הרשות לחדשנות תחלק חצי מיליארד שקל לחברות היי-טק במשבר

משרד האוצר ורשות החדשנות השיקו תוכנית סיוע לחברות היי-טק קטנות ובינוניות שנקלעו לקושי תזרימי בגלל הקורונה ■ החברות יתבקשו להשיג מימון משלים של משקיעים, פוטנציאל עסקי לטווח ארוך וראיות לכך שהן זקוקות לכסף כדי להתגבר על התקופה הקשה

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פארק היי-טק ברעננה
פארק היי-טק. בניכוי ענף ההיי-טק, אין לנו הרבה מה למכורצילום: תומר אפלבאום
רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן

משרד האוצר ורשות החדשנות השיקו היום (ד') את תוכנית הסיוע לחברות היי-טק קטנות ובינוניות שנקלעו למשבר כלכלי.

מדובר בערוץ מענקים מהיר בסך 500 מיליון שקל. החברות יתבקשו להשיג מימון משלים של משקיעים, להציג פוטנציאל עסקי לטווח ארוך וראיות לכך שהן זקוקות לכסף כדי להתגבר על התקופה הקשה. חברות שיגישו בקשות, יקבלו תשובה בתוך ארבעה שבועות. מי שבקשתו תתקבל, יזכה למקדמת מימון בשיעור של עד 50% מהמענק שיאושר.

על פי הודעת רשות החדשנות, הערוץ המהיר מיועד לתמיכה בחברות שנמצאות בתחילת שלבי הצמיחה שלהן, זקוקות למימון המו"פ, ויכולות להציג נכסים שצברו, כמו קניין רוחני, גיוסים ושווי - אולם הכסף שנמצא בקופתן יספיק להן לשנה הקרובה. החברות יצטרכו להוכיח פוטנציאל עסקי לטווח ארוך וראיות לכך שהן זקוקות למענק הרשות כדי לעבור את המשבר.

מנכ"ל רשות החדשנות, אהרון אהרוןצילום: עופר וקנין

חברות קטנות יכולות להגיש את הבקשה גם בלי היכולת להציג מימון משלים. במקרה כזה לצורך קבלת מקדמה, יינתנו שלושה חודשים למצוא מימון משלים. אם החברה לא תצליח - המענק יבוטל. ברשות מציינים כי ניתן להגיש תוכנית מו"פ בתקציב מצרפי של עד 15 מיליון שקל.

1.2 מיליארד שקל

לפני שבועיים נחשף כי אגף תקציבים באוצר עובד על תוכנית סיוע יחד עם הרשות לחדשנות, וכי האוצר יעביר לה תשלום של 1.2 מיליארד שקל עבור השקעה מהירה בחברות שסובלות מהמצב. יתר התקציב שהועבר לרשות יושקע בחברות בינוניות וגדולות באמצעות תוכנית השקעה משותפת עם גופים מוסדיים או קרן הלוואות בערבות המדינה.

סך הכל העבירה המדינה לרשות תקציב של 1.85 מיליארד שקל מתחילת השנה - והוא כולל 600 מיליון שקל שהועברו במסגרת התקציב הרגיל של הרשות ועוד 50 מיליון שקל שיועדו מראש לחלוקה לחברות שייצרו פיתרונות בתחום הקורונה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ירוחם אקסלרטור מיינדסט 2019

"סבב הגיוס הראשוני התבסס על חלום, עכשיו הוא התחבר למציאות"

גילעד אלטשולר. "זקן אחד, אלטשולר, הזהיר - ואף אחד לא שמע"

הוא צדק? הסיכון גדל, ונבואת הזעם של אלטשולר עלולה להתגשם