אפריקה מגורים סגרה את הרבעון הראשון עם רווח של כמיליון שקל

חברת המגורים שעברה לשליטת יעקב לוקסנבורג לא ביצעה כל שיערוך חדש לנכסיה עקב המשבר ■ החברה רשמה הוצאות מימון גבוהות כתוצאה מימוש תיק ההשקעות של ניירות הערך בבורסה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
בניין אפריקה ישראל
בניין אפריקה ישראלצילום: דודו בכר
שלי אפלברג
שלי אפלברג

חברת אפריקה מגורים לישראל פירסמה אתמול את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2020 והחליטה לא לבצע כל שינוי בשווי נכסיה. החברה הנשלטת על ידי קבוצת לפידות, בשליטת יעקב לוקסנבורג, הציגה רווח נקי של מיליון שקל לעומת 14 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2019 . הרווח הנקי המיוחס לבעלי המניות הסתכם ב-761 אלף שקל לעומת רווח נקי של 13.95 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

הכנסות החברה מיזמות פרויקטים ברבעון הראשון של 2020 הסתכמו ב-283 מיליון שקל, כ- 18% יותר מהרבעון המקביל. הכנסות החברה מייזום דיור להשכרה הסתכמו ב-2.1 מיליון שקל, בדומה לרבעון המקביל אשתקד.

כמו יתר חברות הנדל"ן המקומיות הוחרגה הפעילות של אפריקה ישראל למגורים מהתקנות לשעת חירום שהטילו סגר על המשק. על אף שפעילות החברה המשיכה באופן רציף, החליטה הנהלתה להוציא כמחצית מעובדיה לחופשה ללא תשלום או חופשה רציפה והפחיתה רוחבית בשכר של עובדי החברה בשיעור של 15%-10%.

החברה הבהירה שלאור הסגר היא סגרה את משרדי המכירות מ-25 במארס ועד ל-19 באפריל ונמנעה מלהשקיע תקציבים בפרסום ושיווק של פרויקטים שלה. לאחר הסרת המגבלות המרכזיות, משרדי המכירות באתרי החברה חזרו לפעילות. כמו כן החברה יזמה מסע פרסום משכנתא מתחשבת. החברה דיווחה כי כבר ברבעון הראשון משבר הקורונה פגע בפעילותה ולכן הוצאות המכירה של אפריקה ישראל למגורים התכווצו ב-21% ל 4.8 מיליון שקל כתוצאה מהאטה במכירות וצמצום הפרסום.

החברה הבהירה כי חלה האטה מסוימת בקצב התקדמות בביצוע חלק מהפרויקטים של החברה בשל מחסור בכוח אדם מקצועי. לאחר הסרת המגבלות המרכזיות חזרו העבודות במרבית אתרי הפרויקטים של החברה לסדרן.

יעקב לוקסנבורגצילום: סיון פרג'

להערכת ההנהלה, עומדים לרשותה וביכולתה לגייס מקורות מימון נוספים לשם פירעון התחייבויותיה והמשך פעילותה העסקית, והיא צופה כי תעמוד באמות המידה הפיננסיות בהתאם להסכמי המימון. הוצאות המימון של החברה נטו זינקו בתקופת הדו"ח ב-225% ל-25.1 מיליון שקל כתוצאה ממימוש החזקותיה של החברה במניות וקרנות נאמנות. כתוצאה מהמימוש וירידות השערים בבורסה החברה רשמה בדו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון של 2020 הוצאות מימון בסך 15 מיליון שקל לעומת רווח של 2 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

קופת המזומנים של החברה גדלה ב-30% ל-250 מיליון שקל והחברה מחזיקה ביתרות חובה שוטפים בהיקף של 27 מיליון שקל, לעומת 17.5 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

התחייבויותיה השוטפות לבנקים ומחזיקי אגרות החוב בגין הלוואות פיננסיות אותם לקחה החברה, הסתכמו בסוף הרבעון הראשון ב-566 מיליון שקל לעומת 605 מיליון שקל בתקופה המקבילה, כמו גם התחייבויות ארוכות טווח בהיקף 602 מיליון שקל למחזיקי אגרות החוב ו-152 מיליון שקל לבנקים.

לחברה מלאי מקרקעין בשווי 703 מיליון שקל ונדל"ן להשקעה בשווי 229 מיליון שקל. הון החברה המיוחס לבעלי המניות הסתכם בסוף תקופת הדו"ח במיליארד שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?