העת לרכוש מניות? "הבחירות עשויות לזרז אישור מיזוגים בשוק התקשורת"

אילנית שרף, מנהלת מחלקת מחקר בפסגות ברוקראז', מאמינה כי "שוק התקשורת יתכנס לארבע קבוצות ומספר חברות הסלולר יקטן" ■ מחיר היעד שקובעת שרף למניית סלקום הוא 17 שקל - הגבוה ב-26% ממחיר המניה בתחילת יום המסחר

שלי אפלברג
שלי אפלברג
איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנר
איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנרצילום: עופר וקנין
שלי אפלברג
שלי אפלברג

הצעת HOT לרכוש את כלל המניות של פרטנר לפי שווי של 3.5 מיליארד שקל - המשקפת פרמיה של כ-18% על מחיר המניה במועד ההצעה, עשויה לסמל את ההליך שיעבור בקרוב שוק התקשורת. אילנית שרף, מנהלת מחלקת מחקר בפסגות ברוקראז', טוענת כי ההצעה מחזקת את המלצתה למשקיעים לרכוש את מניות פרטנר וסלקום. "הבחירות הקרובות ומינויו של שר תקשורת עשויים להיות זרז לאישור מיזוגים בשוק", אומרת שרף.

שרף נותנת למניית סלקום מחיר יעד של 17 שקל - גבוה ב-26% ממחיר המניה בתחילת יום המסחר, 13.5 שקל. מחיר היעד של מניית פרטנר, לפי שרף, הוא 20 שקל – הגבוה ב-24% ממחיר המניה בתחילת יום המסחר, 16.1 שקל.

טל גרנות גולדשטיין, מנכ"לית HOTצילום: רמי זרנגר

שרף מסבירה כי "התחרות בשוק היא אגרסיבית. סלקום ופרטנר נכנסו באחרונה לתחום התשתית הקווית: פרטנר באמצעות פרישה של סיבים אופטיים, וסלקום באמצעות שיתוף פעולה עם IBC. גם בתחום התוכן התחרות מתפתחת, עם כניסתן של החברות לתחום שירותי ה-OTT והסטרימינג בעתיד התחרות בתחום תתרחב, על רקע השינויים הטכנולוגיים, כניסתן של ספקיות תוכן עצמאיות כגון נטפליקס ומיזוג אפשרי בין אקספון לרשת".

מניית פרטרנר

מבחינת שרף, קיים צורך בצמצום מספר החברות בשוק התקשורת נוכח העובדה שנרשמת ירידה ביכולתן של החברות לבצע השקעות גדולות בתחום התשתיות. שרף מציינת כי משרד התקשורת מעוניין לעודד פרישת סיבים, מהלך הדורש מהחברות בתחום השקעות רבות – שמצריכות העלאת מחירים. לטענתה, צמצום מספר החברות בתחום יוביל להעלאת המחירים המדוברת.

לגבי מיזוג בין פרטנר ל-HOT אומרת שרף: "אנו סבורים שהרגולטור יתקשה לאשר מיזוג של שתי קבוצות תקשורת שיכולות ליצור מצב של דואפול בשוק. משרד התקשורת ציין בעבר כי לא יאפשר מיזוג של שתי חברות גדולות, אבל כן יתמוך במיזוג של חברה גדולה עם חברה קטנה". על מיזוג אפשרי בין סלקום לגולן טלקום הוסיפה כי "אמנם בעבר משרד התקשורת התנגד בעבר למיזוג בין החברות, אבל התחרות הקיימת בשוק הסלולר עשויה להוביל לכך שבמשרד ירככו את הגישה שלהם".

משרדי בזקצילום: Bloomberg
מניית בזק

שרף מאמינה כי "שוק התקשורת יתכנס לארבע קבוצות ומספר חברות הסלולר יקטן. מצב זה, ההקלות הצפויות ל-IBC ושינויים נוספים, יובילו להפחתת הלהבות בשוק הסלולר ואולי אף לשיפור בפעילות העסקית ובתוצאות הפיננסיות ושיפור מעמדן של החברות – דבר שיאפשר השקעה בתשתיות, הן הקווית והן הסלולרית. לגבי בזק מציינת שרף כי החברה תספק תשואת חסר, בשל השינויים המבניים הצפויים בשוק התקשורת. "רמת חוסר הוודאות סביב החברה הוא גבוה מאוד ונראה כי היא נשענת על רגל אחת. השחיקה בהכנסות, ברווח ובתזרים המזומנים צפויה לגדול בשנים הבאות".

בתוך כך, הציפייה של המשקיעים כי החברות בשוק התקשורת יזכו להקלות מצד רשות התחרות ומשרד התקשורת, גורמת לעליות שלהן ביום המסחר. סלקום, שמנוהלת על ידי אבי גבאי, עולה ב-2.6% לשווי של 2.035 מיליארד שקל. פרטנר, המנוהלת על ידי איציק בנבנישתי, מטפסת ב- 4.5% לשווי של כ-2.9 מיליארד שקל. בזק, המנוהלת על ידי דודו מזרחי, מתחזקת ב-1.75% לשווי של 7.06 מיליארד שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?