שר האוצר הקפיץ את הבורסה; מניות הנדל"ן זינקו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדכונים

שר האוצר הקפיץ את הבורסה; מניות הנדל"ן זינקו

המסחר בבורסה הסתיים בעליות בהובלת מניות הנדלן למגורים. מדד ת"א 35 עלה ב-1.2%, מדד ת"א 125 עלה באחוז דומה, ומדד הבנקים עלה ב-1.6%. בין המניות שעוררו עניין ניתן למנות את מניות הנדל"ן למגורים שזינקו במעל ל-10%, לאחר שהתברר כי שר האוצר רוצה להפחית את מס הרכישה ל-5%.

מניית בוני התיכון זינקה ב-15%, מניית אאורה עלתה ב-13% וכך גם מניית אזורים.

מניית מליסרון עלתה ב-2.3% לאחר שבית ההשקעות אלטשולר שחם פירסם כי הפך להיות בעל עניין.

מחזור המסחר היה נמוך והסתכם ב-890 מיליון שקל.

בשוק האג"ח, האג"ח הממשלתית הצמודה למדד עד לטווח הבינוני נסחרו בעליות של עד 0.1%, ואילו האג"ח הממשלתית הצמודה למדד הארוכות נסחרו בירידות של עד 0.12%. האג"ח הממשלתית הלא צמודה הקצרות והבינוניות נסחר ללא שינוי ואילו האג"ח הממשלתית הלא צמודות הארוכות עלו עד 0.06%.

היום לא התקיים מסחר בשקל-דולר אולם המסחר בחוזים העתידיים הצביע על התחזקות של 0.03% לשקל לרמה של 3.45 שקל לדולר.

עליות מתונות בבורסה: מדד הבנקים עולה ב-2%

עליות מתונות בבורסה: מדד ת"א 35 עולה 0.7%, מדד ת"א 125 עולה ב-0.84% ומדד הבנקים עולה ב-2.1%.

מחזור המסחר נמוך מאוד ועומד על 577 מיליון שקל. מניית איילון שזינקה בבוקר ביותר מ-5% עולה ב-1.7%. האג"ח הממשלתי הצמוד למדד נסחרות בעליות של עד 0.13%. ואילו באג"ח הממשלתיות הלא צמודות נרשמת מגמה משתנה: הקצרות יורדות עד 0.06% והארוכות עולות עד 0.1%.

העליות בבורסה נמשכות בהובלת מניות הבנקים

העליות בבורסה נמשכות בהובלת מניות הבנקים. מדד ת"א 35 עולה ב-0.6%, מדד ת"א 125 עולה ב-0.5%, מדד הבנקים עולה ב-1.2%.

המגמה המעורבת בשוק האג"ח נמשכת, כאשר האג"ח הקצרות הצמודות למדד עולות עד 0.1% והאג"ח הקצרות הלא צמודותיורדות עד 0.02%. האג"ח הארוכות הצמודות למדד יורדות עד 0.06% ואילו האג"ח הארוכות הלא צמודות למדד עולות עד 0.06%. מחזור המסחר נמוך מאוד ועומד על 320 מיליון שקל.

מטריקס רוכשת מקרן סקיי את השליטה בחברת גסטטנרטק

קרן ההשקעות סקיי, המנהלת 450 מיליון דולר, מכרה לחברת טכנולוגיית המידע מטריקס את השליטה (51%) בחברת גסטטנרטק. מטריקס שילמה עבור העסקה 49.8 מיליון שקל – סכום המשקף לגסטטנרטק שווי של כ-100 מיליון שקל.

גסטטנרטק מעניקה שירותים בתחום המיכון המשרדי לכ-7,000 לקוחות עסקיים בישראל, ומהווה ספק מורשה של משרד הביטחון והחשכ"ל. לצד זאת, החברה מעניקה שירות ל-35 אלף מכונות של יצרניות שונות. ב-2019 נהנתה החברה מהכנסות של 106.9 מיליון שקל ומרווח נקי של 13.1 מיליון שקל. לחברה חמישה סניפים בישראל ומרכז לוגיסטי בלוד, שבו היא מעסיקה 155 עובדים.

לכתבה המלאה

עובדי בתי זיקוק לנתניהו: ללא האספקה מבזן - המדינה תהיה משותקת

ועד העובדים של בתי הזיקוק בחיפה פנה במכתב לראש הממשלה ולשרים, בנוגע להצהרות על עתיד בתי הזיקוק, ומחה על כך שהעובדים אינם משותפים בשיח בנוגע לעתיד מתחם בתי הזיקוק במפרץ חיפה. המכתב נשלח לראש הממשלה בנימין נתניהו, שר האוצר ישראל כ"ץ, שר האנרגיה יובל שטייניץ, והשרה להגנת הסביבה גילה גמליאל.

הוועד, בראשות חנן סונטג ודורון ניסן, מזכיר כי בתי הזיקוק בחיפה (בזן) מעסיקים כיום באופן ישיר 1,300 עובדים, ועוד 15 אלף איש בעקיפין. לטענתו, מדובר במתחם קריטי לחוסנה של הכלכלה הישראלי. הוועד ממשיך וכותב כי התרומה הכוללת של בזן לכלכלת ישראל נאמדת ב-6.6 מיליארד שקל לשנה, שהם 0.7% מהתמ"ג. החברה משלמת ארנונה ומסים אחרים בסכום של 100 מיליון שקל לשנה.

לכתבה המלאה>>>

הקרב על האקזיט: גילת מתכוונת לבקש צו שיורה על רכישתה

חברת גילת, שמפתחת ומייצרת ציוד לתקשורת לוויינית רחבת פס, מתכננת להגיש תביעה נגדית לתביעה שהגישה חברת Comtech Telecommunications בשבוע שעבר. גילת, שבשליטת קרן פימי (34%) וחברת מבטח שמיר (9.7%), מתכננת לבקש צו הצהרתי שייקבע שקומטק אינה רשאית לסיים את הסכם המיזוג - וכי אם לא תושלם עסקת המיזוג יהיה על קומטק לשלם לגילת ועבור בעלי המניות והאופציות שלה פיצוי כספי על כל הנזקים שייגרמו לה כתוצאה מהפרת ההסכם על ידי קומטק - סכום שצפוי להגיע למאות מיליוני דולרים.

קומטק הגישה ביום רביעי שעבר תלונה ובקשה לצו הצהרתי נגד גילת בבית משפט בדלוור. הבקשה הוגשה בנוגע לעסקת הרכישה של גילת בידי קומטק, שנחתמה בסוף ינואר 2020. קומטק ציינה שהיא מבקשת צו הצהרתי, שיקבע כי פעולות מסוימות של גילת בנוגע לבקשה לקבלת אישור למיזוג מרשות ההגבלים הרוסית - ייחשבו הפרה של מחויבויותיה על פי הסכם המיזוג. קומטק ציינה גם שהיא בוחנת אם הנפילה התלולה בהכנסותיה של גילת מאז ההכרזה על המיזוג, היא עילה לטענה כי חל שינוי מהותי לרעה בעסקיה באופן שמשפיע על זכויותיה של קומטק לפי הסכם המיזוג.

לכתבה המלאה>>>

משפחת רוזנברג היא הרוכשת הפוטנציאלית של חברת אל על

אלי רוזנברג, בנו של קני רוזנברג בעל רשת Centers Health Care במדינת ניו יורק רוד איילנד הוא הרוכש הפוטנציאלי של חברת אל על. רוזנברג הוא תלמיד ישיבה שגר בירושלים עם אשתו וילדיו ומחזיק באזרחות ישראלית, ועל כן הוא עומד בתנאי הראשוני של שליטה בחברת אל על המצריכה היתר מהמדינה.

בקשתו של רוזנברג שהוגשה בשבוע שעבר צריכה לקבל את אישורם של משרד הביטחון, השב"כ, והמשטרה. Centers Health Care היא רשת של בתי אבות סיעודיים, מחלקות שיקום וטיפול מהמובילות בארה"ב. הונו של קני רוזנברג מוערך בין 500 מיליון דולר למיליארד דולר. על פי הערכות, המו"מ בינו לבין חברת כנפיים שבשליטת תמי מוזס בורוביץ' טרם החל וזאת משום שרוזנברג, שמיוצג בישראל על ידי תת אלוף (במיל') ורו"ח ראם עמינח, עדיין לא קיבל את היתר השליטה מרשות החברות הממשלתיות.

לכתבה המלאה>>>

המסחר נפתח בעליות; טבע מזנקת ב-2.8%

המסחר בבורסה נפתח הבוקר (א') בעליות. מדד ת"א 35 עולה ב-0.65%, מדד ת"א 125 עולה ב-0.6% ומדד הבנקים עולה ב-0.72%. העליות הבולטות הן בהובלת מניית טבע, שמוסיפה 2.8%, לאחר שחזרה עם פער ארביטראז' 3.5%. מניית איילון עולה ב-5% לאחר שהובהר מי הנאמן שמונה לחברה.

מניות הבנקים עולות עד 1.7% בהובלת בנק דיסקונט, ומניות הביטוח הגדולות נסחרות במגמה מעורבת כשמניית מנורה יורדת ב-4.9% ומניית הראל עולה ב-1%.

המסחר בשוק האג"ח מתנהל במגמה מעורבת, כשהאג"ח הקצרות הן הצמודות למדד והן הלא צמודות למדד עולות עד 0.04% - ואילו האג"ח הארוכות יורדות עד 0.07%.

היום לא מתקיים מסחר בשקל-דולר, אולם על פי המסחר השקל מתחזק קלות ב-0.03% לרמה של 3.45 שקלים לדולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

דובי פרנסס בתוכנית "הכרישים". דמותו בתוכנית היא של משקיע מחושב ואנליטי

תמכור דובי, תמכור: אם פרנסס לא מאמין למנכ"לית - שייפרד מפאפאיה

רעות גדרון עטיה. "נבלתי בעבודה המשרדית"

"העבודה שלי כיום הכי רווחית. בהיי־טק הרווחתי יפה, אבל לא טעמתי מהזהב"