דוראל אנרגיות מתחדשות תלווה מהפניקס 150 מיליון שקל

בשנים האחרונות מימנה הפניקס מיזמי אנרגיה מתחדשת בסך 2 מיליארד שקל, וצפויה להגדיל השנה את פעילותה בתחום ■ ההלוואות יסייעו לדוראל לממן את הצמיחה החזקה הצפויה ב-2020, שבה היא עתידה להקים מתקנים בהשקעה של 800-700 מיליון שקל

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שדה סולארי
שדה סולאריצילום: בלומברג
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת הפניקס מרחיבה את מעורבותה בשוק האנרגיה המתחדשת - והעמידה שתי הלוואות בסך 150 מיליון שקל לטווח של 20-14 שנה לחברת דוראל משאבי אנרגיה מתחדשת.

הפניקס מימנה בשנים האחרונות באמצעות מערך החוב הלא-סחיר הקמת פרויקטי אנרגיה מתחדשת בסך 2 מיליארד שקל, וצפויה להגדיל השנה את פעילותה בתחום על רקע המכרזים של רשות החשמל ויעדי הממשלה בתחום האנרגיה המתחדשת.

פעילות הפניקס בתחום כוללת גם החזקה ב-8.9% ממניות אנלייט בשווי של 290 מיליון שקל וב-20% ממניות מיזם מובילים, שהוקם ב-2015 על ידי אנלייט, הראל ומגדל - לצורך השקעה בפרויקטים של אנרגיה מתחדשת בסך 500 מיליון שקל.

דוראל הוקמה ב-2007 ומוחזקת על ידי המייסדים דורי דוידוביץ' ואלון קסל (78%), קיבוץ יטבתה (9%), קיבוץ יקום (3%) וחברת אוצר התיישבות היהודים שרכשה 10% ממניותיה בינואר 2019 תמורת 33.5 מיליון שקל - כלומר לפי שווי של 335 מיליון שקל אחרי ההשקעה.

דוראל עוסקת בפיתוח מתקנים לייצור באנרגיה מתחדשת - כולל ביו-גז, אנרגיה פוטו-וולטאית על גגות, מאגרי מים ומתקנים קרקעיים, וכן היא עוסקת בהקמת מתקנים של אנרגיית רוח. ההספק המותקן הכולל של המתקנים שמחזיקה החברה (בדרך כלל 50%) הוא 100 מגה-ואט.

ההלוואות שדוראל תקבל מהפניקס יסייעו לה לממן את הצמיחה החזקה הצפויה ב-2020, שבה היא צפויה להקים מתקנים בהספק כולל של 150 מגה-ואט ובהשקעה של 800-700 מיליון שקל. צבר זה מתייחס למכרזים שבהם החברה כבר זכתה. החברה מבצעת את מרבית הפרויקטים שלה באמצעות החברה הבת דוראל-משקי אנרגיה מתחדשת.

דוראל גם פועלת בשוק האנרגיה המתחדשת בחו"ל. היא הקימה חברה בבעלות שווה עם שותף אמריקאי ומעורבת בפיתוח מתקדם של פרויקט אנרגיית רוח בפנסילבניה שהספקו 200 מגה-ואט.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב