פימי מגייסת קרן שביעית בהיקף של עד 1.2 מיליארד דולר

קרן פימי שמנוהלת על ידי ישי דוידי וגילון בק התחילה לגייס את קרן פימי 7 ■ השלמת הגיוס מתוכננת עד דצמבר 2020 ■ גם הקרן השביעית תפעל על פי העקרונות של רכישת שליטה בחברות בעלות מחזור מכירות שנתי של 75 מיליון דולר ומעלה

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ישי דוידי
ישי דוידיצילום: אילן אסייג
יורם גביזון
יורם גביזון

גיוס לקרן חדשה: קרן פימי החלה לגייס את קרן פימי 7 בהיקף של עד 1.2 מיליארד דולר. הגיוס מוכרז שלוש שנים וחצי לאחר סיום הגיוס של קרן פימי 6, בהיקף של 1.1 מיליארד דולר. פימי 6 השקיעה עד 60% מהכספים שלהם התחייבו בעלי היחידות בקרן בחברות כמו מנועי בית שמש, גלעם, G1, חברת לווייני הריגול ISI, פיסיבי, מגדה (טבע אדפטור), אסאואס, קמהדע ושטרן.

ישי דוידי, מייסד ומנכ"ל פימי, אמר שגם קרן 7 תפעל על פי העקרונות של רכישת שליטה בחברות בעלות מחזור מכירות שנתי של 75 מיליון דולר ומעלה, שבהן יש לתרומה הניהולית של פימי ערך מוסף ויישום תהליכי השבחה משמעותיים בהן.

הקרן תתמקד, כפי שעשתה עד כה, בבניית חברות חזקות, על ידי השקעה בחדשנות ובמחקר ופיתוח, ביצוע עסקות של מיזוגים ורכישות עם חברות זרות, זיהוי ובנייה של מנועי צמיחה, והמנעות ממינוף כדי להקטין את הסיכון, להגדיל את מכפיל ההשקעה ולאפשר לחברות הבנות להגיב להזדמנויות כתוצאה משינוי בתנאי הסביבה העסקית.

פימי 7 צפויה לשמור על היקף וקצב ההשקעה שאפיין את קרן פימי עד כה, 5-4 השקעות לשנה, בהיקף של 250-200 מיליון דולר לשנה.

קרן פימי, בניהולם של דוידי וגילון בק, החלה את פעילותה ב-1996 והיא קרן ההשקעות הפרטית הראשונה והגדולה בישראל, עם נכסים מנוהלים של 5.5 מיליארד דולר. פימי השקיעה ב-90 חברות ומימשה 60 מהן, בהיקף עסקות של 5.5 מיליארד דולר.

קרן פימי היא הגוף התעשייתי הגדול בישראל ואחד המעסיקים הגדולים במשק. הקרן מעסיקה כיום 30 אלף עובדים ופועלת ב-50 מפעלים בישראל, ועוד ב-100 מפעלים וחברות ברחבי העולם. פימי משקיעה בחברות ישראליות ובחברות בעלות זיקה לישראל, והשקיעה עד כה במרבית ענפי התעשייה, המסחר והשירותים, בחברות הייטק, מידטק ולואוטק. פימי נמנעת מהשקעה בנדל"ן ובחברות בתחומי הפיננסים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על הוצאותיהם אחרי פחות משנה

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008