לאחר זינוק של 80% בשלושה חודשים - רני צים מרכזי קניות גייסה 64 מיליון שקל

בשלב המוסדי של הנפקת רני צים, שנערך אתמול, נרשמו ביקושים של כ-90 מיליון שקל ■ שווי החברה לאחר הגיוס מסתכם ביותר מ-600 מיליון שקל ■ צים מנצל את העלייה במניה עבור גיוס הון בדילול מינימלי

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רני צים
צילום: אורן קאן
ערן אזרן
ערן אזרן

רני צים מרכזי קניות, שבשליטת רני צים, הבטיחה גיוס של 64 מיליון שקל במסגרת הנפקת מניות. בשלב המוסדי של ההנפקה, שנערך אתמול (ד'), נרשמו ביקושים של כ-90 מיליון שקל. שווי החברה לאחר הגיוס מסתכם ביותר מ-600 מיליון שקל. מניית צים עלתה בשלושת החודשים האחרונים בכ-80% - כך שצים מנצל את העלייה במניה לגיוס הון בדילול מינימלי.

במסגרת הגיוס, קיבלה החברה התחייבויות מוקדמות על ידי המשקיעים המסווגים לרכישת 14.2 מיליון מניות, כאשר המחיר למניה נקבע על 451 אגורות, לעומת מחיר מינימום של 434 אגורות שהציעה החברה. היום נסחרה מניית רני צים בבורסה במחיר של 473 אגורות.

צים, בעל השליטה והמנכ"ל, הזרים במסגרת ההנפקה - כפי שהתחייב - הזמנות בהיקף של כ-15 מיליון שקל, מתוכם רכש בסופו של התהליך מניות בשווי 10 מיליון שקל. בכוונתו להשתתף גם במכרז הציבורי, שייערך בתחילת השבוע הבא, ולהשלים רכישת מניות בהיקף של עד 15 מיליון שקל.

אתמול דיווחה החברה על קבלת היתר לבניית המרכז המסחרי בעיר טירה, שבו שותפה גם מידאס השקעות בנדל"ן. המרכז המסחרי, שעלות הקמתו נאמדת ב-30 מיליון שקל, צפוי להשתרע על שטח של 11 אלף מ"ר, ולכלול 5,000 מ"ר של שטחי מסחר. עבודות הקמת הפרויקט מתוכננות להתחיל בתקופה הקרובה ולהסתיים עד 13 חודשים לאחר מכן.

נכון למועד זה, נחתמו הסכמים ומתנהל משא ומתן מתקדם ביחס ליותר מ-50% משטחי השיווק בפרויקט. להערכת החברה, ה-NOI השנתי הצפוי מהפרויקט (חלק החברה), החל מהרבעון השני של 2021, צפוי להיות כ-3.75 מיליון שקל.

צים ציין כי תמורת ההנפקה תשמש להרחבת פעילות החברה. "אנו פועלים להמשך פיתוח הפרויקטים הקיימים ופרויקטים חדשים בפריפריה ובמגזר הערבי. לאחרונה רכשנו מרכז מסחרי בהקמה בגני תקווה ומתחם מסחר ומשרדים בנוף גליל, כאשר בימים אלה התחלנו בהקמת קמפוס המשרדים ובילוי בכפר סבא. בנוסף, אנו פועלים להרחבת פעילות האנרגיה הפוטו-וולטאית", מסר.

את ההנפקה הובילה חברת החיתום ווליו-בייס ולצידה החתמים רוסאריו, אקסלנס ואגוז הנפקות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש

אם אחת הסיבות לתוספות השכר המתכוננות למגזר הציבורי היא העלייה החדה בשכר בהיי־טק, הגיע הרגע להכניס להסכמי השכר במגזר הציבורי עוד אלמנטים היי־טקיים

העובדים שהמשכורות שלהם זינקו - ומה אפשר ללמוד מהסכמי השכר בהיי-טק

סופיה, בירת בולגריה. לגור באחת הערים העתיקות באירופה עבור 3,200 שקל בחודש

עשר ערים בעולם שאפשר לחיות בהן בפחות מ-4,000 שקל בחודש – כולל שכר דירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אישה בטלפון

מטעינים את הטלפון כשהסוללה כמעט גמורה? תשכחו מהלוואה

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות