גל שני בקופות הגמל וקרנות ההשתלמות? אחרי התאוששות קצרה - התשואות חזרו לרדת

ממוצע התשואות במסלול הכללי היה מינוס 0.4%, ונע בטווח שבין 0.2% למינוס 1.2%, כך עולה מהערכות ראשוניות של מיטב דש ■ העליות בשווקים בחו"ל התקזזו עם הירידות בשוק המקומי במניות ובאג"ח הקונצרניות

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
מטבעות שקל
מטבעותצילום: דן קינן
ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי

אחרי כמה חודשים סוערים, שכללו התרסקות במארס והתאוששות באפריל ומאי, ביוני חזרו קופות הגמל וקרנות ההשתלמות מעט לכיוון השלילי. הקופות הניבו ביוני תשואה ממוצעת שלילית של 0.4% במסלולים הכלליים, כך עולה מהערכות ראשוניות של מיטב דש. לפי ההערכות, טווח התשואות נע בין תשואה חיובית של 0.2% לבין תשואה שלילית של 1.2%.

התשואה בקופות המנייתיות לא היתה שונה משמעותית מזו של המסלול הכללי, והן הניבו ביוני בממוצע תשואה שלילית של 0.6%, בטווח שבין אפס לתשואה שלילית של 1.2%. הקופות המדדיות הניבו תשואה שלילית ממוצעת של 0.9% והשקליות הניבו תשואה חיובית של 0.2% בממוצע.

בקרנות הפנסיה התשואות היו דומות, אך מעט מתונות יותר. במסלול עד גיל 50 השיגו הקרנות תשואה שלילית ממוצעת של 0.2%; במסלול לבני 60-50 השיגו הקופות תשואה שלילית של 0.3% בממוצע ובמסלול לבני 60+ השיגו הקופות תשואה שלילית של 0.4% בממוצע.

בחודש האחרון היה פער משמעותי בין ביצועי השוק המקומי – שהציג ירידות גם באפיק המניות וגם באיגרות החוב הקונצרניות - לעומת העליות של השווקים בעולם. כך למשל, בארה"ב טיפס מדד דאו ג'ונס ב-1.7%, מדד S&P500 עלה ב-1.8% ומדד נאסד"ק זינק ב-6%. באירופה, נרשמו עליות של 6.2% במדד DAX הגרמני, 5.1% ב-CAC הצרפתי ושל 6% ב-Eurostoxx 50. זאת בעוד בשוק המניות בארץ נרשמו ירידות חדות: המדדים ת"א 35 ות"א 90 ירדו ב-5.2%, ומדד ת"א 125 החסיר 5%.

מדד נאסד"ק
מדד ת"א 35

גם באג"ח הקונצרניות המקומיות נרשמה מגמה שלילית חזקה. מדד תל בונד 20 ירד ב-3.5%, מדד תל בונד 40 איבד 2% ומדד תל בונד 60 החסיר 2.8%. איגרות החוב הלא מדורגות ירדו ב-2.7%. מדד אג"ח כללי קונצרני ירד ב-2.4%.

תל בונד 20

כשבוחנים את התשואות של הקופות מתחילת השנה, קופות הגמל הכלליות הניבו בממוצע תשואה שלילית של 5.4%. במסלולים המנייתיים, התשואה מתחילת השנה היא שלילית - של כ-12.9% בממוצע - בטווח שבין מינוס 9% עד מינוס 17%. בקופות המדדיות, הממוצע מתחילת השנה הוא תשואה שלילית של 2% ובקופות השקליות התשואה החיובית מתחילת השנה היא של 1% בממוצע.

בקרנות הפנסיה במסלול עד גיל 50, התשואה השלילית מתחילת השנה היא 5.7% בממוצע. במסלול לבני 60-50, התשואה השלילית הממוצעת היא 4.8% מתחילת השנה. במסלול לבני 60+ התשואה השלילית הממוצעת מתחילת השנה היא 2.7%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"