אייל לפידות הקים חברת השקעות עם ציון קינן בסמוך למינויו לתפקיד מנכ"ל שיכון ובינוי

השניים הגישו בקשה לפירוק מרצון של החברה בפברואר 2020 לאחר שלא ביצעה כל השקעה ■ לפידות לא הביא את דבר הקמת החברה לאישור דירקטוריון שיכון ובינוי ■ לדבריו, "הסכם העסקה התיר לי לבצע עסקים פרטיים. החברה היתה חברה ריקה ונסגרה לאחר שלא ביצעה כל פעילות"

יורם גביזון
יורם גביזון
אייל לפידות
אייל לפידותצילום: קובי קלמנוביץ'
יורם גביזון
יורם גביזון

על רקע המו"מ שמתנהל בין אייל לפידות, מנכ"ל שיכון ובינוי, לבין תמיר כהן, יו"ר שיכון ובינוי, על התנאים הכספיים של סיום העסקתו של לפידות, מתפרסמות ידיעות על פעילות של לפידות שלא במסגרת החברה: לפידות הקים חברת השקעות בבעלות שווה עם ציון קינן, מנכ"ל בנק הפועלים לשעבר.

חברת ההשקעות, שנקראה לימונדה מ.מ. השקעות, הוקמה ב-28 במאי 2019 ונסגרה ב-18 ביוני 2020 לאחר ששני בעלי מניותיה (חברת מונסטון שבבעלותו המלאה של אייל לפידות וחברת א.ג מעיין שבבעלותו המלאה של ציון קינן) הגישו בקשת פירוק מרצון בהליך מזורז ב-18 בפברואר 2020. החברה פורקה לאחר שהשניים הצהירו כי החברה אינה פעילה, ואין לה נכסים וחובות.

ציון קינןצילום: מוטי מילרוד

לימונדה מ.מ השקעות נוסדה שלושה ימים לפני שאייל לפידות נכנס רשמית לתפקיד מנכ"ל שיכון ובינוי. לפידות לא דיווח על הקמת החברה לדירקטוריון שיכון ובינוי ולא ביקש את אישורו להקמתה ולפעילות בה על מנת שהדירקטוריון יחליט אם יש ניגוד עניינים בין אחזקתו בחברת השקעות לבין תפקודו כמנכ"ל שיכון ובינוי.

לפידות גם הציע לציון קינן להצטרף אליו ברכישת דירות בפרויקט לילינבלום 10 כחלק מקבוצת רכישה שבה השתתף גם אהוד בן ש"ך. קבוצה זו רכשה מבנק לאומי במאי 2016 שני בניינים ברחוב לילינבלום 8 ו-10 תמורת 70 מיליון שקל. לפידות החליט בסופו של דבר שלא לרכוש את הדירה.

אייל לפידות מסר בתגובה: "אני מכיר ומעריך את קינן עשרות שנים. כשעזבתי את חברת הפניקס החלטנו לבצע השקעות במשותף. הסכם ההעסקה שלי בשיכון ובינוי מתיר לי לבצע השקעות ולעשות עסקים פרטיים, ולא הבאתי את הקמת החברה לאישור הדירקטוריון. בשלב מסוים הגעתי למסקנה שאין טעם להמשיך להחזיק את החברה כי אין לי זמן לעסוק בהשקעות ולכן הוגשה בקשה לפירוק החברה לאחר שלא היתה בה כל פעילות".

לפידות התייחס לרכישת הדירות ואמר כי "ב-2020 הציעה לי חברת העיר הלבנה לרכוש אחוזים בפרויקט בלילינבלום 10 שיהפכו לדירת מגורים בשטח של 184 מ"ר, בתוספת מרפסת של 12 מ"ר, לפי מחיר של 47 אלף שקל למ"ר. הצעתי לציון קינן להצטרף אלי בהשקעה ולרכוש דירה כי חשבתי שביחד נקבל מחיר טוב יותר. לאחר שקיבלתי הסברים מחברת העיר הלבנה החלטתי שלא לבצע את העסקה משום שהפרויקט היה כרוך באי-וודאות. הפרויקט היה מבוסס על שינוי ייעוד של משרדים למגורים, לפרויקט לא הייתה תוכנית בניין עיר מאושרת, ולכל דירה היתה צמודה חניה אחת, עובדה שחשבתי שהיא כשל מהותי".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"

שיעור בבה"ד 15 . "אחוזי ההצלחה גבוהים מאוד"

"לא תיארתי לעצמי שיש דבר כזה בצה"ל": בית הספר הכי טוב בישראל נמצא בכלל בגלילות

אילנית פינטו־דרור. "על פי המחקר שלי, מורות ומורים בבתי ספר אליטיסטיים מגיעים מרקע דומה לזה של התלמידים"

"ההורים שלהם משלמים אלפי שקלים בשנה - והם מסתובבים בעולם כמו בעלי בית"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק