הסוכנות היהודית וקרן עוגן יספקו הלוואות לעמותות

ההלוואות עד 400 אלף שקל, בריבית של 3%, ללא צורך בפיקדון או ערבים, עם תקופת גרייס של חצי שנה ■ בנוסף, הגופים מציעים ליווי פיננסי וסיוע למנכ"לי הארגונים

נזקקים בבאר שבע. אילוסטרציה
נזקקים בבאר שבע. אילוסטרציהצילום: אליהו הרשקוביץ

"העמותות בישראל קורסות" - אמרו אתמול (ב') בארגון מנהיגות אזרחית, ארגון הגג של ארגוני החברה האזרחית והמגזר השלישי, על רקע התוכנית הכלכלית של הממשלה. לדבריהם, "מאות אלפי ישראלים יישארו ללא מענה, מאחר שהתוכנית אינה כוללת את המגזר השלישי. כשהעמותות יקרסו, מאות אלפי נזקקים, קשישים, בני נוער בסיכון, עולים ונכים ייפגעו פגיעה ישירה, ולא יישאר מי שישקם אותם. שום פלסטר של הלוואות לא יצליח לכסות את הקטסטרופה. המגזר השלישי צריך קרן סיוע מיידית של מיליארד שקל, שתאפשר אוויר לנשימה".

בעקבות המשבר, מציעות הסוכנות היהודית והקרן להלוואות חברתיות עוגן הלוואות לעמותות. הגופים הקימו קרן חירום שתעניק הלוואות מיידיות, בריבית של 3% וללא צורך בפיקדון או ערבים. גובה ההלוואות יהיה עד 400 אלף שקל לתקופה של עד 60 חודשים - עם גרייס של חצי שנה.

הריבית שישלמו העמותות תוחזר לקרן על מנת שתוכל לספק הלוואות נוספות. בנוסף, תוצע לעמותות תוכנית לליווי פיננסי וסיוע, שנועדה לעזור למנכ"לי הארגונים להיערך לתקופה הקרובה. התוכנית היא בשיתוף קרן שמש מקבוצת עוגן, הסוכנות היהודית וקרן ההשקעות החברתית (Israel Venture Network).

יו"ר הסוכנות היהודית, יצחק הרצוגצילום: עמית שאבי

המקורות להלוואות יגיעו מכספי פילנתרופיה, וכוללים הון עצמי של עוגן בסך 30 מיליון שקל, 3 מיליון שקל מהסוכנות היהודית ו-3 מיליון שקל נוספים שגוייסו מתורמים שונים. ההלוואות התאפשרו בתמיכתם של טרודי ובוב גוטסמן, ארגון הגג JFNA, הפדרציות היהודיות של ניו יורק, מיאמי רבתי, דיטרויט ופיטסבורג, ליליאן ומוריס טבצ'ניק, קבוצת מגדל, בועז רעם ושוקי ארליך.

מנכ"ל קבוצת עוגן, שגיא בלשה, אמר כי "מלכ"רים תורמים תרומה כלכלית וחברתית עצומה למשק ועלינו לעשות הכל כי בכדי לשמור על פעילותם החשובה". מנכ"לית הסוכנות היהודית, אמירה אהרונוביץ', הוסיפה כי "אני שמחה שהצלחנו לרתום את קהילות צפון אמריקה, שראו איתנו עין בעין את חשיבות המהלך ופתחו את ליבם ואת כיסם כדי לאפשר אותו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"