אלו המתמודדות במכרז על מתחם תחנת הכוח ברמת חובב ב-3-2 מיליארד שקל

תחנת הכוח ברמת חובב, הנמצאת 10 ק"מ דרומית לבאר שבע, נחשבת לאחת מתחנות הייצור הגדולות בישראל, עם הספק של 1,150 מגה-ואט ■ התחנה מופעלת באמצעות גז טבעי

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תחנת הכוח ברמת חובב
תחנת הכוח ברמת חובב. נרכשה בידי הקבוצה של שיכון ובינוי ואדלטק ב-2020 תמורת 4.26 מיליארד שקלצילום: ניר כפרי
ערן אזרן
ערן אזרן

חמש קבוצות צפויות להתמודד במכרז על מתחם תחנת הכוח ברמת חובב - בהיקף מוערך של 3-2 מיליארד שקל. הקבוצות שיתמודדו הן OPC וקרן נוי שקיבלו אישור מרשות התחרות; שיכון ובינוי ואדלטק; דליה אנרגיות, קרן תש"י ואלייד; רפק אנרגיה, מבטח שמיר וצ'יינה הרבור, שכבר זכו במכרז על תחנת אלון תבור; ואלון ריבוע כחול בשותפות עם החברה היוונית טרנה.

תחנת הכוח ברמת חובב, הנמצאת 10 ק"מ דרומית לבאר שבע, נחשבת לאחת מתחנות הייצור הגדולות בישראל, עם הספק של 1,150 מגה-ואט (פי שתיים מאלון תבור), כולל תחנות כוח חדשות במחזור משולב. התחנה, שמופעלת בגז טבעי, יכולה לייצר 8.5% מנתח הייצור המרבי של החשמל בישראל.

רמת חובב היא תחנת הכוח השנייה המועמדת למכירה במסגרת הרפורמה במשק החשמל, לאחר תחנת אלון תבור. כחלק מהרפורמה תאבד חברת החשמל את המונופול שלה בתחום ייצור החשמל ותרד לנתח של 35% מהייצור עד 2026. מכירת תחנת רמת חובב היא מהלך מרכזי ברפורמה. בשנים הבאות תמכור חברת החשמל גם את תחנות רידינג, חגית מזרח ואשכול.

תחנת רמת חובב מקבלת כיום גז על חשבון הרכש של חברת החשמל (ממאגרי תמר ולווייתן ומשלוחי LNG). עם השלמת ההפרטה, צפוי הזוכה לבחור בספק חדש, עם חוזה בהיקף של כ-1.1 מיליארד מ"ק (BCM) בשנה. לפי הערכות, המתמודדות במכרז כבר הגיעו להבנות מוקדמות עם בעלי המאגרים המתחרים לתמר - לווייתן או כריש - בנוגע לחוזה ולמחיר הגז העתידי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

באר שבע. תוספות הבנייה לא ענו על הציפיות להפוך אותה לעיר של מיליון תושבים

"אמירה הזויה של אנשים מנותקים": ההכרזה על הקמת עיר בדרום מעוררת סערה

אולם תצוגה למכירת מכוניות. בענף הרכב מודים כי היבואנים העלו את מחירן של חלק מהמכוניות החשמליות גם בלי קשר למס

הציבור מתנפל על המכוניות החשמליות, אך לא בטוח שהמס עליהן יועלה