בעקבות תוצאות מקדמיות טובות מהתחזית: פריגו נוסקת ב-8%

החברה מעריכה שהכנסותיה ב-2019 יסתכמו ב-4.8 מיליארד דולר, לעומת ממוצע תחזיות האנליסטים שהיה 4.77 מיליארד דולר ■ המנכ"ל מורי קסלר: "הרבעון הרביעי היה מצוין. ההכנסות בארה"ב צמחו ב-15%, ואנחנו נצמח בקצב מהיר מ-3% ב-2020"

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מפעל פריגו בירוחם
מפעל פריגו בירוחםצילום: Amir Cohen / REUTERS
יורם גביזון
יורם גביזון

מניית פריגו קופצת ב-8% בוול סטריט, לאחר שפירסמה תחזית טובה יותר מתחזיות קודמות לרבעון הרביעי של 2019 ולשנה כולה.

פריגו ,שמפתחת ומייצרת תרופות ומוצרי צריכה רפואיים ללא מרשם רופא ותרופות גנריות למחלות עור, מעריכה שהכנסותיה ב-2019 יסתכמו ב-4.8 מיליארד דולר, גבוה ב-2% מהכנסותיה ב-2018. בניכוי השפעת השינויים בשערי החליפין, מדובר בעלייה של 3%. בכך עקפה החברה את ממוצע תחזיות האנליסטים שהסתכם ב-4.77 מיליארד דולר ב-2019.

מניית פריגו

מנכ"ל פריגו מורי קסלר אמר שהחברה חוותה רבעון רביעי מצוין, כשכל מגזרי הפעילות הציגו תוצאות מזהירות וצמיחה אורגנית חזקה. "אני שמח שעסקי החברה מגיבים לתוכנית הטרנספורמציה", הוא ציין, "השלמנו את השנה הראשונה בתוכנית שאמורה להימשך שנתיים-שלוש והצמיחה בהכנסותינו במחצית השנייה של 2019 היא אינדיקציה שהחברה בדרך הנכונה. ההכנסות ממכירת מוצרי הצריכה הרפואיים בארה"ב צמחו ב-15% ברבעון הרביעי, הודות לצמיחה אורגנית של 11% בעיקר כתוצאה מגידול במכירות של תחליפי חלב אם ועלייה במכירות של תרופות ללא מרשם רופא".

מורי קסלר, מנכ"ל פריגוצילום: פריגו

עוד הסביר קסלר כי "המכירות של מוצרי הצריכה הרפואיים מחוץ לארה"ב גדלו ב-8% ו-4% בניכוי רכישות. המכירות של תרופות המרשם הגנריות צמחו ב-3%, נתון טוב בהתחשב בשחיקת המחירים בשוק זה. תוצאות המחצית השנייה של 2019 מאששות את הערכתנו שהחברה תצמח ב-2020 בקצב מהיר מיעד הצמיחה ארוך הטווח של 3% לשנה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"