מליסרון רוכשת את חלקה של מגדל בקניון רמת אביב ב-425 מיליון שקל

שווי הקניון עומד על 2.5 מיליארד שקל, ומליסרון רצתה לרכוש את מלוא האחזקות בו, נוכח הפוטנציאל הנדל"ני שלו: מלבד המיקום המרכזי שלו ניתן לבנות על שטחו עוד שני מגדלי משרדים ואף להרחיבו

אסא ששון
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תל אביב רמת אביב קניון
קניון רמת אביבצילום: ניר כפרי
אסא ששון
אסא ששון

חברת מליסרון דיווחה היום (ד') כי היא רוכשת את אחזקותיה של חברת מגדל (26.6%) בחברת קניון רמת אביב - בעלי הקניון. תמורת הרכישה תשלם מליסרון למגדל סכום של 425 מיליון שקל.

אופיר שריד, מנכ"ל מליסרוןצילום: אביב אברמוב

באוקטובר האחרון העמידה מגדל את מלוא אחזקותיה בקניון למכירה באמצעות מכרז, זאת לאחר שבחודש מארס, במסגרת דו"חותיה הכספיים לרבעון הראשון, היא הודיעה שבכוונתה למכור נתח של 16.6%, לנוכח דרישות חוק הריכוזיות. אלה לא מאפשרות לגוף פיננסי להחזיק יותר מ-10% מנכס ריאלי משמעותי. הקניון הוחזק על ידי הנוסטרו של החברה.

מליסרון רצתה לרכוש את מלוא האחזקות בקניון, נוכח הפוטנציאל הנדל"ני שלו. מלבד המיקום המרכזי שלו ניתן לבנות על שטחו עוד שני מגדלי משרדים וכן להרחיב את הקניון. הקניון רשום לפי שווי של 2.5 מיליארד שקל. בנוסף יש התחייבויות בגובה 640 מיליון שקל ועתודת מס בגובה של 500 מיליון שקל. חלקה של מגדל בהון העצמי בחברה עומד על 360 מיליון שקל. מליסרון כאמור שילמה למגדל 425 מיליון שקל, סכום גבוה ב-18% מחלקה של מגדל בהון העצמי.

הרציונל של מליסרון היה פשוט: החוב עומד לפקוע בסוף שנת 2020, וכיום האג"ח משלמת ריבית של 4.2%. ברמות הריבית הקיימות בשוק, מליסרון תוכל למחזר את החוב בריבית נמוכה יותר. על פי הערכות המיחזור יביא לחיסכון של כ-17 מיליון שקל בשנה. ה-FFO (רווח התפעולי התזרימי) של הקניון הוא 100 מיליון שקל בשנה, וכעת יתווספו למליסרון עוד 26.6 מיליון שקל בשנה ב-FFO. כלומר, לאחר המכירה מליסרון תראה תוספת של 44 מיליון שקל בערך ל-FFO.

כאשר מליסרון השקיעה 425 מיליון שקל, היא רואה לנגד עיניה עסקה שמעניקה לה תשואה של 10.3% על ה-FFO של הקניון. (44/425). נזכיר כי מליסרון רכשה את הקניון מלב לבייב, ולמעשה קיבלה את מגדל כשותפה לירושה. מי עשה את העיסקה הטובה, אפשר יהיה לומר רק אם התוכניות של מליסרון יתממשו במלואן.

ממגדל נמסר כי מדובר בעסקה המגלמת תשואה יפה, גם במכירה המשקפת שווי נכס הגבוה בכ-20% מהשווי בספרים וגם לאורך תקופת האחזקה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

נתניה פרוייקט גינדי

חשבתם שהדירות בישראל יקרות? חכו ל"מס מגדלים" של 20 אלף שקל לדירה

שכונת הדר בחיפה

"אפסיד 400 שקל בחודש למשך עשור, אבל זה יתאזן": המשקיעים החדשים בנדל"ן

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

ג'ניפר דודנה

התגלית שלה שינתה את העולם. איך צריך להשתמש בה?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"