זה שעולה וזה שיורד |

המנהל שהגיע לראש הפירמידה - והאיש שנופל ממנה

משה לארי סימן השבוע V גדול בקריירה שלו, אבל העבודה רק מתחילה ■ במקביל, מניית אלרוב, שבשליטת אלפרד אקירוב, צנחה - ושווי החברה נחתך ב-1.5 מיליארד שקל

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

זה שעולה: משה לארי

לארי, 49, סימן השבוע V גדול בקריירה ארוכה של יותר מ–20 שנה בקבוצת מזרחי טפחות, אחרי שדירקטוריון הבנק בחר בו כמנכ"ל החדש במקום אלדד פרשר הפורש — אף שבשנות עבודתו לא היה מופקד באופן ישיר על תחומי האשראי והמשכנתאות בבנק, שהם פעילות הליבה של מזרחי־טפחות.

משה לאריצילום: אבשלום ששוני

לארי, ששכרו ישודרג כעת ל–3–3.5 מיליון שקל, ייכנס לתפקידו במחצית השנייה של ספטמבר, כשלפניו ניצבים אתגרים רבים: הוא יצטרך לטפל בהשלמת עסקת המיזוג עם בנק אגוד; יהיה עליו לשמור על בוננזת המשכנתאות של מזרחי־טפחות — שעלולה להיפגע בעקבות משבר הקורונה שהביא לגידול ניכר בשיעור האבטלה במשק; הוא יצטרך להחליט לגבי המודל עתידי של הבנק בתחומי הדיגיטל והטכנולוגיה — תחומים שמזרחי־טפחות לא מצטיין בהם; וכן לחפש מקורות הכנסה חדשים, בתחומים כמו השקעות ריאליות, בנקאות להשקעות וחיתום.

זה שיורד: אלפרד אקירוב

אקירוב, 79, שמחזיק בשליטה (78%) בקבוצת אלרוב זה יותר מ–40 שנה, הצליח להפוך אותה לאחת מקבוצות הבולטות בשוק הנדל"ן ובשוק ההון המקומיים, בזכות הקמת בנייני יוקרה, מגדלי משרדים ובתי מלון מפוארים בישראל, בבריטניה, בצרפת ובהולנד. בתחילת השנה נסחרה אלרוב לפי שווי של 3.63 מיליארד שקל, אך התפשטות נגיף הקורונה היכתה בה קשות. שני מלונות היוקרה של החברה בישראל, ממילא ומצודת דוד, נסגרו וייפתחו רק בחודש הבא; והמלונות בחו"ל שנסגרו — ייפתחו רק בעוד כמה חודשים.

אלפרד אקירוב

אם זה לא מספיק, בשנה שעברה השקיעה אלרוב כ–180 מיליון שקל ברכישת 4.9% מכלל ביטוח — עסקה שעליה היא מופסדת כיום, על הנייר, בכ–100 מיליון שקל; והתוכנית להנפיק את פעילות הנדל"ן המניב בשווייץ נדחתה. כל הצרות הללו הביאו לכך שמניית אלרוב נדל"ן נפלה מתחילת השנה בכ–41%, והחברה איבדה כ-1.5 מיליארד שקל משוויה, בעוד שהונו של אקירוב נחתך בכ–1.2 מיליארד שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"