לאן נעלם הכסף שהפקדתי בחשבון? בעל בית הקפה ערך ניסוי - ועכשיו הוא תובע את הבנק

בעלים של בית קפה טוען שסכומי הפדיון היומי שהפקיד באמצעות השירות העצמי לא תואמים את הסכום שהופקד בחשבון ■ בניסוי שערך, בחמש הפקדות שבהן היה שטר נוסף שלא הצהיר עליו – הכסף נעלם ■ בנק הפועלים: "מדובר במקרה חריג המצוי בחקירה משטרתית"

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בנק הפועלים
בנק הפועלים
ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי

בקשה לתביעה ייצוגית הוגשה אתמול (שני) נגד בנק הפועלים, שבה טוען בעל בית קפה שהבנק זיכה את חשבונו בסכום נמוך מזה שהופקד במזומן, באופן עקבי. כפי שעולה מכתב התביעה, שהוגש על ידי עורכי הדין פנחס מיכאל אור וגיא רשף, התובע הייצוגי, איתמר שרעבי, חשד מזה תקופה שהסכומים שהוא מפקיד באמצעות השירות העצמי - הכוללים את הפדיון היומי של בית הקפה - לא תואמים את הסכומים המופקדים בפועל בחשבון הבנק. לטענתו, הוא פנה לבנק והלין על כך שהבעיה חוזרת על עצמה, אך הפקידים בבנק השיבו: "מניסיון במקרים אלה - הלקוח תמיד טועה".

שרעבי החליט לערוך ניסוי להוכחת טענותיו והפקיד בשלושה חודשים שבע הפקדות. בחמש מהן הוא דיווח על סכום הפקדה נמוך ב-200 שקל מזה שהופקד בפועל, ובשתיים האחרות הוא דיווח על סכום גבוה מזה שהפקיד. ההפקדות בוצעו לשני חשבונות בנק שונים, בנקודות הפקדה שונות, ותועדו על ידי עורך דינו. לפי כתב התביעה, בחמש ההפקדות שהיו לטובתו של הבנק - הבנק לא תיקן את הסכומים. בשני המקרים שבהם התובע דיווח על סכום גבוה מזה שהופקד בפועל, הבנק תיקן את הסכום רק באחד מהם. לאחר התערבות עורכי הדין זיכה הבנק את חשבון בית הקפה בהפרשים. "בפועלו הבנק הודה במעשה, בטענת המבקשות ובעילות התביעה", נכתב בתביעה.

עו"ד פנחס מיכאל אור

"אין צורך להכביר מלים אודות החשיבות שמייחסים לקוחות הבנק לכך שסכום המזומן שהם מפקידים לחשבון יהיה הסכום שייזקף לזכותם בפועל – ולא סכום אחר, נמוך יותר", נכתב בתביעה. "אם בשגגה הסכום שהם מפקידים לחשבונם גבוה מהסכום שציינו בפועל, הבנק לא יתעשר על חשבונם וישלשל לכיסו את הסכום שבשקית ההפקדה, אלא יפעל לתיקון הטעות וזקיפת הסכום הנכון לחשבון הלקוח".

לדברי עו"ד אור, שיטת הפקדת המזומן שונתה לפני מספר שנים, כך שהיום ההפקדה נעשית בשקית הרמטית. כ-500 אלף עסקים מפקידים כיום בשיטה זו. בכתב התביעה מתוארים עוד מספר בעלי עסקים מרחבי הארץ שטוענים שהפקידו מזומנים בשירות עצמי והבנק, לטענתם, עשה להם עוול דומה.

מבנק הפועלים נמסר: "הבנק מתייחס בכובד ראש לפניות לקוחותיו. מדובר במקרה חריג המצוי בחקירה משטרתית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב