זה מה שיביא קהל? אפליקציית פיי של לאומי תאפשר חלוקה לתשלומים

בנק לאומי משיק שירות חדש לעסקים זעירים, שכולל אפשרות של חלוקה לתשלומים מצד הלקוחות ■ בנוסף, עבור עוסקים שהם לקוחות הבנק, מגבלת התשלומים השנתית תוגדל מ-50 אלף שקל למיליון שקל

ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אפליקציית תשלומים
אפליקציית תשלומיםצילום: בלומברג
ג'ניה וולינסקי
ג'ניה וולינסקי

על רקע משבר הקורונה ולאור המעבר של עסקים וצרכנים רבים לשירותים ומוצרים מקוונים בתקופה זו, בנק לאומי משיק היום (א') אפשרות חדשה של חלוקה לתשלומים באפליקציית התשלומים פיי. לקוחות של עסקים זעירים יוכלו לחלק עסקה של 2,000-400 שקל לעד חמישה תשלומים, ובעל העסק יקבל את הסכום המלא מיידית, ללא עמלה.

על פי הבנק, הוא נושא בעלות של הקדמת התשלום אבל הסיכון שהלקוח לא יעמוד מאחורי התשלום הוא על מנפיק כרטיס האשראי. המנפיק יכול להיות גם בנק לאומי אבל גם כל בנק אחר או חברת כרטיסי האשראי, במקרה של כרטיסים חוץ בנקאיים.

"בתוך משבר הקורונה, אנחנו מנסים להבין את הצרכים ואת המציאות המשתנה, וראינו שהרבה מאוד עסקים שנתנו שירותים פנים מול פנים וקיבלו גם מזומן וגם צ'קים המציאו את עצמם מחדש, וכעת צריכים פתרון לתשלום מרחוק" אומר שי גפן, מנהל התשלומים בבנק לאומי. לדבריו, הם זיהו את הצורך של עוסקים לחלק עסקות לתשלומים וביצעו פיתוח מהיר כדי לכלול את הפונקציה באפליקציה, שמתבססת על אפשרות החלוקה לתשלומים בכרטיס האשראי, שהוא הבסיס לתשלום באמצעות האפליקציה.

עוד הודיע לאומי כי בשלב ראשון הוחלט להגדיל ללקוחות הבנק את מגבלת הסכום השנתי שהם יכולים לקבל באמצעות האפליקציה, שכיום מסתכם ב-50 אלף שקל בשנה, למיליון שקל בשנה. בהמשך, לפי הבנק, תיבחן העלאת תקרת התקבולים השנתית גם ללקוחות שאר הבנקים.

מגבלת הסכום שעסקים זעירים יכולים לקבל דרך האפליקציה נובעת מכללי איסור הלבנת הון, בשל הליך הזיהוי המקל אותו עוברים לקוחות ברישום לאפליקציה. בפייבוקס מאפשרים לעוסקים זעירים להרחיב את הסכום המקסימלי שניתן לקבל דרך האפליקציה ל-150 אלף שקל בשנה, תוך ביצוע תהליך זיהוי מורחב יותר.

פיי היא אחת משלוש אפליקציות התשלומים של הבנקים שפועלות כיום בישראל, בנוסף לביט של בנק הפועלים ופייבוקס של בנק דיסקונט. האפליקציה המובילה במספר ההורדות היא ביט - עם יותר מ-3 מיליון הורדות - ואחריה פיי ופייבוקס עם כ-2 מיליון הורדות כל אחת.

פיי בינתיים נמצאת פחות בשימוש ביחס למתחרותיה וכפי הנראה המהלך גם נועד להבליט את יתרונותיה על פניהן. לפי נתוני חברת סימילר ווב, המתייחסים למשתמשי אנדרואיד, בחודש מרץ הורידו את ביט כ-200 אלף משתמשים, ומספר המשתמשים הפעילים בה באותו חודש היה 51 אלף איש. אחריה ממוקמת פייבוקס, עם מספר הורדות של 88 אלף וכ-21 אלף משתמשים פעילים במרץ. את פיי הורידו לפי הנתונים 23 אלף איש, עם כ–4 אלפים משתמשים פעילים בממוצע בחודש מרץ.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש