ג׳פריס ממליץ על אלביט מערכות בפרמיה של 20% על מחיר השוק

בנק ההשקעות צופה כי אלביט מערכות תציג צמיחה של 8% ב-2020, הודות לסל מוצרים רחב ופריסה בשוקי היעד באמצעות חברות בנות ■ להערכת הבנק, קיים פוטנציאל לשיפור ברווחיות התפעולית של החברה ל-10% מהמחזור

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מסוק של אלביט מערכות
מסוק של אלביט מערכותצילום: חברת BELL
יורם גביזון
יורם גביזון

בנק ההשקעות ג'פריס (Jefferies) מתחיל לסקר את מניית אלביט מערכות בהמלצת קנייה ומחיר יעד של 185 דולר למניה - גבוה ב-20% מהמחיר הנוכחי.

האנליסטית שילה קיוגלו מסבירה שצבר ההזמנות של אלביט מערכות, שמסתכם ב-9.8 מיליארד דולר נכון לסוף הרבעון השלישי של 2019, שקול לשלוש שנות פעילות וקיימת נראות לשיעור צמיחה אורגני של 6%-4% לשנה עד 2021.

בג'פריס צופים כי החברה, שמנוהלת על ידי בצלאל מכליס, תרשום הכנסות של 4.75 מיליארד דולר ב-2020, בהשוואה ל-4.4 מיליארד דולר ב-2019 - צמיחה של 8%. הצמיחה נתמכת בצמיחה אורגנית של החברה ותרומה של שלוש נקודות אחוז, שנובעת מרכישת עסקי ראיית הלילה של חברת האריס. הרכישה הושלמה בספטמבר 2019.

לדברי קיוגלו, אלביט מערכות מציגה צמיחה אורגנית של 5%, בהשוואה לצמיחה אורגנית של 2% בחברות בנות השוואה. להערכתה, צמיחתה של אלביט מערכות בטווח הבינוני תונע על ידי מערכות לא מאוישות כמו מל"טים, חיישנים, תקשורת רדיו ומערכות חץ דורבן. לטענתה, המיצוב הייחודי של אלביט מערכות כחברה ישראלית בעלת נוכחות משמעותית בארה"ב, באמצעות חברה בת, מספקת לה ערוץ אטרקטיבי לשוק הביטחוני האמריקאי.

מניית אלביט מערכות

קיוגלו מציינת כי יצוא מהווה 80% ממכירותיה של אלביט מערכות, כשהיצוא מפוזר היטב בין השוק האמריקאי (27%), אסיה-פסיפיק (21%) ואירופה (20%) - מה שמקטין את חשיפתה של החברה לתקציב ביטחון של מדינה בודדת.

קיוגלו מדגישה שמחיר היעד שלה אינו משקלל את הפוטנציאל לשיפור בשיעורי הרווחיות של אלביט מערכות. היא צופה כי החברה תציג רווחיות תפעולית של 8.5% מהמחזור ו-8.9% מהמחזור ב-2019 וב-2020, בהתאמה. לדבריה, היעד ארוך הטווח של אלביט מערכות הוא רווחיות תפעולית של 10% מהמחזור, כלומר 1.1 נקודות אחוז מעל להערכתה לרווחיותה של החברה ב-2020.

האנליסטית מאמינה כי השלמת ההתקנה של מערכת ERP עד ל-2022 תשפר את היעילות של החברה. מהלך זה, בתוספת שיפור ברווחיות של תעש, יעלה להערכתה את שיעור הרווחיות התפעולית של החברה.

בוצי מכליסצילום: אסף שילה/ישראל ס

התמחור משקף הזדמנות לרווחים

קיוגלו מציינת כי תעש סיימה את 2018 בהפסד של 2% מהמחזור ורשמה איזון ב-2019, כשהחברה מתכננת להעלות את שיעורי הרווחיות של תעש לרמתה של אלביט מערכות. לדברי קיוגלו, כל שיפור של חצי נקודת האחוז ברווחיות התפעולית מגדיל את הרווח למניה ב-55 סנט, כך ששיעור רווחיות תפעולית של 10% מהמחזור יגדיל את הרווח למניה ב-1.12 דולר - גבוה ב-15% מהערכותיה.

תחום נוסף שבו צפוי שיפור להערכת ג'פריס הוא ההון החוזר. קיוגלו מעריכה שההון החוזר של החברה הגיע לרמות גבוהות בשל דחיית תשלומים על ידי משרד הביטחון, כתוצאה מהעיכוב באישור התקציב ובשל רמות מלאים גבוהות.

לדברי האנליסטית, אם אלביט מערכות תשפר את רמת ימי האשראי ללקוחות ותביא אותה לרמה המוקבלת בין החברות בנות ההשוואה, כלומר 52 ימים (לא כולל ישראל), החברה עשויה להקטין את ההון החוזר שלה במיליארד דולר. נוסף על כך, רמת המלאי שהחברה מחזיקה צפויה לרדת עם השקתה של מערכת ה-ERP החדשה, ותגדיל את תזרים המזומנים הפנוי (תזרים מזומנים מפעילות שוטפת בניכוי השקעות ברכוש קבוע) מ-46 מיליון דולר ב-2019 ל-358 מיליון דולר ב-2022.

בג'פריס מזכירים שאלביט מערכות ביצעה שלוש רכישות ב-18 החודשים האחרונים שהרחיבו את בסיס הלקוחות האמריקאים של החברה, וסיפקו פוטנציאל לסינרגיה של עלויות ומכירות. להערכת הבנק, אלביט מערכות תסיים את 2019 כשהיחס בין החוב הפיננסי נטו לרווח התפעולי התזרימי (Ebitda) הוא 0.9 בלבד, בהשוואה ליחס פחות טוב של 1.5 בממוצע אצל החברות בנות ההשוואה.

התמחור הנוכחי של החברה משקף הזדמנות נוספת לרווחים מהשקעה במניותיה, משום שכיום החברה נסחרת בפרמיה של 15% ביחס למכפיל שווי פעילות לרווח תפעולי תזרימי של החברות בנות ההשוואה, בעוד שבעבר היא נסחרה בפרמיה של 25% בהשוואה למכפיל שווי פעילות לרווח תפעולי תזרימי של חברות בנות השוואה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד