מישורים השלימה גיוס הון של 50 מיליון שקל - במטרה להקטין את המינוף

בעקבות הגיוס, מישורים מסרה כי היא עשויה להפר אמות מידה פיננסיות על אחת מסדרות האג"ח ובהסכם מול אחד המממנים - אך היא פועלת בעניין ■ הסיבה: אמות המידה נגזרות משיעור אחזקותיו של גיל בלוטרייך, שהיה עד לאחרונה אחד מבעלי השליטה

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלכס שניידר
אלכס שניידרצילום: שרון בוקוב
ערן אזרן
ערן אזרן

חברת הנדל"ן מישורים, בשליטתו של המיליארדר היהודי-קנדי אלכס שניידר, פועלת להפחתת המינוף. החברה השלימה אמש (ד') גיוס הון של כ-50 מיליון שקל ממשקיעים פרטיים וגופים מוסדיים באמצעות מכרז ציבורי. המכרז ננעל במחיר של 11.03 שקל למניה, בדומה למחיר הבורסה ערב הגיוס. המחיר גבוה בכ-8% ממחיר המינימום שהוצע במכרז למשקיעים. מאחר שבוצע מכרז ציבורי (ולא מוסדי), אין גילוי לזהות המשתתפים בהנפקה.

גורם מקורב למישורים טען כי שניידר השתתף בהנפקת המניות – אך לא ציין מה סכום ההשתתפות שלו בגיוס. אם אכן שניידר השתתף בגיוס, מישורים צפויה לדווח על כך בהמשך היום. בחברה ציינו כי "תמורת ההנפקה מיועדת לשמש בסיס הוני להגדלת פורטפוליו הנכסים וניצול הזדמנויות עסקיות לצד הורדת המינוף של החברה והגדלת היקף המניות שבידי הציבור". מינופה של מישורים גבוה יחסית, והוא מסתכם בכ-65% (היחס בין החוב לחוב והון עצמי).

קודם להנפקה, מישורים דיווחה שככל שתושלם הנפקת המניות, היא עשויה להפר אמות מידה פיננסיות (קובננטים) באחד משטרי הנאמנות של סדרות האג"ח שלה, וכן בהסכם מול אחד מהגופים המממנים. אמות המידה הללו תלויות בשיעור אחזקותיו של גיל בלוטרייך – עד לאחרונה אחד מבעלי השליטה במישורים. כלומר, ככל שאחזקותיו של בלוטרייך במישורים ידוללו בעקבות ההנפקה, כך החברה עשויה להפר את הקובננטים.

במישורים לא ידעו לומר האם בכוונת בלוטרייך להשתתף בהנפקה. במישורים ציינו שככל שתושלם ההנפקה ובלוטרייך ידולל באחזקותיו, בכוונת החברה "לנקוט את כל הצעדים הסבירים שביכולתה על מנת למנוע את הפרת הקובננטים ו/או העמדה לפירעון מיידי של סדרת איגרות החוב ושל החוב לגוף המממן". בשנה שעברה איבד בלוטרייך את השליטה במישורים, בעקבות סכסוך עם שניידר, ולאחר ששניידר הגדיל את אחזקותיו בחברה באמצעות רכישת מניות מהראל.

מישורים עוסקת בעצמה ובאמצעות חברות בנות בהשקעות נדל"ן מניב בישראל ובארה"ב בשטח כולל של 275 אלף מ"ר (יחד עם שותפים). ערב ההנפקה נסחרה החברה בשווי של 332 מיליון שקל, ולפי מחיר של 11.02 שקל למניה. הונה העצמי המיוחס לבעלי המניות הסתכם בסוף ספטמבר 2019 ב-452 מיליון שקל. מישורים היא גם בעלת השליטה (כ-50%) בסקייליין, המחזיקה בנכסים מניבים מלונאים בקנדה ובארה"ב ונסחרת לפי שווי של 498 מיליון שקל.

מנכ"ל מישורים, דניאל לבנטל, ציין כי זו הנפקת ההון הראשונה שמבצעת מישורים מאז הונפקה ב-2007. "מהלך זה מגיע לאחר שבשנים האחרונות מישורים מיקדה את הפעילות העסקית ברכישת נכסים מניבים והשבחתם, ולאחר שהחברה הציגה תוצאות חיוביות למהלכים, באופן עקבי מדי רבעון. כתוצאה מהמהלכים האסטרטגיים שננקטו אנו עדים לשיפור מתמשך בפרמטרים התפעוליים", אמר לבנטל.

את ההנפקה הובילה רוסאריו חיתום.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט