הסדר חוב שלישי? שטיינמץ שוב מתעכב בפרעון 15 מיליון שקל לבעלי אג"ח של סקורפיו נדל"ן

סקורפיו, הפועלת בתחום הנדל"ן המניב ובנייה למגורים במזרח ומרכז אירופה, היתה אמורה לפרוע למחזיקי האג"ח בדצמבר 2019 תשלום של 42 מיליון שקל, אך בפועל שילמה להם, מכספיו של שטיינמץ, כ-27 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
בני שטיינמץ
בני שטיינמץצילום: עופר וקנין
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

חברת הנדל"ן סקורפיו, שבשליטת איש העסקים בני שטיינמץ, שוב לא עמדה בתשלומים המלאים שאליהם התחייבה, במסגרת הסדר חוב האחרון שביצעה מול מחזיקי האג"ח שלה. סקורפיו, הפועלת בתחום הנדל"ן המניב ובנייה למגורים במזרח ובמרכז אירופה, היתה אמורה לפרוע למחזיקי האג"ח בדצמבר 2019 תשלום של 42 מיליון שקל, אך בפועל שילמה להם מכספיו של שטיינמץ כ-27 מיליון שקל.

כמו כן, אמור שטיינמץ לשלם ביוני את התשלום האחרון של האג"ח בסכום של 46 מיליון שקל. בימים אלה מתנהלים מגעים בין מחזיקי האג"ח לשטיינמץ' לגבי תשלום של 15 מיליון שקל בגין דצמבר 2019. מקורבים של שטיינמץ ציינו כי חל עיכוב בתשלום בשל התפשטות נגיף הקורונה, שהביא לעיכוב במספר מהלכים שהחברה תכננה לבצע. כמו כן, המקורבים לשטיינמץ ציינו כי כבר בשבועות הקרובים הנושא יוסדר ויתבצע התשלום, שכן שטיינמץ' העניק למחיזיקי האג"ח ערבות אישית בגין יתרת החוב כלפיהם. מרבית הנכסים של סקורפיו לא מניבים הכנסות מלבד פרויקט מגורים אחד באוקראינה.

אין זו פעם ראשונה שסקורפיו לא עומדת בתשלומים מול מחזיקי האג"ח. החברה ביצעה כבר הסדר חוב לפני כ-9 שנים, אז שטיינמץ הזרים לחברה כ-100 מיליון דולר ופרס סכום דומה לתקופה ארוכה. בעקבות המשבר ברוסיה ואוקראינה, סקורפיו לא הצליחה לעמוד גם בתנאי ההסדר שנחתם אז, וב-2016 נאלצה לבצע הסדר חוב נוסף שהיקפו עמד אז על כ-240 מיליון שקל.

במסגרת ההסדר, מחזיקי האג"ח ספגו תספורת של 72 מיליון שקל על החוב כלפיהם, אך קיבלו כאמור, ערבות אישית של שטיינמץ לפירעון יתרת החוב. בין הצדדים סוכם כי יתרת החוב תשולם באמצעות תשלומים של 20 מיליון שקל במהלך השנים 2018-2016, 40 מיליון שקל בדצמבר 2019 ועוד 48 מיליון שקל שאמורים להיפרע ביוני. לסקורפיו עדיין נותר גם חוב של כמה עשרות מיליוני שקלים לבנק הפועלים. בימים הקרובים עשויה להתקיים אסיפה טלפונית של מחזיקי אג"ח של סקורפיו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"