אל על מושבתת: כל הטייסים הוצאו לחל"ת

אל על ביטלה טיסות לניו יורק ולפריז שאמורות היו להתקיים אתמול - לאחר שלטענת ההנהלה, אף לא טייס אחד הסכים להשתתף במכרזים שהחברה מקיימת על ביצוע הטיסות ■ הסכסוך בין הנהלת החברה לוועד הטייסים הסלים מאז היבחרו של ניר ראובני ליו"ר הוועד בשבוע שעבר

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מטוס של אל על
מטוס של אל עלצילום: סיון פרג'
יורם גביזון
יורם גביזון

המשבר ביחסי העבודה בין הנהלת חברת אל על לטייסי החברה ממשיך להחריף. דירקטוריון חברת אל על החליט אמש (חמישי) להשבית את החברה, ולהוציא את יתרת 110 טייסי החברה שעדיין מועסקים לחופשה ללא תשלום (חל"ת) החל מהיום.

אל על ביטלה טיסות לניו יורק ולפריז שאמורות היו להתקיים אתמול - לאחר שלטענת ההנהלה, אף לא טייס אחד הסכים להשתתף במכרזים שהחברה מקיימת על ביצוע הטיסות, ולמרות פניות טלפוניות אישיות שנעשו לעשרות טייסים.

מניית אל על

הסכסוך בין הנהלת החברה הסלים מאז היבחרו של ניר ראובני ליו"ר ועד הטייסים בשבוע שעבר. ראובני הבהיר, עם היבחרו, שבעלת השליטה הנוכחית בחברה, תמי מוזס בורוביץ', אינה ראויה לשמש כבעלת השליטה בחברה משום שאינה מזרימה כסף לחברה.

ראובני דורש מההנהלה להסב 30 טייסים ותיקים מצי מטוסי ה-737 שאינם מבצעים טיסות מטען, לצי מטוסי ה-787 שבאמצעותם החברה מבצעת את טיסות המטען ואת מעט הטיסות המסחריות שהיא מציעה ללקוחות.

ראובני גם דורש שהעסקת טייסים תיעשה על פי שיטת הוותק הנהוגה באל על עשרות שנים, ושהחברה תשלם תוספות שכר לטייסים עבור טיסות שהיא מקיימת - בטענה שכל עוד אין לוח טיסות מסודר ומתוכנן מראש לחודש - כל טיסה שמתבצעת היא למעשה קריאה מיוחדת שמחייבת את החברה לשלם תוספת על פי הסכמי העבודה.

ועד הטייסים קיים אמש שיחה עם שרת התחבורה שהבהירה להם, בטעות כהרגלה, שאל על היא חברה לאומית, ושהממשלה לא תיתן לחברה ליפול.

מאל על נמסר: "מאחר שהטייסים מסרבים לאייש את טיסות החברה (טיסות מטען ומספר מצומצם של טיסות נוסעים), אנו נאלצים לבצע התאמות כוח אדם ולהוציא 500 עובדים נוספים לחל"ת, מתוכם 100 טייסים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"