אי.די.בי פיתוח דחתה את ההצעה לרכוש את ישראייר ב-90 מיליון שקל

מנכ"ל איי.די.בי פיתוח דרש עבור ישראייר 120 מיליון שקל - אף שמאז שהגישה הקבוצה שאירגן קובי ברוט את הצעת הרכישה, חלה הרעה במצבה של חברת התעופה

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מטוס של חברת ישראייר
מטוס של חברת ישראיירצילום: מוני שפיר
יורם גביזון
יורם גביזון

הפגישה בין אהרון קאופמן, מנכ"ל חברת אי.די.בי פיתוח, לקובי ברוט, לשעבר יו"ר ועד טייסי ישראייר שהגיש הצעה לרכוש את ישראייר - הסתיימה בחוסר הסכמה על מחיר העסקה.

קובי ברוט וטל טריגל, שגם הוא טייס בישראייר, הגישו לאי.די.בי פיתוח הצעה לרכוש את חברת התעופה תמורת 90 מיליון שקל במזומן. ההצעה לא הותנתה בביצוע בדיקת נאותות. קאופמן הבהיר כי לא ימכור את ישראייר במחיר נמוך מ-120 מיליון שקל, והתבסס על הערכת שווי שביצעה חברת פרומתיאוס.

על פי הערכות, קבוצת המשקיעים שאירגנו ברוט וטריגל אינה מתכוונת להעלות את הצעת המחיר שלה, בעיקר משום שמאז שהוגשה ההצעה חלה הרעה במצבה של ישראייר בעקבות הדחייה הצפויה בחזרת חברות התעופה הישראליות לפעילות סדירה. ישראייר צפויה להציג בדו"חות הכספיים לרבעון הראשון של 2020, שתפרסם הלילה (ב') או מחר בבוקר, הפסד משמעותי כתוצאה מהשפעת הקורונה, שנאמד ב-5 מיליון דולר, והפחתה בשווי השימוש של מטוסי החברה.

הערכת השווי של ישראייר, שביצעה פרומתאוס עבור איי.די.בי פיתוח, נערכה בין השאר לקראת הדו"חות הכספיים של אי.די.בי פיתוח לרבעון הראשון של 2020. שוויה של ישראייר הופחת ב-54 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2019 לרמה של 132 מיליון שקל.

הצעתו של ברוט עוררה את זעמו של ועד טייסי חברת ישראייר, ששלח בסוף השבוע שעבר מכתב חריף לו ולשותפו. הוועד, בראשות שי וינר, קבע כי הניסיון של השניים לרכוש את ישראייר מייצר חשש כבד לניגוד עניינים בין האינטרסים שלהם, כמי שמבקשים להיות חלק מבעלי החברה והנהלתה, לאינטרסים של טייסי ישראייר והוועד.

ועד טייסי ישראייר ציין עוד כי מתוקף היותם של ברוט וטריגל טייסים פעילים בחברה, הם עלולים להיחשף למידע על קבוצות אחרות, מידע שעלול לשמש אותם בשיפור הצעתם ולתת בידם יתרון לא הוגן בהתמחרות על החברה. יתרון זה - כך חוששים בוועד - יפגע באינטרסים של טייסי החברה ושל החברה להשיג את התנאים הטובים ביותר במכירתה. נוכח ניגוד העניינים, החליט ועד טייסי ישראייר להשעות את ברוט ואת טריגל מכל אספות העובדים ומכל דיווח שיימסר לטייסי החברה בנוגע להליכי הרכישה, וזאת עד שיפסיקו את פעילותם לרכישת ישראייר.

ברוט הבהיר בתגובה למכתב כי כמי שהחברה יקרה לליבו, הוא מתחייב שכל התקדמות במגעים לרכישת ישראייר תכלול הידברות ועדכונים שוטפים מול כלל ועדי העובדים בחברה, כולל ועד הטייסים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב