פוליפיד גייסה 60 מיליון דולר בהנפקה ראשונה של מניותיה בנאסד"ק

החברה מפתחת טכנולוגיה למתן מקומי ומושהה של תרופות לטיפול בזיהומים, כאב ודלקות ■ היא גייסה לפי שווי חברה של 272 מיליון דולר - אחרי ההנפקה

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בניין נאסד"ק בניו יורק
בניין נאסד"ק בניו יורקצילום: AFP
יורם גביזון
יורם גביזון

הנסיקה של נאסד"ק לשיא סייעה לחברת פוליפיד להשלים ואף להגדיל את היקף ההנפקה הראשונה של מניותיה, לאחר שני ניסיונות שלא עלו יפה בעבר. פוליפיד גייסה 60 מיליון דולר בהנפקה של 3.75 מיליון מניות במחיר של 16 דולר למניה. מחיר ההנפקה הוא במרכז טווח המחירים המתוכנן להנפקה, אולם היקף ההנפקה הוגדל ב-600 אלף מניות - כלומר ב-20%. החתם המוביל של ההנפקה היה בנק ברקליס.

מחיר ההנפקה משקף שווי חברה של 272 מיליון דולר לפני הגיוס ו-212 מיליון דולר אחריו. פוליפיד מפתחת תרופות שניתנות מקומית ומבוססות שחרור מושהה, תוך שימוש בטכנולוגיה מוגנת. הפטנט של החברה הוא PLEX. טכנולוגיה זו עוטנאסד"קפת את החומר הפעיל בתרופה ברשת של פולימר וליפיד (חומצה שומנית מסיסה), מעבירה אותו למקום ספציפי בגוף ומשחררת את החומר הפעיל בתרופה בקצב שנקבע מראש, ונע בין כמה ימים לכמה חודשים.

פוליפיד, שמנוהלת על ידי אמיר וייסברג, מעריכה שהטכנולוגיה שפיתחה עשויה להביא לשינוי מהותי בטיפול במצבים רפואיים מקומיים כולל זיהומים בעקבות ניתוחים. המוצר המוביל של החברה הוא D-PLEX100 שנמצא בשלב השלישי והמכריע של הניסויים הקליניים למניעת זיהום בעצמות וברקמות רכות. פוליפיד מעריכה שתפרסם את התוצאות הראשוניות של חלקו הראשון של הניסוי הקליני בשלב השלישי בסוף 2021.

פוליפיד מצטטת את נתוני ארגון הבריאות העולמי, לפיהם העלות הכספית של טיפול בזיהומים בעצמות וברקמות רכות בעקבות ניתוחים מגיע ל-10 מיליארד דולר בשנה בארה"ב ול-11 מיליארד יורו במדינות האיחוד האירופי. פוליפיד מעריכה שאם D-PLEX100 יאושר הוא ישפר משמעותית את הסטנדרטים של הטיפול הנוכחי - שכולל מתן סיסטמי של תרופות. בעלי מניותיה העיקריים של פוליפיד הם חברת אורום של מוריס קאהן (13%), קרן שביט (10.8%), חיים הורביץ (5.8%) וקרן קסניה (4.3%).

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט