נאמני האג"ח של דיסקונט השקעות מזהירים את הדירקטוריון מחלוקת דיווידנד

חברת הרמטיק טוענת כי ממכתב ששלח המנכ"ל המפוטר של דסק"ש, ערן סער, עולה שניהול החברה נגוע לכאורה בשיקולים זרים, שמוטים לטובת בעל השליטה אדוארדו אלשטיין

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אדוארדו אלשטיין
בעל השליטה באי.די.בי פיתוח, אדוארדו אלשטייןצילום: עופר וקנין
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת הרמטיק, הנאמנים של איגרות החוב מסדרה ו' של דיסקונט השקעות, מזהירה את חברי הדירקטוריון של החברה שתראה בכל אחד מהם, וכן בכל נושאי המשרה בחברה ובבעל השליטה בחברה, אדוארדו אלשטיין, כאחראיים באופן אישי אם לא ימנעו החלטה שמיועדת לקדם את האינטרס האישי של בעל השליטה ואינה לטובת כלל בעלי המניות של החברה.

האזהרה החריפה נשלחה לחברה באמצעות משרד עורכי הדין סיני אליאס ושות', שמייצג את הרמטיק, על רקע פרסום מכתבו של ערן סער, המנכ"ל היוצא של דיסקונט השקעות. סער כתב במכתבו, שפורסם אתמול (שני), שב-3 החודשים האחרונים נאלץ להדוף הצעות לעסקות ופעולות שלעניות דעתו לא עמדו בקנה אחד עם טובתה של דסק"ש, וכי בימים האחרונים הופעל עליו לחץ חריג על ידי אלשטיין לחלק מיידית דיווידנד של עשרות מיליוני שקלים.

הרמטיק כתבה לדירקטוריון שממכתבו של סער עולה שפיטוריו מתפקיד המנכ"ל קשורים לכאורה לעמדתו הנחרצת, שלפיה אין לחלק דיווידנד נוכח השינויים הדרמטיים בשווקים בשבועות האחרונים, שהביאו לעלייה בתשואה על אגרות החוב של החברה ל-15% ואת המינוף של החברה לרמה של 90%. סער מחזיק בעמדה שלפיה השינויים יצרו חוסר ודאות משמעותי בדבר יכולתה של החברה למחזר את התחייבויותיה, וכי חלוקת דיווידנד בעיתוי הנוכחי היא מהלך פיננסי מסוכן וחסר אחריות, שאינו עומד במבחני יכולת הפירעון הקבועים בחוק.

ערן סער, מנכ"ל דסק"ש היוצאצילום: גיל כהן מגן

על פי מכתבו של סער, שעות אחדות לאחר שחזר בפני אלשטיין על התנגדותו לחלוקת דיווידנד הוא גילה על פיטוריו מדיווח באתר מאיה, ושעה לאחר הגילוי קיבל מייל מאלשטיין שלפיו דירקטוריון החברה החליט לפטר אותו מיידית. הרמטיק מעלה בפני הדירקטוריון את התרשמותה שניהול החברה נגוע בשיקולים זרים, שמוטים לטובת בעל השליטה, וכי החברה מתנהלת לכאורה תחת משטר תאגידי פגום ופסול שאינו לטובת החברה. הרמטיק דורשת שדירקטוריון החברה ישיב לה ללא דיחוי מה היו נסיבות פיטוריו של סער, תוך התייחסות מפורטת לטענות שעלו במכתבו. כמו כן, היא דורשת לפרסם את מכתבה באתר האינטרנט של רשות ניירות ערך.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר