותי כמו שלנו".

צחי אסיף ורונן גבאי, מייסדי ומנהלי יוביטק, אמרו כי הם "מאמינים כי מהלך זה טומן בחובו פוטנציאל אדיר עבור עתיד שתי החברות, ויתרום להמשך הרחבת הפעילות של השתיים בשנים הקרובות. יוביטק תרחיב את מגוון המוצרים שוואן מציעה ללקוחותיה, ולצד זאת וואן, המרושתת היטב בשוק הישראלי, תפתח בפני יוביטק קהל לקוחות חדש, שיבטיח את האצת הצמיחה של יוביטק בשנים הבאות".

במסגרת ההסכם תמשיך יוביטק לפעול במתכונת עצמאית על בסיס הנהלתה הקיימת, כשוואן תסייע לה להרחבת עסקיה, הן באמצעות מערך השיווק והמכירות הרחב שלה, והן במקורות הון ואשראי זמינים להרחבת פעילותה. כמו כן, סוכם בין הצדדים, כי אסיף, שמשמש מנכ"ל החברה, וגבאי, מנהל הטכנולוגיות הראשי, יישארו בתפקידיהם למשך שלוש שנים ממועד השלמת העיסקה.

וואן טכנולוגיות פירסמה במאי 2020 את תוצאותיה הכספיות לרבעון הראשון. הכנסות החברה ברבעון צמחו לכ-431.6 מיליון שקל, והרווח התפעולי עלה לכ-31 מיליון שקל. את 2019 סיימה וואן טכנולוגיות עם הכנסות של כ-1.6 מיליארד שקל ורווח תפעולי של כ-125 מיליון שקל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב