אי.בי.אי: המלצת "תשואת שוק" לאלקטרה – פוטנציאל לעלייה של 8% במניה

בית ההשקעות החל היום בסיקור ראשוני של המניה ■ האנליסטית לנה וייסביין: "השפעות הקורונה אינן רק שליליות על החברה; צופים שיפור בפעילות מגזר פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל ב-2020"

ערן אזרן
ערן אזרן
פרויקט בביצוע חברת אלקטרה
פרויקט בביצוע חברת אלקטרהצילום: תומר אפלבאום
ערן אזרן
ערן אזרן

אי.בי.אי החל היום (ב') לסקר את מניית אלקטרה בהמלצת "תשואת שוק". האנליסטית לנה וייסביין נקבה במחיר יעד של 1,728 שקל – המגלם פוטנציאל עלייה (אפסייד) של 8% ביחס למחיר השוק. מניית אלקטרה עולה כעת במסחר בכ-1.1% - לאחר עלייה של 63% ב-12 החודשים האחרונים.

"השפעות מגפת הקורונה אינן רק שליליות לפעילות אלקטרה", כתבה וייסביין. "בצד החיובי אנו צופים שיפור בפעילות השייכת למגזר פרויקטים למבנים ותשתיות בישראל ב-2020 לאור האצה של פרויקטים בזמן הסגר, וכן תוספת של עבודות אלקטרו-מכאניות הקשורות לבתי חולים ומעבדות בשל התפשטות הנגיף. בצד השלילי, צפויה פגיעה בתוצאות החברה בחו"ל ובפעילות השייכת למגזר שירותי אחזקה".

אלקטרה, שנסחרת לפי שווי של כ-6 מיליארד שקל, היא חברה קבלנית המספקת תשתיות אלקטרו-מכאניות. החברה פועלת בישראל ובחו"ל בחמישה מגזרים עיקריים: קבלנות בנייה, תשתיות ומערכות אלקטרו-מכאניות בישראל; קבלנות אלקטרו-מכנית בחו"ל; שירות אחזקה וסחר; פיתוח והקמה של נדל"ן בייזום; וזכיינות בתחום התשתיות.

"אסטרטגיית 'מחזור החיים' של אלקטרה מוכיחה את עצמה לאורך השנים. לחברה מגוון רחב של שירותים בתחומי קבלנות לתשתיות, קבלנות לבנייה וכן שירותי תפעול ואחזקה. אלקטרה מציעה את שירותיה כעסקת חבילה, כאשר הימצאותה בהליכים הראשוניים של הקמת הנכסים, הן ברמת הזכיין והן ברמת הקבלן המבצע, תומכים בקבלת הסכמי תפעול/אחזקה בשלבים מאוחרים יותר", כתבו באי.בי.אי.

ב-2019 הרחיבה אלקטרה את פעילותה גם לעיר ניו יורק, באמצעות רכישת שתי חברות מקומיות ותיקות הפעולות בתחום עבודות חשמל. בתחילת 2020 אלקטרה רכשה חברה נוספת בניו יורק הפועלת בתחום מיזוג האוויר. באי.בי.אי הדגישו כי הרכישות איפשרו לאלקטרה לייצר פורטפוליו של שירותים בתחום אלקטרו-מכאני, והפכו אותה לאחת השחקניות המשמעותיות בתחום.

"התיישנות המערכות הציבוריות בניו יורק היא ארוכת שנים ודורשת השקעות עתק לטובת חידושן ושיפורן, מה שהפך את העיר לאטרקטיבית עבור הפעילות של אלקטרה. בזמן שנגיף הקורונה פוגע קשות וכמעט משתק את העיר לגמרי, אנו סבורים שמעבר ל-2020 נראה צמיחה משמעותית בפעילות החברה, הן אורגנית והן באמצעות רכישות נוספות", כתבה וייסביין.

באי.בי.אי העריכו שאלקטרה תמשיך ליהנות מההשקעות הגוברות של המדינה בתחום התשתיות. "מצבו של תחום התשתיות בישראל אינו מזהיר, המדינה מצויה בפיגור בהשוואה למדינות אירופיות רבות. על פי התוכנית הרב שנתית של ממשלת ישראל שפורסמה לפני כשנה, מעל ל-180 מיליארד שקל צפויים להיות מושקעים בפרויקטי תשתיות שתחילת הקמתם צפויה עד 2022. מעבר לכך, השקעה בתשתיות הנו כלי פיסקאלי של הממשלה ליציאה מהמשבר הכלכלי העמוק בו אנו מצויים כעת".

באי.בי.אי הסבירו כי ההערכות הללו "משקפות את ההסתכלות החיובית על סקטור התשתיות בישראל, וכן את הפוטנציאל הלא מבוטל של תחום התשתיות בניו יורק". נכון לסוף 2019, צבר ההזמנות של אלקטרה הסתכם בכ-14.3 מיליארד שקל, לעומת 11.7 מיליארד שקל בסוף 2018. הצבר לא כולל פרויקטים ורכישות שבוצעו במהלך 2020. לפי הערכות אי.בי.אי, צבר ההזמנות של החברה, כולל עסקות שבוצעו השנה, עובר את הרף ה-15 מיליארד שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן