אבוג'ן תשתף פעולה עם ענקית האגרו קורטבה בפיתוח קוטלי עשבים חדשניים

שיתוף הפעולה נועד לפתח קוטלי עשבים בעלי מנגנון פעולה חדש כדי להתמודד עם העלייה בעמידות של עשבים לקוטלי עשבים מסחריים ■ זהו ההסכם השני של אבוג'ן עם קורטבה בתוך פחות משנה

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עופר חביב, מנכ"ל אבוג'ן
עופר חביב, מנכ"ל אבוג'ןצילום: דודו בכר
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת אגפלנוס, שהיא חברה בת בבעלותה של חברת אבוג'ן, חתמה על הסכם לשיתוף פעולה עם ענקית חומרי ההדברה והזרעים Corteva Agriscience.

אגפלנוס, שעוסקת בפיתוח חומרי הדברה בני קיימא תוך שימוש בביולוגיה חישובית, תפתח יחד עם קורטבה קוטלי עשבים חדשניים. שיתוף הפעולה יתבסס על המומחיות של קורטבה בפיתוח חומרי הדברה, והמוצרים בתחום קוטלי העשבים של אגפלנוס.

מנכ"ל אגפלנוס, ערן קסובר, הסביר שהיכולות המשלימות של שני הצדדים יסייעו להתמודדות עם העלייה העקבית בעמידות של עשבים לקוטלי עשבים. עמידות זו נוצרה בעקבות שימוש של 30 שנה בקוטלי עשבים בעלי אותו מנגנון פעולה. הוא ציין שהמוצרים שיפותחו במסגרת שיתוף הפעולה ייכנסו לשוק שמוערך במיליארדי דולרים.

על פי תנאי ההסכם, קורטבה תשתמש ביכולות המחקר והפיתוח בתחום חומרי ההדברה ואגפלנוס תשתמש במערכת המחשובית שפיתחה לאופטימיזציה של כמה משפחות כימיות מצנרת המוצרים שלה. משפחות כימיות אלה כבר הוכחו כבעלות פעילות כנגד עשבים ומקושרות למנגנוני פעילות חדשניים.

קורטבה קיבלה כחלק מההסכם רישיון בלעדי מאגפלנוס למסחור קוטלי עשבים המבוססים על משפחות כימיות אלה.

זהו ההסכם השני של קבוצת אבוג'ן, שמנוהלת על ידי עופר חביב, בתוך פחות משנה עם ענקית האגרוכימיה קורטבה, שנסחרת בנאסד"ק בשווי של 18 מיליארד דולר, לאחר שבאוגוסט 2019 השקיעה קורטבה 10 מיליון דולר במניותיה של לביא ביו, והעבירה לבעלות לביא ביו את כל מניותיה של חברת טקסון (Taxon Biosciences), בתמורה להקצאת 30% ממניות לביא.

טקסון - שמפתחת מוצרים ביולוגיים לטיפול בזרעים, חיטוי קרקע בגידולי שורה, ירקות ופירות - נרכשה על ידי דופונט באפריל 2015 תמורת סכום שלא פורט, אבל שוויה לצורך העסקה הוערך ב-17 מיליון דולר, כך שהעסקה שיקפה ללביא ביו שווי של 90 מיליון דולר אחרי העסקה ו-63 מיליון דולר לפניה.

לביא ביו, שהוקמה בתחילת 2017, מפתחת על בסיס טכנולוגית החיזוי הביולוגי המיחשובי (CTB) שפיתחה אבוג'ן מוצרים מבוססי מיקרוביום של הצמח - קבוצת המיקרו-אורגניזמים הנמצאים בסביבת הצמח, כולל בקטריות ופטריות. קבוצת המיקרו-אורגניזמים משתנות בהתאם לסביבה או לאדמה, ומשפיעות על קצב הגידול של הצמח ועמידותו למחלות.

מוצרי המיקרוביום של לביא מיועדים לשלושה שווקים - ביוסטימולנטים (ממריצי גידול ומשפרי עמידות), הדברה ודחייה של מזיקים ושיפור פונקציונליות של צמחים, כמו הכנסת ויטמינים חדשים והגדלת התכולה של רכיבים, בהם חלבון, כדי לתת מענה למגמה העולמית של מעבר לחקלאות בת קיימא, גידול בביקוש למזון בריא יותר והרצון להקטין את החשיפה לחומרי הדברה כימיים.

המוצר המוביל של לביא ביו הוא ממריץ גידול לחיטה אביבית, שבניסוי שדה הראה עלייה ביבול של עד 20%, ו-7%-6% בממוצע, עם מובהקות סטטיסטית במגוון אזורי גידול. שוק החיטה האביבית מהווה 40% מסך החיטה בצפון אמריקה, וצפוי להגיע ל-270 מיליארד דולר ב-2022.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מסך נתונים בבורסת וול סטריט מציג מרוץ עליות, בשבוע שעבר

רווחי החברות צומחים? מתברר שיש גורם שמנפח אותם

מייק בן ארי

"תמיד היתה לו תשובה הגיונית": כך הצליח איש אחד להונות 1,000 משקיעים

ליאור וייס. "אנשים לא יודעים עד כמה גדילה של עסק היא כואבת"

"אנשים אמרו לי - סיימת תואר בהצטיינות בטכניון וזה מה שאתה הולך לעשות?"

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי