מנכ"ל גאון במכתב לשר האוצר: "עצור את כל המכרזים הבינלאומיים בתקופת הקורונה"

גיא רגב, מנכ"ל החברה הפועלת בתחום תשתיות המים, קורא לעידוד התעשייה המקומית: "המדינה נדרשת לקבל החלטה להעדיף את המשק הישראלי על פני המשק הבינלאומי בכל המכרזים של החברות הממשלתיות"

ערן אזרן
ערן אזרן
גיא רגב, מנכ"ל קבוצת גאון
גיא רגב, מנכ"ל קבוצת גאוןצילום: עופר וקנין
ערן אזרן
ערן אזרן

גיא רגב, מנכ"ל קבוצת גאון (לשעבר צינורות המזרח התיכון), שלח מכתב לשר האוצר, משה כחלון, בבקשה לעצור את כל המכרזים הבינלאומיים, שאליהן נערכות בימים אלה חברות ממשלתיות. לדבריו, בימים אלה שבהם המשק הישראלי מצוי במשבר כלכלי מתמשך, נכון יהיה לקבל החלטה אמיצה ולבטל הליכי מכרז בינלאומיים של חברות ממשלתיות בסכומים של מיליארדי שקלים, ולעודד רכישת מוצרים תוצרת כחול לבן בלבד.

רגב מדגיש כי "ב-2019-2018 קיבלה ממשלת ישראל כמה החלטות מתוך אמונה כי יש לעודד תחרות במשק, וכי יש לקיים הליכי מכרז בינלאומיים. אנו מבקשים להקפיא החלטות אלה, ולקבל החלטה להעדיף את המשק הישראלי על פני המשק הבינלאומי בכל המכרזים של החברות הממשלתיות ולהגביר את תכנית ה-Buy Back לעידוד התעשייה המקומית והגברת שיתופי פעולה תעשייתיים. מהלך זה יעצים את יכולת השיקום של המשק הישראלי והחזרתו לקדמותו באופן יעיל ומיטבי, בתקווה שהחלטה זו תייתר את הצורך במתן מענקים מיוחדים בסכומים של מיליארדי שקלים לשיקום התעשייה הישראלית".

רגב הוסיף כי "ידוע לנו כי ממשלת ישראל עושה כל שניתן בתקופה מאתגרת זו על מנת לשקם את המשק, אולם יחד עם זאת אנו סבורים כי במסגרת מאמצים אלו יש לזכור כי 'עניי עירך קודמים' ולכן יש לשים דגש על עידוד תעשייה כחול לבן, ועידוד רכישה ממפעלים המייצרים בישראל".

קבוצת גאון, הפועלת בתחום תחום תשתיות המים והזורמים בישראל, מעסיקה כ-650 עובדים במפעליה השונים. עם פרוץ משבר הקורונה, נאלצה החברה ליישם תהליכי התייעלות ולהוציא כ-70% מעובדיה לחל"ת, בניסיון לצמצם את הוצאות החברה ולצלוח את המשבר ביעילות המרבית.

בימים אלה פועלת החברה להקמת מפעל צינורות פלדה חדש לצנרת מים וגז, שיוקם בנאות חובב שבנגב. זה מפעל לייצור צנרת מים, בשטח של כ-180 דונם, שישמש לייצור, אחסון ושינוע של צינורות פלדה המיועדים לשוק התשתיות הזורמות, בישראל ובחו"ל. המפעל מוקם בהשקעה כוללת של כ-220 מיליון שקל, וצפוי להעסיק כ-100 עובדים.

החברה, שנסחרת לפי שווי של כ-170 מיליון שקל, עוסקת בתחומי תשתיות המים והזורמים בישראל, בין היתר: ייצור צנרת פלדה; ייצור צנרת פלסטיק באמצעות חברת פלסים תשתיות ופלגל תעשיות פלסטיק; שירותי גילוון מוצרים באמצעות חברת צינורות המזרח התיכון-גילוון; ייצור מגופי מתכת באמצעות חברת הכוכב; פתרונות לבקרה ומדידת מים בטכנולוגיה המתקדמת WiFi, באמצעות חברת מדי ורד; ייצור ופיתוח פתרונות לאינסטלציה ביתית באמצעות שגיב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"

נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין

רוסיה הגיעה לחדלות פירעון — לראשונה מ-1918

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה