חוזה ענק להמלט: אספקה ורכש אסטרטגי לתחנות כוח ב-45 מיליון דולר

המלט תספק את מוצריה של החברה הבת בקצב של 15 מיליון דולר בשנה בשלוש השנים הקרובות החל מהחודש ■ המלט מעריכה את החוזה עם החברה, המחזיקה ב-14% משוק תחנות הכוח מונעות הגז והדלק הנוזלי בעולם, כאסטרטגי

יורם גביזון
יורם גביזון
אמיר וידמן, מנכ"ל המ-לט
אמיר וידמן, מנכ"ל המ-לטצילום: מיכה בריקמן
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת המלט שבשליטת קרן פימי (30%) חתמה באמצעות החברה הבת בדרום קוריאה - S&S Valves - על הסכם בהיקף של 45 מיליון דולר לאספקה ורכש אסטרטגי של מוצרים בתחום בקרת הזרימה לחברה בינלאומית.

המלט, שמנוהלת על ידי אמיר וידמן, מעריכה כי תספק את מוצריה של החברה הבת בקצב של 15 מיליון דולר בשנה בשלוש השנים הקרובות החל מהחודש. מוצריה של החברה הבת הקוריאנית של המלט ישמשו להולכת נוזלים וגזים במערכות ימיות ויבשתיות.

המלט עוסקת בפיתוח ומכירת מחברים, ברזים, שסתומים ומערכות פיקוד ובקרה לתעשיות התהליכיות ותעשיות אולטרה נקיות ולתחום בקרת הזרימה. החברה הבינלאומית שתרכוש מקבוצת המלט את מוצריה, מחזיקה ב-14% משוק תחנות הכוח מונעות הגז והדלק הנוזלי בעולם, ונמנית עם היצרניות של מנועים ימיים מונעים בגז טבעי, שמשמשים לתחנות כוח מונעות בגז טבעי.

המלט מעריכה את החוזה הנוכחי כאסטרטגי לחברה משום שמדובר בהסכם עם לקוח גלובלי שמחיק בנתח משמעותי בתחום הפתרונות לכל שרשרת הערך בשוק הגז הנוזלי, אשר בחר במוצריה של החברה הבת הקוריאנית על בסיס יכולותיה הטכניות ואיכות מוצריה.

תחנת כוח בגרמניה שתופעל על בסיס גזצילום: בלומברג

המלט רכשה ביוני 2018 את הבעלות המלאה של החברה הקוריאנית S&S Valve תמורת 5 מיליון דולר במזומן וסכום נוסף של עד מיליון דולר שישולם כתלות בתוצאותיה הכספיות של החברה הנרכשת.

חברת S&S Valve עוסקת ב-35 השנים האחרונות בפיתוח, ייצור ושיווק של ברזים ושסתומים תעשייתיים לתחום ההולכה של נוזלים וגזים, ומוצריה כוללים בין היתר ברזים עמידים בתנאי טמפרטורה ולחץ קיצוניים של מינוס 196 מעלות צלזיוס; וברזי בקרה הידראוליים וידניים שמשמשים לניהול מערכות בקרה זרימה. כמו כן, מוצריה משמשים לתעשיות הגז והנפט, הפטרוכימיה והספנות, כולל מערכות ימיות להובלת גז טבעי נוזלי.

חברת S&S Valves חתמה בינואר 2019 על חוזה בסך 11.1 מיליון דולר עם קבוצת סמסונג, לאספקת מוצרים לבקרת זרימה עבור 14 אוניות שמובילות גז טבעי.

ההסכם הנוכחי נחתם חודש לאחר שהמלט חתמה על הסכם עם לקוח קיים בתחום המוצרים האולטרה נקיים בתעשיית השבבים בהיקף של 18 מיליון דולר על פני שלוש שנים. המלט הרוויחה 1.3 מיליון דולר במחזור של 188 מיליון דולר ב-2019 בהשוואה לרווח של 12 מיליון דולר במחזור של 182 מיליון דולר ב-2018. החברה נסחרת בשווי של 728 מיליון שקל, לאחר ירידה של 22% מתחילת 2020.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות