אורמת טכנולוגיות במו"מ לרכישת מתקן אגירת אנרגיה בקליפורניה ב–47 מיליון דולר

לפי הערכות, מדובר ברכישת Pomona Energy מחברת AltaGas, שנסחרת בבורסה של טורונטו ובוול סטריט בשווי של 3 מיליארד דולר ■ מתקן אגירת האנרגיה ממוקם מזרחית ללוס אנג'לס, והוא בעל כושר אגירה של 20 מגה־ואט לאספקה רציפה של ארבע שעות

יורם גביזון
יורם גביזון
חדר סוללות ליתיום־יון במתקן Pomona Energy
חדר סוללות ליתיום־יון במתקן Pomona Energyצילום: AltaGas
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת אורמת טכנולוגיות מנהלת מו"מ לרכישת אחד ממתקני אגירת אנרגיה הגדולים בארה"ב. לפי הערכות, מדובר ברכישת Pomona Energy תמורת 47 מיליון דולר מחברת AltaGas, שנסחרת בבורסה של טורונטו ובוול סטריט בשווי של 3 מיליארד דולר.

מתקן אגירת האנרגיה ממוקם מזרחית ללוס אנג'לס, והוא בעל כושר אגירה של 20 מגה־ואט לאספקה רציפה של ארבע שעות. המתקן נכנס לפעולה מסחרית בינואר 2016, ובאוגוסט 2016 נחתם הסכם בין חברת AltaGas לחברת Southern California Energy לתקופה של 10 שנים. המתקן משתרע על שטח של דונם, כולל 12,240 סוללות ליתיום־יון ועשרה ממירים.

הרכישה משמעותית לפעילות האגירה וניהול האנרגיה של אורמת, שהניבה הכנסות של 1.8 מיליון דולר והפסד תפעולי של 1.5 מיליון דולר ברבעון הראשון של 2020; בהשוואה להכנסות של 4 מיליון דולר והפסד תפעולי של 2.1 מיליון דולר ברבעון המקביל ב–2019; והכנסות של 15 מיליון דולר והפסד תפעולי של 6.6 מיליון דולר ב–2019 כולה. אורמת נכנסה לתחום אגירה וניהול האנרגיה כשרכשה את חברת Viridity בינואר 2017 תמורת 35 מיליון דולר.

מניית אורמת טכנולוגיות

אורמת מפעילה שלושה מתקני אגירת אנרגיה בניו ג'רזי בהספק של 41 מגה־ואט, שמסוגלים לספק חשמל רציף במשך שעה; ומתקן נוסף שהספקו 2 מגה־ואט בוורמונט, שמסוגל לספק חשמל רציף במשך שעתיים וחצי.

החברה מקימה עתה שני מתקנים של אגירת אנרגיה נוספים: מתקן בעל הספק של 10 מגה־ואט, שיספק חשמל רציף ל–1.25 שעה בטקסס; ומתקן בעל הספק של 10 מגה־ואט לארבע שעות בקליפורניה.

אורמת גייסה ביום חמישי בשבוע שעבר מיליארד שקל בהנפקת אג"ח מסדרה 4 למשקיעים מוסדיים בריבית של 3.35%. המכרז זכה לביקוש של 1.5 מיליארד שקל. האג"ח קיבלו דירוג של AA מינוס מחברת הדירוג S&P מעלות. מעלות מסבירה את הדירוג בכך שלהערכתה "החברה צפויה להציג ביצועים העומדים בציפיות שלנו לדירוג בשנים הקרובות".

תחום המוצרים של החברה צפוי להיפגע במידה מסוימת מירידה בביקוש לפרויקטים חדשים בעקבות משבר הקורונה. עם זאת, להערכת מעלות יחד עם השיפור הכללי הצפוי בכלכלה העולמית ב–2021 צפויה גם התאוששות בתחום זה. תחום הייצור של החברה, האחראי על עיקר ההכנסות שלה, כמעט שלא הושפע ממשבר הקורונה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן