בלוטרייך מכר מניות מישורים בכ-50 מיליון שקל – ושניידר מבצר את שליטתו

בלוטרייך מכר כ-12% ממניות מישורים, לאחר שנודע לו ששותפו לשעבר לשליטה, אלכס שניידר, רכש מניות בהנפקה ההון שביצעה מישורים בשבוע שעבר ■ נציגו של בלוטרייך: "לביטול חד צדדי של הסכם שליטה בחברה ציבורית יש מסר פסול"

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גיל בלוטרייך ואלכס שניידר
גיל בלוטרייך ואלכס שניידרצילום: תומר אפלבאום
ערן אזרן
ערן אזרן

גיל בלוטרייך, מייסד חברת הנדל"ן מישורים, מכר היום (א') בעסקאות מחוץ לבורסה כ-4.3 מיליון מניות החברה במחיר של 11.03 שקל למניה, ובתמורה של כ-48 מיליון שקל. רוכשי המניות בהנפקה היו בית ההשקעות פסגות וקרן גידור של נוקד קפיטל (רועי ורמוס).

לאחר המכירה נותרו בידי בלוטרייך כ-7 מיליון מניות מישורים, כ-20% מהונה המונפק, בשווי של כ-80 מיליון שקל. מניית מישורים יורדת כעת 6% במחזור גבוה מאוד של 15 מיליון שקל.

מכירת המניות תאפשר למיליארדר היהודי-קנדי אלכס שניידר להמשיך ולבצר את שליטתו במישורים, חמש שנים לאחר שבלוטרייך הביא אותו כמשקיע לחברה. בלוטרייך ושניידר מסוכסכים כיום ביניהם, אך לא הצליחו לסכם על מנגנון היפרדות מוסכם. בספטמבר 2019, רכש שניידר – מאחורי הגב של בלוטרייך – 7.5% ממניות שהחזיקה הראל במישורים והפך לבעל שליטה יחיד. העסקה עם הראל סימנה למעשה את סוף דרכם המשותפת בחברה.

בשבוע שעבר ביצעה מישורים הנפקת מניות (אקוויטי) וגייסה כ-50 מיליון שקל. הגיוס נועד להקטין את מינופה של הקבוצה, שעמד על כ-65% (היחס בין החוב לחוב והון עצמי). שניידר רכש בהנפקה מניות מישורים ונותר עם אחזקה של 42%. לעומת זאת, בלוטרייך לא השתתף בהנפקה, וחלקו בחברה ירד ל-32%. לדברי מקורביו של בלוטרייך, לאחר שנודע לו ששניידר רכש מניות בהנפקה החליט בלוטרייך לממש חלק משמעותי מאחזקותיו במישורים.

"לביטול חד צדדי של הסכם שליטה בחברה ציבורית יש מסר פסול כלפי כלל שוק ההון", מסר עו"ד יואל פרייליך ממשרד גיסין ושות׳, שמייצג את בלוטרייך בתביעה שהגיש כנגד שניידר. "בכוונת בלוטרייך לעדכן את תביעתו כנגד שניידר, כך שתכלול פיצוי כספי מלא בגין גזילת פרמיית השליטה באמצעות מהלך השתלטות הנוגד את הסכם שליטה חתום".

מישורים עוסקת בעצמה ובאמצעות חברות בנות בהשקעות נדל"ן מניב בישראל ובארה"ב בשטח כולל של כ- 275 אלף מ"ר (יחד עם שותפים). החברה נסחרת בבורסה בשווי של כ-360 מיליון שקל, ולפי מחיר של 10.4 שקל למניה. הונה העצמי המיוחס לבעלי המניות עמד בסוף ספטמבר 2019 בכ-בכ-452 מיליון שקל. מישורים הינה גם בעלת השליטה (כ- 50%) בסקייליין, המחזיקה בנכסים מניבים מלונאים בקנדה ובארה"ב ונסחרת לפי שווי של כ-498 מיליון שקל.

מטעמו של שניידר נמסר: "מר בלוטרייך מוותר על זכויותיו במישורים עם מכירת מניותיו היום, כאשר עומדת נגדו תביעה מצד החברה על סך של יותר מ-11 מיליון שקל. אנו מודים לשוק ההון על האמון במישורים ובסקייליין ובמיקוד העסקי שהטמיע מר שניידר בחברות מאז שהצטרף לשליטה. האמון בחברות תחת שליטתו של שניידר קיבל משנה תוקף במכירת המניות שביצע בלוטרייך לשחקנים בשוק ההון שהזרימו ביקושים, בידיעה שבלוטרייך מוכר את מניותיו ונמצא בתהליך היפרדות מהחברה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט