אנליסט הנדל"ן של אקסלנס ברוקראז' צופה צמיחה חזקה בהכנסות אפריקה מגורים

למניית החברה הוצב יעד של 21% מעל מחירה בשוק כתוצאה מיישום מודל חדש, ולפיו מלאי קרקעות החברה שבתכנון יעלה בכ-200 מיליון שקל, והרווח היזמי מפרויקט סומייל יגדל ב-180 מיליון שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
הדמיה של מתחם סומייל
הדמיה של מתחם סומיילצילום: באדיבות אפריקה יש
שלי אפלברג
שלי אפלברג

דוד גבאי, אנליסט נדל"ן וקמעונאות באקסלנס ברוקראז', העלה את יעד מניית אפריקה מגורים למחיר של 132 שקל לעומת מחיר של 112.1 שקל כיום בבורסה. זאת, בעקבות שיערוך פרויקטים של אפריקה מגורים בשלבי תכנון.

דוד גבאי, אנליסט נדל"ן וקמעונאות באקסלנס ברוקראז'צילום: עודד קרני

המודל החדש משקף לאפריקה שווי של כ-380 מיליון שקל, בעיקר תחת ההנחה שתחול עלייה של כ-200 מיליון שקל בשווי מלאי הקרקעות שייכנסו לתכנון בשנתיים הקרובות. בנוסף, המודל מראה עלייה ברווח היזמי מפרויקט סומייל ב-180 מיליון שקל. לכן האפסייד במניה צפוי להיות כ-21% מעל מחיר השוק בעת כתיבת הסקירה.

גבאי מזכיר כי לפני חודש הגדילה אפריקה מגורים את החשיפה שלה לפרויקט סומייל צפון, במסגרת הליך פירוק השותפות. אפריקה הגדילה את זכויותה בכ-80 יחידות בתמורה לתשלום של כ-196 מיליון שקל, המשקף לכל יחידה 2.5 מיליון שקל. לפי ההערכה, החברה תוכל לשווק את יחידות הדיור הגדולות ביותר מ-50 אלף שקל למ"ר, שיניב לחברה תשלום של 6.3 מיליון שקל ממכירת דירות בשטח של 125 מ"ר.

מניית אפריקה מגורים

"כדי לשקף את רמות המחירים האלה, אנו מרימים את הרווח הגולמי של הפרויקט. הערכת הרווח היזמי בסכום של כ-330 מיליון שקל לכל פרויקט סומייל, כוללת את הערכתנו לתוספת זכויות של כ-20 יחידות שאפריקה תקבל במסגרת הסכם קומבינציה עם בעלי הקרקע".

גבאי התייחס ל-1,765 היחידות צפויות להיכנס לתכנון, ורשומות לדבריו בספרי אפריקה בשווי נמוך. הוא הוסיף לשוויין 205 מיליון שקל. עוד הוא צופה כי למחירי הנדל"ן הגבוהים כיום בשוק הישראלי תהיה השפעה טובה על רווח כלל הפרויקטים. "קצב עליית המחירים מצביע על צמיחה של כ-3% לעומת התקופה המקבילה, ואנו מעריכים שצמצום תכנית מחיר למשתכן יחזיר זוגות צעירים לשוק דירות יד שניה. כך תאופשר חזרה של משפרי דירות לשוק החופשי בכלל, ולפרויקטים סביונים של החברה בפרט".

גבאי צופה רבעון רביעי חזק לאפריקה מגורים, כתוצאה מהמשך שיווק של פרויקט מחיר למשתכן - בעיקר פרויקט נרקיסים בראשון לציון ושיפור מכירות בשוק החופשי. בסקירה נכתב כי "אנו צופים צמיחה חזקה של כ-31% בהכנסות לעומת הרבעון המקביל אשתקד, כתוצאה מהתקדמות בביצוע פרויקט גליל-ים בהרצליה. אנו צופים המשך שחיקה ברווחיות כתוצאה מיחס גובר של מחיר למשתכן בתמהיל הפרויקטים בביצוע. בסך הכל אנחנו צופים צמיחה של כ-31% בהכנסות לכ-340 מיליון שקל וצמיחה של כ-10% ברווח הנקי לעומת הרבעון הרביעי ב-2019 (בנטרול רווח חד-פעמי משיערוכים וממכירת קרקעות)".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"

בנייה בשדרות. "יש בעיר תשואות טובות יחסית להשקעה בדירה במרכז הארץ"

"נמאס מהמחירים המטורפים של המרכז. פה אני משלם 2,600 שקל על דירת גן — והכל מהטבת המס"

שיעור בבה"ד 15 . "אחוזי ההצלחה גבוהים מאוד"

"לא תיארתי לעצמי שיש דבר כזה בצה"ל": בית הספר הכי טוב בישראל נמצא בכלל בגלילות

אילנית פינטו־דרור. "על פי המחקר שלי, מורות ומורים בבתי ספר אליטיסטיים מגיעים מרקע דומה לזה של התלמידים"

"ההורים שלהם משלמים אלפי שקלים בשנה - והם מסתובבים בעולם כמו בעלי בית"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

רחוב חרות, רמת גן. לדברי המתווך, זוהי עסקה טובה לשני הצדדים

כללי המשחק השתנו: הדירה שנמכרה "על הנייר" - עם מלכוד

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות