גם דויטש ובירם רוצים את דוראד: מציעים לקנות חלקה של קצא"א בחצי מיליארד שקל

קרן התשתיות קיסטון שלחה מכתב לקצא"א עם הצעה חלופית לזו שהגישה בשבוע שעבר אדלטק ■ הקרן הדגישה כי ברשותה התחייבויות נוספות של מאות מיליוני שקלים ממשקיעים, הזמינים להשקעה באופן מיידי

ערן אזרן
ערן אזרן
תחנת הכוח דוראד
תחנת הכוח דוראדצילום: יגאל גורן
ערן אזרן
ערן אזרן

קרן התשתיות קיסטון מצטרפת למרוץ על חלקה של המדינה בתחנת הכוח דוראד. קיסטון מציעה לרכוש את חלקה של קצא"א (קו צינור אילת אשקלון) (37.5%) בתחנת הכוח, בהצעה שעשויה להסתכם ב-500-400 מיליון שקל – כך נודע ל-TheMarker. ההצעה לעסקה הוגשה כשבוע לאחר שאדלטק, שנמצאת בשליטתו של אורי אדלסבורג, הגישה לחשב הכללי במשרד האוצר הצעה דומה לרכישת חלקה של קצא"א. נכון לסוף 2019, הונה העצמי של דוראד הסתכם ב-1.2 מיליארד שקל.

"בימים האחרונים למדנו מדיווחים בתקשורת כי קבוצת אדלטק הגישה לכם הצעה לרכישת מניותיכם בחברת דוראד אנרגיה, בתמורה מוערכת של 400 מיליון שקל", כתבה קיסטון במכתב ששיגרה לקצא"א. "למיטב הבנתנו ומתוך היכרותנו את שוק האנרגיה בישראל, אנו מעריכים כי ביכולתנו להציע לכם הצעה גבוהה יותר על בסיס השווי ההוגן, שתשקף באופן נכון יותר את שווייה של דוראד".

מנהלי קיסטון ציינו במכתב כי לפני כשבוע השלימו את העסקה לרכישת מפעילת כביש 6 ומנהרות הכרמל. הקרן הדגישה כי ברשותה התחייבויות נוספות של מאות מיליוני שקלים ממשקיעים, הזמינים להשקעה באופן מיידי, ועשויים לשמש לעסקה. "כל שנדרש לנו על מנת שנוכל להגיש לכם הצעה מחייבת הוא פרק זמן קצר לצורך בדיקות נאותות ממוקדת לעסקי דוראד", כתבה קיסטון.

קיסטון היא קרן חדשה להשקעה בתשתיות, המנוהלת על ידי רוני בירם וגיל דויטש שהקימו את בית ההשקעות אקסלנס, ונבות בר, שמכהן כמנכ"ל. הקרן, שהוקמה במודל של קרן ריט, השלימה גיוס הון של 300 מיליון שקל ממשקיעים מוסדיים כקרן פרטית, ובהמשך היא תונפק בבורסה. הקרן השלימה באחרונה עסקה ראשונה - רכישת 54% מחברות המפעיל, שאחראיות על הפעלת כביש 6 וכבישים נוספים, בעסקה משותפות עם כלל והפניקס בסך 175 מיליון שקל.

גיל דויטש (מימין) ורוני בירםצילום: עופר וקנין

קיסטון נמנית על שורה של קרנות תשתיות חדשות שהוקמו באחרונה, על רקע רפורמות שיזמו רשות ניירות ערך ני"ע ומשרד האוצר. בין הקרנות הללו נכללות ג'נריישן קפיטל, אלומה של אורי יוגב וינון יוגב, וקרן ארץ ישראל של עמוס לסקר ורן בן דרור. מדובר בקרנות "רעבות", שהצטיידו במזומנים ומחפשות עסקות שונות במשק בתחום התשתיות. המצב הקיים בענף עשוי לאפשר למדינה לקבל תמורה מקסימלית ממכירת חלקה בתחנת הכוח, ככל שתחליט על כך.

משא ומתן בלי תנאים מוקדמים

דוראד, שפעילותה המסחרית החלה במאי 2014, היא תחנת הכוח הפרטית הגדולה ביותר בישראל. התחנה, שמופעלת באמצעות גז טבעי ממאגר תמר וממוקמת ליד אשקלון, מייצרת 80 מגה-ואט נטו (בניכוי צריכת האנרגיה העצמית). תחנת הכוח מוחזקת כיום על ידי קצא"א (37.5%), זורלו הטורקית (25%), אדלטק (18.75%), ודורי אנרגיה – חברה שנמצאת בבעלות משותפת של אלומי קפיטל וקבוצת לוזון (18.75%).

בשבוע שעבר שלחה אדלטק מכתב לחשב הכללי באוצר, רוני חזקיהו, ובו היא מציעה למדינה למכור לה את חלקה של קצא"א בדוראד, על רקע הצרכים הכספיים בעקבות משבר הקורונה. כבר לפני שנה פנתה אדלטק לאוצר בבקשה שיחל עמה במו"מ למכירת חלקה של קצא"א בתחנת הכוח, אך הצעתה נדחתה. באותה העת נקבו באדלטק מחיר של 400 מיליון שקל למניות קצא"א בדוראד.

"אנחנו שבים ומציעים להיכנס למשא ומתן מיידי, ללא תנאים מקדימים, על רכישת אחזקות של קצא"א בדוראד לפי שוויין ההוגן. מדובר באחזקות שממילא יש לאדלקום, הנמנית עם קבוצתנו, זכות סירוב ראשונה לרכישתן בעת מכירה", כתבה אדלטק במכתב. בעלי המניות בדוראד מסוכסכים ביניהם - כך שההצעה של אדלטק לרכישה נתקלה בעבר בקשיים. בימים אלה מתקיים הליך בוררות בין קצא"א ודורי אנרגיה (אלומי קפיטל וקבוצת לוזון) לבין אדלטק וזורלו.

לפי טענת קצא"א ודורי אנרגיה, אדלטק וזורלו קשרו קשר עם הקבלן שהקים את תחנת הכוח - מאחורי גבם של יתר בעל המניות בדוראד - לניפוח סכום חוזה ההקמה של התחנה. מנגד, טוענות אדלטק וזורלו כי לתביעה אין בסיס, וכי מדובר בניסיון של דורי אנרגיה וקצא"א לקבל רווחים נוספים שאינן זכאיות לו מפרויקט דוראד.

אדלטק, שנמצאת בבעלות משפחת אדלסבורג, הוקמה ב-1989 כחברה יזמית בתחומי התשתיות והאנרגיה. החברה עוסקת כיום בייזום והקמת תחנות כוח פרטיות, הפועלות באמצעות גז טבעי ומתן שירותי תפעול ותחזוקה לתחנות כוח. החברה מחזיקה בין היתר בתחנות הכוח דוראד, רמת נגב, אשדוד אנרגיה, סולאד, תמר (תחנת כוח מישור רותם), כוכב התבור אנרגיה ועוד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?