אחרי דו"ח דנציגר: היו"ר דני נוה יילך הביתה בסוף השנה

לאחר שדנציגר ציין כי נפל פגם בהתנהלותו של יו"ר כלל, פורסמה הודעה מטעם נוה: "נמנע ממני לזמן את הדירקטוריון לשם דיון על החלפת המנכ"ל. הדבר עומד בניגוד לחובתי כדירקטור וכיו"ר כלל ביטוח"

אסא ששון
אסא ששון
דני נוה
דני נוהצילום: עופר וקנין
אסא ששון
אסא ששון

בסוף השבוע סיים השופט בדימוס יורם דנציגר את הליך הבדיקה שביצע בחברת כלל ביטוח, שבו בחן את ניסיון הדחת המנכ"ל יורם נוה על ידי היו"ר דני נוה. בדו"ח ציין דנציגר כי נפל פגם בהתנהלות היו"ר נוה, אך הוא פעל בתום לב.

הערב (א') דיווחה החברה כי היו"ר נוה הודיע כי אין בכוונתו לחדש את כהונתו באסיפות הבאות של החברות. כהונתו של נוה אמורה להסתיים לקראת סוף השנה.

יורם נוה, מנכ"ל כלל ביטוחצילום: דן קינן

נוה מסר: "לפני כחודש וחצי, לאור ביצועיה העסקיים של החברה, ביקשתי לקדם מהלך של החלפת מנכ"ל כלל ביטוח. סברתי כי החלפת המנכ"ל בעיתוי הזה נחוצה כדי להשיג תפנית עסקית משמעותית לכלל ביטוח כבר ב-2021, לטובת החברה. כבוד השופט דנציגר קבע בדו"ח שפירסם השבוע שפעלתי להחלפת המנכ"ל, בשיקול דעת עצמאי ומתוך הבנתי את טובת החברה, לאחר שלא חלה התפנית העסקית המהותית שכלל זקוקה לה. ביקשתי עוד לפני כחודש וחצי, ב-4 במאי, לזמן ישיבת דירקטוריון לדיון בהחלפת המנכ"ל והדבר נמנע ממני. גם כעת לאחר הגשת דו"ח דנציגר עדיין נמנע ממני לזמן את הדירקטוריון לשם דיון על כך. לטעמי, הדבר עומד בניגוד לחובתי כדירקטור וחובתי כיו"ר בכלל ביטוח. משסברתי שצריך להחליף מנכ"ל והדבר נמנע ממני, נכון שלא אשא באחריות לתוצאות החלטה זו. עד למועד סיום כהונתי אמשיך ואפעל בזהירות, באחריות, בשיקול דעת וללא משוא פנים לטובת החברה".

מחברת כלל ביטוח נמסר: "דירקטוריון כלל ביטוח וכלל החזקות מודה ליו"ר על שהחליט לשים את טובת החברה מעל לכל שיקול אישי. אין בהחלטתו כדי לייתר את הדיון בממצאי הדו"ח על כל המשתמע מהם - הליך שכבר החל".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית