פריגו מוכרת את הפעילות הגנרית בבריטניה ב-200 מיליון דולר

החברה החליטה למכור את חברת רוזמונט הבריטית - שייצרה הכנסות של 53 מיליון דולר ורווחיות תפעולית של 31% ב-2019 - כדי להתמקד בעסקי מוצרי הצריכה הרפואיים

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מורי קסלר, מנכ"ל פריגו
מורי קסלר, מנכ"ל פריגוצילום: פריגו
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת פריגו ממשיכה להתמקד בתחום התרופות והמוצרים הרפואיים ללא מרשם רופא. פריגו, שמנוהלת על ידי מורי קסלר, חתמה על הסכם למכירת חברת רוזמונט (Rosemont Pharmacuticals) לקרן השקעות פרטית תמורת 156 מיליון ליש"ט (195 מיליון דולר) במזומן.

רוזמונט, שבסיסה בבריטניה, היא יצרנית של תרופות מרשם גנריות נוזליות שמיועדות לאוכלוסיות שמתקשות בבליעת טבליות כמו זקנים וילדים. רוזמונט ייצרה לפריגו רווח תפעולי מתואם של 12 סנט למניה - 16.3 מיליון דולר במחזור של 54 מיליון דולר - כלומר רשמה רווחיות תפעולית של 31% מהמחזור, שנחשבת לגבוהה מהרווחיות התפעולית הממוצעת של חברות גנריות. טבע, למשל, מעוניינת להגיע לרווחיות תפעולית מתואמת של 28% עד לסוף 2023.

קסלר הסביר כי המכירה, שמתבצעת במכפיל רווח תפעולי של 12, ממחישה את המחויבות של פריגו להפוך לחברת מוצרי צריכה רפואיים. אסטרטגיה זו נועדה ככל הנראה לגרום לשוק ההון לתמחר את מניית פריגו על פי מכפילי הרווח של חברות מוצרי צריכה, שגבוהים משמעותית ממכפילי הרווח של חברות תרופות גנריות, אשר סובלות מתחרות חריפה, שחיקת מחירים מתמשכת ונתונות בשנים האחרונות לחקירות בלתי-פוסקות בארה"ב בחשד לתיאום מחירים. כחלק ממגמה זו, בשבוע שעבר נתבעה פריגו יחד עם עוד חברות גנריות על ידי 50 מדינות בארה"ב בטענה שהן עסקו בתיאום מחירים וחלוקת נתח שוק במטרה להעלות את המחירים של תרופות עור עד 1,000% ב-2014-2013.

כחלק ממגמת ההתמקדות בתרופות ללא מרשם רופא ומוצרי צריכה רפואיים, פריגו ניסתה למכור את חטיבת התרופות הגנריות שלה תמורת 2.5 מיליארד דולר - אך הקפיאה את הניסיון באוגוסט 2019 בשל תנאי שוק מאתגרים. ייתכן כי השיפור הניכר בתעשייה הגנרית בחודשים האחרונים יביא לחידוש המאמץ במסגרת יישום האסטרטגיה שמוביל קסלר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"